JAV ir Nyderlandų rinktinės sužaidė po 6 rungtynes ir 1120 minučių kartu sudėjus. Šis laikas abi komandas suvedė į finalą, kuriame spręsis geriausia pasaulio čempionato komanda.
Finalo transliaciją tiesiogiai galėsite stebėti nuo 17:50 val. per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.
Amerikietės – akivaizdžios akistatos favoritės. Jos prieš 4 metus tapo pasaulio čempionėmis, o dar prieš keturis – tenkinosi sidabro medaliais.
JAV pagrindinė stiprybė – didžiulis tempas, leidžiantis palaikyti neįtikėtino lygio puolimą. Alex Morgan ir Megan Rapinoe kartu sudėjus yra įmušusios 11 įvarčių (6 ir 5 atitinkamai). Dar 3 pridėjo Carli Lloyd.
Palyginimui – iš Nyderlandų komandos vienintelė Vivianne Miedema yra pasižymėjusi 3 sykius.
Amerikiečių trenerių štabas akcentuoja spaudimą ir šimtaprocentines pastangas nuo pirmųjų sekundžių. Būtent dėl to Jill Ellis auklėtinės visuose šešiuose mačuose pasižymėjo per pirmąsias 12 minučių.
Nereikia nuvertinti ir favoričių gynybos – iki finalo praleisti tik 3 įvarčiai, iš kurių vienas krito į savus vartus.
Grupių etape – visiškas dominavimas – nulis praleistų įvarčių ir 9 taškai iš tiek pat galimų. Atkrintamosiose pasaulio čempionės kiek pristabdė – ispanes aštuntfinalyje, prancūzes ketvirtfinalyje ir angles pusfinalyje įveikė identišku rezultatu – 2:1.
Pagrindinė problema JAV futbolininkėms gali būti jų sveikata. M. Rapinoe nerungtyniavo pusfinalyje su Anglijos rinktine dėl pakinklio traumos, o dėl tos pačios bėdos tik po keitimo aikštėje pasirodė saugė Rose LaVelle.
Nors Christen Press ir Sam Mewis pasirodė solidžiai pakeisdamos traumuotas bendražyges, būtent pusfinalyje amerikietės turėjo sunkiausias turnyro rungtynes – nors triumfavo, ilgą laiką antroje mačo dalyje turėjo gintis, o ne kontroliuoti susitikimo eigą, kaip buvo įpratusios.
Nyderlandų rinktinei kelias link finalo buvo sudėtingesnis nei varžovėms. Nors grupių etape, kaip ir amerikietės, olandės neklydo – surinko 9 taškus iš tiek pat galimų, tačiau pelnė tik 6 įvarčius, kai JAV – net 18.
Aštuntfinalyje japonės palaužtos 2:1 po 90-osios minutės 11 metrų baudinio, kurį realizavo Lieke Martens. Ketvirtfinalyje – užtikrinta 2:0 pergalė prieš Italijos atstoves, tačiau pusfinalis – vėl skausmingai sudėtingas. Olandės Švedijos ekipą, šeštadienį iškovojusią bronzos medalius, palaužė 1:0 tik po pratęsimo.
Europiečių trenerių štabas išdėstė drausmingą gynybą, kuri, kaip ir sekmadienio varžovės, iš savų vartų kamuolį traukė tik 3 kartus.
Didžiausia problema – tik 11 pelnytų įvarčių. Nyderlandų ekipa neturi tokio galingo puolamojo potencialo ar tiek talento visose pozicijose, kiek jų būsimos oponentės.
Gali sužibėti jau minėtos L. Martens, V. Miedema ar kol kas banguotą formą demonstruojanti Shanice van de Sanden, tačiau, jei jos neįtraukiamos ir nesugeba sužaisti individualiai, olandžių puolimas dažnai gali atrodyti bedantis, o to gali neužtekti prieš galiūnes amerikietes.
Vis dėlto, pačios futbolininkės ir apie jas rašantys ekspertai teigia, kad ši Nyderlandų rinktinė dar neparodė savęs iš geriausios pusės. Tą jos turės padaryti sekmadienį – trauktis nebėra kur.