Sportas

2019.07.09 15:28

Kėdainių savivaldybė atsisakė remti „Nevėžį“ – klubas ties prarajos riba

LRT.lt 2019.07.09 15:28

LKL ultimatumą neseniai gavęs Kėdainių „Nevėžis“, atrodo, gali išnykti iš Lietuvos krepšinio žemėlapio arba nugarmėti į žemesnį divizioną – NKL pirmenybes. Portalas muge.eu praneša, kad pirmadienį savivaldybės tarybos posėdyje buvo dar kartą atmestas „Nevėžio“ paramos prašymas.

Šiuo metu Kėdainių krepšinio komandos skolos siekia apie 200 tūkst. eurų, iš kurių apie 50 tūkst „Nevėžis“ skolingas Valstybinei mokesčių inspekcijai. Likusi skolos dalis – neišmokėti atlyginimai, išlaidos už žaidėjų apgyvendinimą ir kiti įsipareigojimai.

Pirmadienį Kėdainių rajono savivaldybės vadovams susitikus su krepšinio klubo „Nevėžis“ atstovais paaiškėjo, jog savivaldybė nemato galimybės klubui skirti finansinę paramą.

„Po šio susitikimo, galima sakyti, viltys (toliau žaisti LKL – red.) galutinai sudužo. Savivaldybės atstovai teigė nematantys galimybių skirti finansinę paramą, taip pat iš jų pusės nuskambėjo pasiūlymas žaisti žemesniame lygyje“, – vieną „Nevėžio“ dalininkų Darių Jačunską cituoja muge.eu.

Anot jo, savivaldybės taryboje nuskambėjo siūlymas „Nevėžiui“ žaisti ne LKL, o NKL pirmenybėse, taip būų galima pasiekti daugiau pergalių ir džiuginti krepšinio sirgalius. Su tuo klubo dalininkai, anot muge.eu, nesutinka.

Dar liepos pradžioje buvo pranešta, kad „Nevėžis“ balansuoja ant išlikimo LKL riba ir gali netekti aukščiausios lygos licencijos.

Viena to priežasčių – neskaidrus klubo finansavimas. Mat komanda savivaldybės dotacija anksčiau gaudavo per labdaros ir paramos fondą „Krepšinio angelai“, o tai nusižengia LKL nuostatams, pagal kuriuos klubo valdyme gali būti tik viena įmonė. Pačią komandą valdo įmonė „Veržlusis Nevėžis“.

Anot LKL vadovo Remigijaus Milašiaus, dar pernai jam žadėta nutraukti fondo „Krepšinio angelai“ veiklą, tačiau tai nebuvo padaryta ir visą sezoną finansavimą komandai skirstė būtent šis juridinis vienetas.

„Fondas, per kurį ir toliau buvo daromi mokėjimai, ne tik nebuvo panaikintas iki praėjusių metų rugsėjo 1 dienos, bet ir iki šiol egzistuoja. Pabrėžiu, kad LKL nuostata yra griežta – negali būti dviejų įmonių. Negali būti taip, kad klubas priklauso vienai įmonei, o finansavimą gauna per kitą įmonę. Visas finansavimas turi būti skaidrus.

Dėl to visa krepšinio bendruomenė atrodo kvailai. Jokių pinigų į „Krepšinio angelus“ daugiau negalima pervesti. Dėl šio klausimo esu kategoriškas. Ir nesvarbu, ar tai verslo pinigai, ar savivaldybės – jie visi turi būti kontroliuojami ir matomi. Artimiausiu metu, liepos viduryje, vėl vyks krepšinio klubų licencijavimas, todėl, jei taip bus ir toliau, Kėdainių „Nevėžiui“ licencija nebus išduota. Antrą kartą šis klubas manęs neapgaus“, – liepos pradžioje sakė LKL prezidentas R.Milašius.

Praėjusiais metais Kėdainių savivaldybė „Nevėžiui“ skyrė 330 tūkst. eurų, tačiau klubas sezoną vis tiek užbaigė su 200 tūkst. eurų skolų. Šios sumos komanda dabar ir prašo iš savivaldybės, tačiau pirmadienį išgirdo neigiamą atsakymą.

Kaip rašo muge.eu, vilčių dar yra, tačiau kitas tarybos posėdis numatytas tik rugsėjo pabaigoje. Tada startuoti su komandos komplektacija jau gali būti per vėlu.

Praėjusį sezoną LKL čempionate „Nevėžis iškovojo 8 pergales, patyrė 28 pralaimėjimus ir reguliariajame sezone liko 9-oje vietoje. Skambiausia sezono pegale tapo prieš pat sezono pabaigą Vilniuje įveiktas „Rytas“ – 70:68.