Sportas

2019.07.09 13:31

Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato prizininkų pakylos – be Brazilijos sportininkų

LRT.lt2019.07.09 13:31

Savaitgalį Hamburge (Vokietija) vykusiame Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionate dvylikos tūkstančių tinklinio fanų minios akivaizdoje buvo iškovoti pirmieji paplūdimio tinklinio kelialapiai į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

Vyrų grupėje pirmą kartą istorijoje dėl pasaulio čempionų titulo kovojo dvi Senojo žemyno komandos, iš finalinių kovų eliminuodamos stipriausias ir didžiausią patirtį turinčias pasaulio komandas.

Vokietijos paplūdimio tinklinio fanų perpildytoje arenoje sensacingą pergalę iškovojo Rusijos paplūdimio tinklininkai Viačeslavas Krasilnikovas ir Olegas Stojanovskis. Po daugiau nei valandą trukusios atkaklios kovos rusai 2-1 (19-21, 21-17, 15-11) įveikė 12-ąjį reitingą čempionate turėjusius aikštės šeimininkus Juliusą Thole`ą ir Clemensą Wicklerį, iškovodami aukso medalius ir tiesioginius kelialapius į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

22 metų 9 mėnesių ir 11 dienų amžiaus rusas O. Stojanovskis tapo jauniausiu istorijoje sportininku, iškovojusiu Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) pasaulio čempiono titulą, nukarūnuodamas 2017 metais Vienoje šį titulą pelniusį brazilą Andre Loyola.

Visų nuostabai čempionato favoritais laikyti aukščiausią reitingą čempionate turėję norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas, ant čempionato pakylos lipo atsiimti bronzos medalių. Čempionato pusfinalių kovose skaudžiai pralaimėję Vokietijos sportininkams, jaunaisiais vikingais vadinami norvegai permainingoje kovoje 2-1 (19-21, 21-15, 15-10) įveikė 13-ąjį reitingą turinčius amerikiečius Tri Bourne`ą ir Trevorą Crabbą.

„Tai buvo beprotiška savaitė,“ – čempionato įspūdžiais dalinosi A. Molas. „Tiesiog kažkas neįtikėtino – tūkstančiai žmonių net netilpo į areną. Tiesiog nuostabu matyti, kaip paplūdimio tinklinis sparčiai auga ir populiarėja, ypač Vokietijoje.“

Tokia čempionato baigtis nenustebino Lietuvos paplūdimio tinklinio viceprezidento Mariaus Vasiliausko, kuris pasidalino savo įžvalgomis apie 2019 m. paplūdimio tinklinio pasaulio čempionatą ir šios sporto šakos spartaus vystymosi tendencijomis.

„Šių metų pasaulio čempionatas išsiskyrė iš prieš tai buvusių. Pirmą kartą istorijoje nei vyrų, nei moterų finalo ketverto varžybose nebuvo nei vienos Brazilijos poros, kur šis sportas ypač populiarus,“ – kalbėjo Lietuvos strategas.

„Stipriausios komandos buvo gerokai jaunesnės, ypač tarp vyrų. Prizininkais tapo sportininkai, kurių amžiaus vidurkis – 23 metai. Prieš tai buvusio čempionato prizininkai buvo gerokai vyresni. Taip pat galima pastebėti, kad prizines vietas užėmė komandos, kurių užtvarų statytojai turi įspūdingus duomenis. Moterų čempionių kanadiečių komandoje užtvaros statytojos ūgis – 197 cm, antrosios vietos, Amerikos komandos, – 194 cm. Vyrų stipriausios komandos užtvaros statytojas – 207 cm, antros vietos laimėtojos – 203 cm. Tai reiškia, kad paplūdimio tinklinio sportas jaunėja, informacija ir žaidimo subtilybės suteikiamos jauniems, gabiems, duomeningiems žmonėms ir tai duoda rezultatą,“ – apie čempionatą įžvalgomis pasidalino M. Vasiliauskas.

Moterų grupėje viena diena anksčiau pasaulio čempionėmis tapo Kanados sportininkės – 33-ejų Sarah Paval ir 26-erių Melissa Humana-Paredes.

„Šį rytą išeidama iš savo viešbučio pasakiau savo partnerei: „Šiandien mes čia sugrįšime pasaulio čempionėmis“. Ir mes tą padarėme“ – sunkiai sulaikydama emocijas kalbėjo S. Pavan.

Kanadiečių duetas 2-0 (23-21, 23-21) pranoko savo pergale tikėjusias amerikiečių sportininkes April Ross and Alix Klineman ir iškovojo pirmąjį pasaulio čempionato auksą savo šaliai ir tiesioginį kelialapį į Tokiją.

Kovoje dėl bronzos medalių labiau patyrusios australės Mariafe Artacho Del Solar ir Taliqua Clancy ypatingai atkaklioje kovoje nugalėjo šveicares Nina Betschart ir Tanja Hüberli rezultatu 2-0 (21-18, 22-20), taip nutraukdamos Australijos 16-kos metų trukusį pasaulio čempionatų medalių štilį.

Šių metų pasaulio paplūdimio tinklinio čempionatas „Am Rothernaum Stadione“ Hamburgo mieste truko 10 dienų. Jame įvyko 216 rungtynių tarp 96 moterų ir vyrų komandų iš 38 šalių. Čempionai iškovojo 60 tūkst. JAV dolerių piniginį prizą, 1660 pasaulio reitingo taškų.

Iš viso čempionate buvo išdalintas 1 mln. JAV dolerių prizo fondas, kuris buvo buvo paskirstytas abiems lytims lygiomis dalimis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt