Naujienų srautas

Sportas2019.07.08 15:50

Istorinėje Nyderlandų ir Lietuvos žvaigždžių dvikovoje prireikė ir baudinių

LRT.lt 2019.07.08 15:50

Olandijos futbolo legenda Aronas Winteris Rukloje sėdo į karinį visureigį, iš jo žengė ant vejos Jonavoje, o vėliau Širvintų aikštėje ropinėjo kartu su vaikais ir apsiavęs futbolo batelius meistriškai dirigavo žaidimui, skelbiama pranešime spaudai.

Amsterdamo „Ajax“, Romos „Lazio“ ir Milano „Inter“ klubuose žaidęs saugas praėjusią savaitę kelias dienas turiningai praleido Lietuvoje. Prieš tris dešimtmečius 1988 metų Europos čempionato finale jis buvo skirtingoje barikadų pusėje su Viačeslavu Sukristovu, o šį kartą apsivilko Olandijos aprangą akistatoje prieš kitas mūsų futbolo įžymybes - Edgarą Jankauską, Deividą Šemberą, Deividą Česnauskį ir kompaniją.

Olandų ir lietuvių futbolo žvaigždės susitiko pirmą kartą, nes tarptautinių turnyrų burtai niekuomet nesuvedė suaugusiųjų rinktinių į vieną grupę.


Rungtynės Valstybės dienos proga įvyko Nyderlandų ambasados Lietuvoje iniciatyva. Diplomatinė atstovybė kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionu surengė kelių dalių sporto šventę, kurioje sudalyvavo ir kariškiai, ir šimtai vaikų, ir žinomi žmonės.

Į Lietuvą ambasados kvietimu atvykusią Olandijos futbolo įžymybių komandą kartu su A. Winteriu sudarė Anglijos ir Ispanijos čempionatuose žaidęs Sanderis Westerveldas, buvę Olandijos vyrų rinktinės žaidėjai Reginaldas Blinkeris, Davidas Mendesas da Silva, ilgametės moterų rinktinės futbolininkės Anouk Hoogendijk, Gilanne Louwaars ir Dyanne Bito.

Buvusių futbolininkų septintukas vieną vakarą praleido Vilniuje, oficialiame ambasados renginyje apsikeitė dovanomis, o kitą dieną keliavo aplankyti mūsų šalyje su karine pareiga apsistojusių savo tautiečių - NATO pajėgų karių. Tiesiai iš Ruklos kariniais visureigiais olandai persikėlė į Jonavos stadioną, kur žaidė su tarptautinio kariškių futbolo turnyro dalyviais.

Vienas Olandijos komandos narių Davidas Mendesas da Silva teigė iš Lietuvos grįžęs su gerais įspūdžiais: „Puikiai praleidau laiką, sutikau įdomių žmonių, visi buvo tikrai malonūs. Buvo įdomu apsilankyti Lietuvoje, nes nesu iki tol čia buvęs. Gavau ir daug naujos informacijos apie mūsų karius, apie tai ką jie veikia, kokį svarbų darbą atlieka“.

Valstybės dieną, liepos 6-ąją, Širvintose futbolo įžymybės susitiko su būriu jaunųjų futbolininkų. Jiems pramogų ir aktyvių veiklų paruošė futbolo specialistai iš „Futbolotreneris.lt“.
Šventinį renginį Širvintų stadione vainikavo žvaigždžių akistata.

Lietuviškoje komandoje į aikštę kartu su futbolo žvaigždėmis išbėgo pramogų pasaulio atstovai iš „Prelegentų“ komandos: Marijus Mikutavičius, Linas Zareckas-Choras, Martynas Starkus, Vytaras Radzevičius, Andrius Bialobžeskis, Rolandas Skaisgirys. Tiek lietuviams, tiek savo tėvynainiams padėjo ir Vilniaus „Žalgirio“ legionierius olandas Donovanas Slijngardas. Dvikova, kaip ir dera tokia proga, baigėsi lygiosiomis, o baudinių serijoje geriau sekėsi svečiams.

E. Jankauskui renginys tapo galimybe pabendrauti su senu pažįstamu. S. Westerveldas buvo puolėjo iš Lietuvos komandos draugu Ispanijoje - 2001-2002 metų sezone jie kartu rungtyniavo San Sebastiano „Real Sociedad“ gretose. Kaip varžovas su E. Jankausku ir mūsų šalimi jau buvo susipažinęs R. Blinkeris, kuris atstovavo Roterdamo „Feyenoord“ ekipai 1994 metų UEFA Taurių laimėtojų taurės turnyro dvikovoje su „Žalgiriu“.

