2019.07.05 17:38

Kovinga pergalė po pratęsimo: Lietuvos 19-mečiai – pasaulio čempionato pusfinalyje

LRT.lt2019.07.05 17:38

Lietuvos jaunimo iki 19 metų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato Graikijoje ketvirtfinalyje po pratęsimo 92:85 (28:20, 11:19, 22:21, 16:17, 15:8) palaužė bendraamžius iš Serbijos ir žengė į pusfinalį. Jame Gedimino Petrausko auklėtiniai susitiks su JAV arba Rusijos rinktine. R. Jokubaitis ir E. Venskus šiose rungtynėse kartu pelnė 40 taškų ir surinko 49 naudingumo balus.

Puikiai rungtynes pradėję lietuviai pirmajame ketvirtyje skandino serbus tritaškiuose. Tačiau tolimajai artilerijai pritilus, serbai išlygino rezultatą antrajame ketvirtyje. Pirmoje rungtynių pusėje lietuviai buvo pataikę vos 6 dvitaškius iš 24-ių.

Serbus į priekį vedė jų aukštaūgiai, įspūdingai kovoję po krepšiu. Serbijos rinktinė dominavo baudos aikštelėje, o lietuviams koją ypač kišo serbų puolime atkovoti kamuoliai (22:14). Bendrai pagal atkovotus kamuolius serbai laimėjo 53:38.

Lietuviai puikiai gynėsi, išprovokavo net 18 serbų klaidų, o patys suklydo tik 8 kartus. Tikra staigmena serbams tapo snaiperis Klaidas Metrikis, pataikęs visus penkis mestus tritaškius. Vis dėlto antroje mačo dalyje jis žaidė labai mažai.

Likus žaisti 47 sek. tolimą dvitaškį pataikė Dovydas Giedraitis ir lietuviai pirmavo 76:74. Lietuviai apsigynė, pražangą išprovokavo Erikas Venskus, tačiau įmetė tik antrą baudą ir skirtumas išaugo tik iki trijų taškų.

Paskutinės 31,3 sek. priklausė serbams, kurie prametė tritaškį, tačiau atsikovojo kamuolį puolime ir likus žaisti 8 sek. buvusio „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ trenerio Aleksandro Trifunovičiaus sūnus Urošas įspūdingu tritaškiu išlygino rezultatą. Lemiama lietuvių ataka buvo nesėkminga.

Pratęsime įspūdingai rinktinę į priekį vedė „Žalgirio“ duetas – Rokas Jokubaitis ir Erikas Venskus. Pirmasis užfiksavo dvigubą dublį, o aukštaūgis E. Venskus buvo tikra mįslė serbų gynybai baudos aikštelėje.

Likus žaisti pusę minutės lietuviai pirmavo 86:83, apsigynė ir kitoje atakoje bandė išnaudoti kuo daugiau laiko. Po krepšiu nėręs Giedrius Bergaudas pelnė labai svarbų dvitaškį – 88:83. Lietuviai vėl apsigynė, bet iškart prarado kamuolį aikštės viduryje. U. Trifunovičius sumetė baudas ir lietuviams liko 19 sek.

R. Jokubaitis degino laiką ir išprovokavo pražangą likus 13 sek. bei sumetė abi baudas – 90:85. Lietuviai apsigynė ir dar dvi baudas pridėjo Domantas Vilys.

Lietuva U-19: R. Jokubaitis (6/13 dvit., 6/9 baud., 10 rez. perd., 0 klaid., 27 naud. bal.) 21, E. Venskus (7/9 dvit., 5/8 baud., 7 atk. kam., 22 aud. bal.) 19, K. Metrikis (5/5 trit., 5 praž.) 15, D. Vilys 11, S. Jarumbauskas 9, A. Arlauskas 8, D. Giedraitis 6, G. Urbonavičius 3.

Serbija U-19: M. Pecarski (6/16 dvit., 10/11 baud., 11 atk. kam.) 25, F. Petruševas (15 atk. kam., 5 rez. perd., 10 klaid.) ir U. Trifunovičius po 16, Z. Paunovičius 11, L. Čerovina 10.