2019.07.08 08:48

„Copa America“ finale – be išvyto Jesuso rungtynes pabaigusių brazilų triumfas

LRT.lt 2019.07.08 08:48

Sekmadienį Rio de Žaneiro (Brazilija) mieste paaiškėjo šių metų Pietų Amerikos žemyno „Copa America“ turnyro nugalėtojai. Finalo susitikime šeimininkų brazilų rinktinė 3:1 (2:1) nugalėjo Perų futbolininkus ir 9 kartą turnyro istorijoje iškovojo nugalėtojų titulą.

„Copa America“ čempionų titulą brazilai iškovojo po 12 metų pertraukos. Pastarąjį kartą turnyre Brazilijos rinktinė į viršų kėlė 2007-aisiais Venesueloje surengtame turnyre.

15-ąją susitikimo minutę Gabrielis Jesusas atliko tikslų perdavimą į Peru baudos aikštelę, kur kamuolį tiksliai į Pedro Gallese ginamus vartus nukreipė Evertonas.

Pavojus prie brazilų vartų kilo pirmojo kėlinio pabaigoje. Pavojingos Peru atakos metu kamuolį ranka savoje baudos aikštelėje lietė Thiago Silva. Teisėjai paskyrė baudinį į šeimininkų vartus, kurį 44-ąją minutę realizavo Jose Paolo Guerrero.

Lygiu rezultatu Peru ilgai pasidžiaugti nespėjo. Jau po minutės Brazilijos rinktinė po greitos atakos ir Gabrielio Jesuso smūgio vėl išsiveržė į priekį 2:1.

Tas pats aktyviai rungtyniavęs G. Jesusas įstūmė savo komandą į pavojingą situaciją – futbolininkas 70-ąją minutę užsidirbo antrąją geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

Per likusį laiką rungtynėse Peru rezultato išlyginti nepavyko. Tuo tarpu 90-ąją minutę Brazilijos futbolininkai savo persvarą padvigubino – 11 m baudinį, paskirtą į Peru vartus, realizavo Richarlisonas.