„Dar prieš rungtynes su S. Westerveldu susitikome su ir ambasados rezidencijoje, ir kartu išėjome į miestą. Žinoma, mintimis sugrįžome ir į tuos senus laikus, pakalbėjome. Geros emocijos, geras laikas. Buvo įdomu sutikti ir kitus buvusius futbolininkus, pakalbėti su jais. Smagu matyti, kad jie sveiki, turi savo veiklas, palaiko sportinę formą, – kalbėjo E. Jankauskas. - Daug metų praėjo ir nors mūsų fizinės galimybės nebe tokios, bet jų meistriškumas jautėsi, žaidėme su aukštos klasės varžovais. Smagu, kad yra toks gerai suorganizuotas renginys, kuris gali tokius žmones pakviesti į Lietuvą. Tai naudinga futbolo populiarinimui“.

Ištikimiems „Liverpool“ komandos aistruoliams Vytarui Radzevičiui ir Martynui Starkui įsiminė galimybė gyvai pabendrauti ir pažaisti prieš jau minėtąjį S. Westerveldą, kuris „raudonųjų“ gretose 2001 metais iškovojo net penkis trofėjus.

„Atvyko futbolo legendos, kurias matydavome tik televizijos ekranuose. Prieš rungtynes su S. Westerveldu bendravome, jis ne tik įdomus žmogus, bet ir didelis - apie 190 cm ūgio. Šalia jo atrodžiau mažas. Pasveikinome vienas kitą su „Liverpool“ pergale Čempionų lygoje. Ne veltui sakoma, kad šios komandos žaidėju lieki visiems laikams“, – teigė V. Radzevičius.

Jis juokavo, kad kelias naktis negalės užmigti, nes neįmušė baudinio į olando ginamus vartus: „Martynas įmušė, o aš bandžiau per daug sudėtingai, taikiau į viršutinį kampą, ir pramušiau pro šalį. Rungtynės, mano galva, buvo smagios, tik mes iš to lietuviško kuklumo neišnaudojome progų. Olandai parodė gražų futbolą, žiūrovams turėjo patikti. Mums irgi kartais patikdavo. Paliko įspūdį A. Winteris, jis puikiai dirigavo žaidimui. Rungtyniavau puolime, todėl kai teko vaikytis jį, buvo tikrai nelengva“.

Žinomas keliautojas ir žurnalistas prisiminė, kad kartu su „Prelegentais“ kadaise panašias rungtynes surengė Lenkijoje.

„Iš tokių rungtynių visuomet lieka puikūs prisiminimai. Futbolas – viena universaliausių bendravimo kalbų pasaulyje, tikrai stiprina ryšius ir draugystę, – pažymėjo V. Radzevičius - Šį kartą pavyko tikrai puikus renginys: šventė ir suaugusiems, ir vaikams. Tuo pačiu - prasminga proga sustiprinti ryšius su Nyderlandais ir pagerbti NATO karius, kurie dislokuoti Lietuvoje“.

Savo ruožtu, tiek V. Radzevičius, tiek E. Jankauskas neslėpė susižavėjimo olandiško futbolo pasiekimais ir istorija. Metai olandams buvo išties įspūdingi: Olandijos moterų rinktinė pasiekė pasaulio čempionato finalą, vyrų komanda žaidė Tautų lygos finale. Šalies klubinio futbolo flagmanas Amsterdamo „Ajax“, kurio trenerių štabe dirbo A. Winteris, tapo didžiausia Čempionų lygos sensacija – iš kovos eliminavo Madrido „Real“ bei Turino „Juventus“ žvaigždes ir pusfinalyje paskutinę minutę išleido iš rankų jau turėtą kelialapį į finalą.

„Amsterdamo klubas - vienas maloniausių praėjusio sezono atradimų. Jis žaidė azartišką, jaunatvišką futbolą ir priminė tą garsųjį „Ajax“, kuris laimėjo Čempionų lygą 1996-aisiais. Komanda, kuri drąsiai improvizuoja ir įdeda daug širdies visada mane žavi“, – sakė ne vieną sezoną Čempionų lygos batalijas televizijoje komentavęs V. Radzevičius.

„Tokia jauna komanda kaip „Ajax“, kurios kone 80 procentų žaidėjų išugdyta klubo struktūroje, yra pavyzdys ir modelis kuriuo reikėtų sekti, - kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės treneris E. Jankauskas. - Žinoma, tikrai ne visos šalys turi tokias galimybes, tokią struktūrą kaip „Ajax“. Mums belieka tiktai svajoti, kada kažką nors panašaus turėsime Lietuvoje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi