Naujienų srautas

Sportas2019.07.07 13:01

Paskutinieji „Stumbro“ pasispardymai: klubas užsivėrė tylos siena, o žaidėjai lieka be atlyginimų

Aivaras Katutis, LRT.lt 2019.07.07 13:01

Nepilnai prieš dvejus metus Kauno „Stumbras“ įsirašė į Lietuvos futbolo istorijos puslapius triumfavęs LFF taurėje ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojęs titulą. Kauniečių sėkmė turėjo tęstis ir šį sezoną – A lygoje galingai startavusi Kauno komanda jau kitą savaitę turėjo stoti į kovą UEFA Europos lygos atrankoje, tačiau „Stumbras“ ne tik, kad nesivaržys šiame turnyre, bet dar gali ir apskritai išnykti iš Lietuvos futbolo žemėlapio.

Tokia grėsmė virš „Stumbro“ galvos iškilo neatsitiktinai – kauniečiai savo paskutines A lygos rungtynes žaidė gegužės 31-ąją dieną. Po pralaimėjimo Vilniaus „Žalgiriui“ daugiau „Stumbro“ komanda į aikštę nebežengė – praleistos rungtynės su „Palanga“ ir „Panevėžiu“, taip pat susitikimas LFF taurėje su tuo pačiu „Žalgiriu“.

Viso to priežastis – finansinė klubo padėtis. Dar birželio 28 d. buvo priimtas LFF Licencijavimo komiteto sprendimas iš „Stumbro“ atimti A lygos ir I lygos licencijas. Klubas turi įsiskolinimų tiek Lietuvos futbolo federacijai, tiek komandos žaidėjams ir administracijai.

Lietuvos futbolo federacija suteikė dar vieną šansą „Stumbro“ klubui, bet vilčių daug neteikia – kauniečių komandą paliko būrys žaidėjų, o klubo prezidentas Richardas Walshas situacijos kol kas nekomentuoja.

Gailestį „Stumbrui“ rodo ir kiti – A lygos klubai vienbalsiai sutiko atidėti rungtynes su kauniečiais, kurie ir taip jau yra patyrę du techninius pralaimėjimus. Kaip anksčiau LRT.lt portalui teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, antros „Stumbro“ komandos šį sezoną jau nebebus, tačiau ties pirma komanda dar nėra padedamas galutinis taškas.

Atsispirti nuo šio taško „Stumbrui“ lengva nebus – vien futbolo federacijai skolos siekia apie 20 tūkst. eurų, o apie naujus investuotojus, galinčius išgelbėti klubą nuo išnykimo, šiuo metu negirdėti.

Kalbėti apie tolimesnę klubo ateitį šiuo metu nėra nusiteikę nei klubo darbuotojai Lietuvoje, nei pats R. Walshas. Sporto direktoriaus pareigas einantis Valdas Knyzelis teigė, kad negali komentuoti komandoje esančios situacijos, nes dabar klubo vardu kalba tik R. Walshas. Tačiau su komandos savininku iš Airijos susisiekti neįmanoma – į telefono skambučius jis neatsako, į elektroninius laiškus irgi nereaguoja.

Žaidė už „ačiū“

Aukšta nata sezoną pradėję „Stumbro“ futbolininkai atlygio už darbą nesulaukė iki pat šiol. Nepaisant to, kad klubas oficialiai yra paskelbęs tik apie Lucaso Villelos pardavimą „Ventspils“ klubui ir Nasro Boucharebo išvykimą į Prancūziją dėl „asmeninių priežasčių“, žinoma, kad klubą jau paliko dauguma legionierių ir lietuvių.

Susisiekus su „Stumbro“ klube nuo sezono pradžios rungtyniavusiu saugu iš Moldovos Andrejumi Čiofu, buvo patikinta, kad žaidėjai, arba bent kai kurie iš jų, visai nesulaukė atlyginimo už šį sezoną. Patys „Stumbro“ klubo atstovai anksčiau teigė, kad atlyginimai vėluoja 2–3 mėnesius.

A. Čiofu, paklaustas apie situaciją klube, kalbėti negalėjo, nes jis Kauną paliko iškart po paskutinių rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu“.

Dar birželio 13 d. su 15min naujienų portalu bendravęs „Stumbro“ atstovas V. Knyzelis teigė, kad klubas yra nusiteikęs optimistiškai ir tikino, kad keletas naujų futbolininkų buvo atvykę į peržiūras ir dar keletas jų turėtų pasiekti Kauną netolimoje ateityje.

Situacija šiai dienai yra gerokai sudėtingesnė – prie visa to, kad klubas šiuo metu negali registruoti naujų žaidėjų, komandos gretas palieka ar jau paliko didžioji dauguma futbolininkų, iš kurių paskutiniais mėnesiais net buvo atimtas nemokamas maitinimas.

LRT.lt žiniomis, klube nebeliko ir vienintelio trenerio, turėjusio UEFA Pro licenciją – Artūro Ramoškos. Jo asistentu šį sezoną buvo portugalas Joao Martinsas. Jis iš pradžių ir turėjo vadovauti komandai, tačiau futbolo specialistas iki pat šiol neturi tinkamos licencijos, kad galėtų oficialiai vadintis A lygos klubo treneriu, todėl „Stumbrui“ tenka sukti galvą ne tik dėl žaidėjų, bet ir vyr. trenerio situacijos.

Kapitonas – kitoje miesto komandoje

Kauno „Stumbre“ nuo pat įkūrimo rungtyniauti pradėjęs 22-ejų metų Rimvydas Sadauskas taip pat padėjo galutinį tašką šiame klube. Lietuvos jaunimo rinktinių marškinėlius ne kartą vilkėjęs vidurio gynėjas sudarė sutartį su „Kauno Žalgiriu“.

„Ilgai mąstyti nereikėjo, viskas užtruko keletą dienų, kol buvo sutvarkyti visi dokumentai. Buvo kalbų ir su Vilniaus komanda, bet gandai gandais, o dabar matome, kur esu ir tuo labai džiaugiuosi“, – interviu su „Kauno Žalgiriu“ sakė R. Sadauskas.

R. Sadauskas iš esmės nieko ir neprarado – žalgiriečiai užėmė „Stumbro“ vietą UEFA Europos lygoje ir varžysis su Limasolio „Apollon“, prieš kurį rungtynėms turėjo ruoštis patys „Stumbro“ futbolininkai.

R. Sadauskas „Stumbro“ spalvas pradėjo ginti nuo 2013 metų. Jis, būdamas komandos kapitonu, praėjusiais metais spėjo debiutuoti Europos lygos atrankoje. Perspektyvus lietuvis taip pat pusmečiui patirties įgyti buvo išvykęs į stipriausią Airijos futbolo lygą.

Jeigu „Stumbrui“ pavyks išspręsti finansines problemas ir grįžti į kovas A lygoje, R. Sadausko netektis bus didžiulė problema Kauno komandai. Jis šį sezoną aikštėje pasirodė 13 kartų ir visose rungtynėse žaidė po 90 minučių.

Problemoms išspręsti – nepilnas mėnesis

Kauniečių skolos išaugo iki tokio lygio, kad klubui buvo skirtas ultimatumas – jeigu „Stumbrui“ iki liepos 27 d. nepavyks panaikinti visų skolų ir į klubą nebus pritraukta naujų investuotojų, jie bus trinami iš Lietuvos futbolo žemėlapio.

Įvykdyti LFF iškeltus reikalavimus „Stumbro“ klubui lengva nebus, tačiau klubas teoriškai vis dar turi galimybę išimties tvarka sužaisti trejas atidėtas rungtynes su „Panevėžiu“, „Riteriais“ ir Klaipėdos „Atlantu“.

„Suprantame dabartinę klubo situaciją ir išgirdome jo siekius ištaisyti finansinę situaciją. Dabar jiems buvo įvesta prievolė atsiskaityti su pagrindiniais kreditoriais, įskaitant LFF, už stadiono nuomą, LFTA, administracijos darbuotojais ir žaidėjais“, – sakė E. Stankevičius.

Net ir laiku ištaisęs savo finansinę situaciją, „Stumbras“ nebus garantuotas dėl tolimesnio dalyvavimo A lygoje – šiuo metu klubui yra skirtas draudimas registruoti naujus žaidėjus.

Visgi, kaip pabrėžia E. Stankevičius, draudimo panaikinimas bus svarstomas, jeigu kauniečiams anksčiau laiko pavyks susitvarkyti su skolomis, tiesa, šis scenarijus kol kas neatrodo realus, nes iš pačio klubo negirdėti jokių naujienų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi