Sportas

2019.07.07 21:04

Auklėtinių pasirodymu nusivylęs Gediminas Petrauskas: nepavyko susitvarkyti su įtampa

LRT2019.07.07 21:04

Sekmadienį Lietuvos jaunimo (U19) rinktinė 68:73 nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos ir liko be bronzos medalių.

Komandos strategas Gediminas Petrauskas po mačo kalbėjo apie tai, kad auklėtiniai nesugebėjo susitvarkyti psichologiškai.

„Noriu padėkoti žaidėjams už antrą rungtynių pusę, nes pirmoje pusėje pagrindinis dalykas, kritęs į akis buvo mūsų nesugebėjimas pataikyti į krepšį. Prametėme visus 11 tritaškių ir nežinau... Nesusitvarkėme su įtampa. Atrodo, sugebėjome susikurti patogių metimų, tiesiog nepataikėme.

Rezultatas nebuvo didelis, taškų daug nepraleidome. Gynyba buvo nebloga, išskyrus kai kuriuos momentus. Antroje pusėje ėmėme pataikyti, atsirado dar didesnis noras. Buvome pasiviję iki 1 taško, bet tada nepataikėme baudos metimo. Neperlaužėme žaidimo, o gale keli prancūzų tritaškiai buvo labai skaudūs“, - mintis dėstė specialistas.

Lietuvos atstovai realizavo tik 60 proc. (15/25) baudų metimų, o tai galėjo kainuoti jiems rungtynes. Paklaustas apie šią bėdą G. Petrauskas sukritikavo krepšininkų meistriškumą.

„Nesame mes gerai baudas metanti komanda. Baudų metimai yra individualaus žaidėjo ritualas ir pasiruošimas. Per treniruotes turėdavome bausmes už netaiklius bandymus, bet vėlgi, tai labai individualu. Gal kažkam trukdė psichologija, gal kažkam – technika, bet esmė, kad tiek baudų prametus yra sunku laimėti rungtynes, ypač kai nekrenta ir iš toli“, - nusivylęs buvo treneris.

Paklaustas apie auklėtinius, kurie sekmadienio rungtynėse maloniai nustebino, specialistas paminėjo bronziniame finale 14 taškų pelniusį ir 4 tolimus šūvius pataikiusi Justiną Ramanauską.

„Mes net neabejojome, kad gerai sužais Justinas Ramanauskas. Matėme, kaip su Naująja Zelandija , kai mums buvo prastas mačas, solidžiai pasirodė Domantas Vilys, kuris po to demonstravo pastovų –žaidimą.

Vakar su JAV Justinas sužaidė neblogai, tai šiandien tikėjomės iš jo dar geresnio žaidimo ir, žinoma, gero rezultato. Vis dėlto, čia ne asmeninė sporto šaka. Nepralaimėjo kažkuris vienas žaidėjas, pralaimėjome visi kaip komanda“, - užbaigė G. Petrauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt