Naujienų srautas

Sportas2019.07.11 11:03

Jausminga pasaulio futbolo čempionės Rapinoe kalba: turime labiau mylėti, mažiau nekęsti

LRT.lt 2019.07.11 11:03

Trečiadienį Niujorko mieste buvo pagerbtos pasaulio futbolo čempionato nugalėtojos JAV moterų rinktinės žaidėjos. Įspūdingas čempionių paradas finišavo prie miesto rotušės, kur futbolininkės gavo simbolinį miesto raktą iš mero Billo De Blasio rankų, skelbia „USAtoday.com“.

Ceremoniją užbaigė JAV rinktinės lyderės bei vienos iš trijų komandos kapitonių Megan Rapinoe kalba. Pasaulio futbolo čempionato „Auksinio batelio“ ir „Auksinio kamuolio“ trofėjų savininkė kreipėsi į visus susirinkuosius ir kvietė skleisti meilės ir tolerancijos idėjas.

„Kreipiuosi į jus visus. Turime būti geresni. Turime labiau mylėti, mažiau nekęsti. Turime labiau klausytis ir mažiau šnekėti. Turime suprasti, kad tai kiekvieno mūsų atsakomybė. Kiekvieno iš čia esančių ir tu, kurių čia nėra, ar nenorinčių čia būti. Kiekvieno žmogaus, kuris sutinka ar prieštarauja, tai mūsų pareiga paversti šį pasaulį geresne vieta, – jausmingoje kalboje teigė M. Rapinoe.

Pastaruoju metu buvo tiek daug ginčų. Buvau tapusi jų auka. Buvau ir kaltinama. Mūsų pykčiai su federacija – atsiprašau dėl kai kurių dalykų, kuriuos pasakiau. Ne dėl visų dalykų. Metas susitaikyti“.

Futbolininkė, kuri dar pasaulio čempionato metu pagarsėjo savo viešu apsižodžiavimu su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, juokavo apie kitų metų JAV prezidento rinkimus.

„Labai didžiuojuosi galėdama būti šios komandos kapitone kartu su Carli Lloyd ir Alex Morgan. Didžiulė garbė vesti šią komandą į pergales rungtyniu metu. Nėra jokios kitos vietos, kurioje norėčiau būti, netgi ir kitų metų prezidento rinkimuose. Atsiprašau, esu užsiėmusi“, – juokavo sportininkė.

Netrukus ant scenos užlipo ir JAV futbolo federacijos vadovas Carlosas Cordeiro. Susirinkusi minia, C. Cordeiro pasiekus sceną, skandavo šūkį „Vienodas užmokestis“. Tokiu būdu buvo primenama, jog JAV vyrų futbolo rinktinė gauna gerokai didesnes premijas nei titulus skinanti moterų komanda.

„Mes esame įsitikinę, jog JAV moterų rinktinės žaidėjos yra vertos teisingo ir lygiaverčio atlyginimo. Tikiu, kad kartu pasieksime šį tikslą. Ši rinktinė mus išmokė, jog buvimas geriausiu nėra apibūdinamas vien tavo rezultatais aikštėje, tai kartu ir vertybės, už kurias kovoji už aikštės ribų“, – teigė C. Cordeiro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi