2019.07.07 19:52

Iki paskutinių akimirkų kovoję lietuviai bronzos medalius atidavė Prancūzijos krepšininkams

LRT2019.07.07 19:52

Sekmadienio vakarą paaiškėjo pasaulio jaunimo (U19) krepšinio čempionato bronzos medalininkai. Prancūzijos krepšininkai 73:68 (18:13, 16:10, 15:23, 24:22) įveikė Lietuvos atstovus ir paliko juos be apdovanojimų pakylos.

Prancūzai nuo pat pirmųjų minučių ėmė dominuoti – susikrovė 9 taškų pranašumą (16:7). Lietuvių puolime labiausiai strigo iki tol stabilus buvęs Erikas Venskus – aukštaūgis pataikė tik 2 metimus iš pirmųjų 7 bandymų.

Roko Jokubaičio vedami lietuviai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 3 taškų (13:16) ir turėjo galimybę dar labiau priartėti, tačiau nepavyko pirmojo ketvirčio užbaigti sėkmingai.

Gedimino Petrausko auklėtiniai ne kartą buvo sumažinę deficitą iki 2 taškų, tačiau varžovai kaskart sugebėdavo atsakyti – iš 20:18 surengė 9:2 atkarpą ir vėl atitrūko 9 taškų skirtumu, o netrukus ir susikrovė dviženklę persvarą – 31:20.

Antrojo kėlinio pabaiga buvo labai nerezultatyvi abejoms pusėms – prasidedant ilgajai pertraukai Prancūzijos atstovai pirmavo 34:23.

Pirmaujančią ekipą vedė iki ilgosios pertraukos 15 taškų surinkęs Joelis Ayayi. Kitoje aikštės pusėje naudingiausias iki tada buvo 6 taškais ir 10 atkovotais kamuoliais pasižymėjęs E. Venskus.

Trečiojo kėlinio viduryje jau ketvirtą asmeninę pražangą gavo R. Jokubaitis. Net jam esant aikštėje G. Petrausko auklėtinių puolimas strigo, tačiau varžovai taip pat nesugebėjo surengti sėkmingos atkarpos. Likus žaisti 4 minutėms iki ketvirčio pabaigos lietuviai atsiliko 9 taškais – 33:42.

Netrukus atsiliekančioji ekipa sugebėjo atsilikimą sumažinti iki 2 taškų (40:42) ir privertė varžovų trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlės. Kėlinį kiek sėkmingiau užbaigę prancūzai išlaikė 3 taškų pranašumą – 49:46.

Paskutiniajame ketvirtyje Prancūzijos krepšininkai vėl surado formą, kurią demonstravo rungtynių pradžioje. Jie spurtavo 8:2 ir susigrąžino 9 taškų persvarą – 57:48. Jau atrodė, kad mūsų tautiečiai nebesugebės atsitiesti, tačiau du iš eilės tritaškiai sugrąžino deficitą iki 4 taškų – 57:61.

Likus vos daugiau nei minutei po 3 iš eilės Klaido Metrikio taškų komandas skyrė tik 2 taškai – 62:64, Prancūzai atsakė dvitaškiu, o kitoje aikštės pusėje tritaškį smeigė Justinas Ramanauskas (65:66).

Lietuvių viltis sužlugdė visą mačą nugalėtojus link pergalės tempęs ir labai sudėtingą tritaškį likus 20 sek. iki finalinės sirenos pataikęs J. Ayayi (69:65).

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo 23 taškus pelnęs K. Metrikis (5/6 dvitaškių, 2/11 tritaškių). 14 taškų pridėjo J. Ramanauskas ir 10 surinko 13 kamuolių atkovojęs E. Venskus.

Nugalėtojams net 33 taškus pelnė J. Ayayi (11/16 dvitaškių). Jam solidžiai talkino 11 taškų pridėjęs Karltonas Dimanche ir 10 surinkęs Kenny Baptiste.