Sportas

2019.07.08 13:19

Lietuvos teniso čempionais tapo Babelis ir Dapkutė

LRT.lt 2019.07.08 13:19

Tadas Babelis ir Iveta Dapkutė tapo Lietuvos teniso čempionato nugalėtojais. Sekmadienį Bernardinų teniso aikštyne vykusiuose čempionato finaluose T. Babelis 6:1, 6:3 nugalėjo Aleksą Tverijoną, o I. Dapkutė 6:3, 6:4 palaužė 14-metę Patriciją Paukštytę, skelbiama pranešime spaudai.

Vyrų vienetų varžybų kovoje dėl trečiosios vietos Julius Tverijonas 6:4, 6:3 įveikė Robertą Wrzesinskį. Moterų turnyre trečioji vieta atiteko Ivetai Daujotaitei, kuri 6:2, 6:3 nugalėjo Niką Novikovą.

JAV studijuojantis ir tenisą žaidžiantis T. Babelis po finalinio susitikimo sakė, kad pergalei Lietuvos čempionate jį paruošė ilgas valandas trunkančios treniruotės JAV.

„Fizinio pasirengimo salėje ir teniso kortuose JAV kasdien praleidžiu ne mažiau nei 5 valandas. Fizinio treniruotes su universiteto teniso komandos draugais pradedame jau 7 valandą ryto. Sunkus darbas treniruotėse, taip pat daugybė JAV sužaistų mačų lėmė, kad kortuose šiuo metu jaučiuosi tikrai gerai. Galiu pasakyti, kad žaidžiu kokybiškiausią tenisą savo karjeroje. Labai džiaugiuosi Vilniuje iškovotu Lietuvos čempiono titulu ir nekantriai laukiu starto Prezidento taurės varžybose“, – pasakojo T. Babelis.

Lietuvos čempionate tenisininkai šiemet kovojo ne tik dėl vardinio kvietimo į Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis Tour“ serijos turnyrą Prezidento taurei laimėti, bet ir dėl 5 tūkst. eurų piniginio prizo. Vyrų vienetų varžybų nugalėtojas savo sąskaitą papildė beveik 1400 eurų, o moterų turnyro nugalėtojai atiteko daugiau nei 600 eurų čekis. Piniginių prizų dydis buvo proporcingai paskirstytas pagal vyrų ir moterų varžybų dalyvių skaičių.

Beje, T. Babelis bei I. Dapkutė kėlė į viršų nugalėtojų taures ir dvejetų varžybose. Vyrų dvejetų turnyro finale T. Babelis ir Feliksas Sakalauskas 6:3, 7:5 įveikė Almanto Oželio ir Tomo Vaišės duetą. Moterų dvejetų varžybose I. Dapkutė nugalėjo kartu su Iveta Daujotaite.

Lietuvos teniso šimtmečiui skirtas šalies čempionatas Vilniuje vyko keturias dienas. Visgi jam pasibaigus teniso šventė iš Lietuvos sostinės neiškeliauja. Pirmadienį čia prasideda Prezidento taurės turnyras. Jo atrankoje dalyvaus šeši Lietuvos tenisininkai, o pagrindinėse varžybose kovos dar penki – Julius ir Aleksas Tverijonai, T. Babelis, R. Wrzesinski ir Ainius Sabaliauskas.
Varžybų finalas Bernardinų teniso aikštyne vyks šeštadienį 11 val.