2019.07.09 20:50

Čempionų lygos atrankos turnyrą „Sūduva“ pradėjo kovingomis lygiosiomis su „Crvena Zvezda“

LRT.lt 2019.07.09 20:50

Antradienio vakarą Marijampolės „Arvi“ futbolo stadione vietos „Sūduvos“ futbolininkai sužaidė pirmąsias Čempionų lygos pirmojo atrankos turnyro etapo rungtynes. Vladimiro Čeburino auklėtiniai sužaidė lygiosiomis 0:0 su poros favorite laikoma Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa.

Atsakomosios klubų rungtynės Serbijos sostinėje vyks liepos 16-ąją nuo 21:45 val.

Pirmajame susitikimo Marijampolėje kėlinyje iniciatyva priklausė „Crvena Zvezda“ futbolininkams, kurie rungtynes pradėjo keliomis pavojingomis atakomis, organizuotomis per pusiau dešinįjį atakos kraštą.

UEFA „Čempionų lygos“ atrankos rungtynių Marijampolės „Sūduva – Belgrado „Crvena Zvezda“ santrauka

„Sūduvos“ klubas pavojingesnių epizodų per pirmąsias 45 dvikovos minutes prie varžovų vartų nesukūrė.

Antrajame rungtynių kėlinyje V. Čeburino auklėtiniai pastebimai suagresyvino savo žaidimą ir nežaidė tik gynybinio futbolo.

61-ąją minutę Ovidijus Verbickas pavojingu smūgiu galva bandė nuginkluoti oponentų vartų sargą, tačiau Milanas Borjanas sureagavo į smūgį.

65-ąją minutę sūduviečiai užfiksavo dar vieną itin pavojingą epizą. O. Verbickas smūgiavo kamuolį varžovų vartų link, o koją kištelėjęs Semiras Kerla turėjo progą nukreipti kamuolį į „Crvena Zvezda“ vartus.

Rungtynių pabaigoje, per teisėjo pridėtą langą, Marijampolės futbolininkai užgulė serbų vartus ir dukart kėlė kampinį. Visgi įmušti labai reikalingo įvarčio „Sūduvai“ nepavyko.

Pagrindiniai rungtynių įvykiai:

5 min pirmasis kampinis prie Belgrado klubo vartų. Andro Švrljugos pakeltą kamuolį svečių ekipos futbolininkai išmuša iš savo baudos aikštelės.

8 min Branko Jovičičius užsidirba pirmąją rungtynėse geltoną kortelę už neleistinai rankomis sustabdytą šeimininkų žaidėją Ovidijų Verbicką.

Marijampolėje rungtynes stebintis portalo LRT.lt sporto žurnalistas Vaidotas Kazlauskas:

„Rungtynių pradžioje serbai šeimininkus atakuoja per pusiau dešinįjį atakos kraštą, kuriame ginasi Algis Jankauskas ir Aleksandaras Živanovičius. Iš šios zonos buvo atlikti jau trys smūgiai, į visus juos sėkmingai reagavo Ivanas Kardumas“.

18 min Dar vienas kampinis prie „Sūduvos“ vartų. „Crvena Zvezda“ nesėkmingai įžaidžia kamuolį.

22 min Marijampolės klubo baudos aikštelės prieigose pargriaunamas „Crvena Zvezda“ saugas El Fardou Ben Nabouhane`as. Varžovai pavojingos situacijos neišnaudoja – kamuolys pataiko į marijampoliečių žaidėjų gyvatvorę.

„Serbų atstovų teigimu į Marijampolę atvyko apie 60 „Crvena Zvezda“ sirgalių. Tiesa, vizualiai jų atrodo bent dvigubai daugiau, tačiau didesnių problemų jie kol kas nekelia“.

40 min Josipas Tadičius ir Ovidijus Verbickas pasileidžia į pavojingą kontrataką. Marijampoliečiams greitajame puolime nepavyksta sukurti didesnio pavojaus.

„Svečiai savo žaidimą kuria per kapitoną Marko Mariną. Šis dvikovą pradėjo atakuojančio vidurio saugo pozicijoje, tačiau netrukus pasislinko į kairįjį kraštą ir iš ten nuolat kelia pavojų tiek individualiais reidais, tiek perdavimais komandos puolėjui Richmondui Boakye“.

Statistika po pirmojo rungtynių kėlinio:

55 min Vaidas Slavinskas kelia kamuolį nuo kampinio gairelės varžovų vartų link. Svečiai neutralizuoja pavojų išmušdami kamuolį iš savo baudos aikštelės.

58 min Pirmasis „Sūduvos“ ketimas: Paulius Golubickas žengia į aikštę vietoje Giedriaus Matulevičiaus.

61 min Pavojingiausia „Sūduvos“ ataka rungtynėse. Ovidijus Verbickas pavojingu smūgiu galva patikrino varžovų vartininko budrumą.

„Antrame kėlinyje į palaikymą vis aktyviau įsijungė ir tribūnos. Griausmingais aplodismentais buvo pasitiktas į aikštę žengęs Paulius Golubickas, dar gausesnių ovacijų sulaukė galingas Ovidijaus Verbicko smūgis galva, sukėlęs nemenkų problemų varžovų vartų sargui“.

65 min O. Verbickas iš dešiniojo krašto smūgiuoja svečių vartų link, o kamuolį į „Crvena Zvezda“ vartus galėjęs nukreipti koją kištelėjęs Semiras Kerla įvarčio nepelno.

79 min „Sūduva“ vėl užgula serbų klubo vartus, tačiau atlikti tikslaus smūgio nepavyksta.

80 min Algis Jankauskas šeimininkų gretose užsidirba geltoną kortelę.

92 min marijampoliečiai kelia net du kampinius iš eilės prie serbų klubo vartų ir bando susitikimo pabaigoje įmušti įvartį. Visi smūgiai skrieja pro šalį.