Naujienų srautas

Sportas2019.07.06 14:23

Naują kursą pasirinkusį Prienų krepšinio klubą vilioja bendradarbiavimas su „Žalgiriu“

Prienų krepšinio klubas naująjį 2019–2020 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną pasitiks pasikeitęs iš pagrindų. Šiuo metu oficialiai Prienų ekipa yra „tuščia“ – neturi sutarties su nė vienu krepšininku, tačiau sudėties komplektacijos mechanizmą žada užsukti pasirašyta sutartis su naujuoju vyriausiuoju treneriu Mantu Šerniumi.

36-erių metų treneris dar praėjusio sezono metu sukirto rankomis su Kauno „Žalgirio“ organizacija ir „Žalgirio“ dublerių ekipoje pakeitė prieš tai dirbusį vyriausiąjį trenerį Tomą Keršį. Iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) į LKL lygį specialistas grįžta po trijų sezonų pertraukos, kuomet 2015–2016 m. sezone vadovavo Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

„Nemačiau nė vienos priežasties, kodėl iš NKL nesikelti į LKL, kur man prieš tai labai patiko dirbti. Klubas atvažiavo pokalbio su naujomis vizijomis, kurios man patinka. Kaip jie planuoja, kaip nori keisti komandą“, – portalui LRT.lt teigė M. Šernius.

Kitame sezone vienu jauniausių LKL trenerių tapsiantis M. Šernius tikina, jog Prienų klubo vadovybė specialistui suteiks visas sąlygas burti komandą pagal trenerio mintyse susiformavusią viziją.

„Klubas davė visišką teisę man rinktis žaidėjus, kuriuos noriu. Turiu laisvas rankas, žinau savo biudžetą ir limitus. Jei galėsiu pasiskolinti vieną kitą žaidėją iš „Žalgirio“, pažįstu juos, jų sistemą ir nematau priežasties, kodėl nepasiimti geriausių dalykų, ką išmokau iš Šarūno. Imsime tuos, kurie bus reikalingi mums“, – kalbėjo M. Šernius.

Prienuose M. Šernius bandys užpildyti kito specialisto – Virginijaus Šeškaus paliktus batus. Nuo klubo atsiradimo LKL žemėlapyje 2008–2009 m. sezone V. Šeškus tik vieną sezoną nevadovavo gimtojo miesto komandai, kuomet 2014–2015 m. sezone buvo persikėlęs į tuometinę Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą.

M. Šernius: klubas davė visišką teisę man rinktis žaidėjus, kuriuos noriu. Turiu laisvas rankas, žinau savo biudžetą ir limitus.

Charizmatiškasis treneris su prieniškiais dukart iškovojo LKL bronzos medalius ir dukart triumfavo LKF taurės turnyre. Miesto krepšinio simboliu tapęs V. Šeškus Prienuose, anot M. Šerniaus, nėra nepakeičiamas.

„Philas Jacksonas irgi kažkada išėjo iš Čikagos „Bulls“ – tai normalus, neišvengiamas procesas. Man patinka, kad klubas turi viziją, kuri man tinka. Stengsimės padaryti dar geriau nei prieš tai buvęs treneris”, – tvirtino M. Šernius.

Savo ruožtu Prienų komandos direktorius Adomas Kubilius džiaugėsi, jog pagaliau pavyko atrasti geriausiai „kainos ir kokybės santykį atitikusį trenerį“. Vienas klubo vadovų neslėpė, jog tvirtinant M. Šerniaus kandidatūrą buvo bendraujama ir su Kauno „Žalgirio“ ekipa, kurios dubleriu vyriausiojo trenerio poste dirbo naujasis Prienų komandos vairininkas.

Anot A. Kubiliaus, su „Žalgiriu“ Prienuose bendradarbiavimas gali išsiplėsti ir buriant komandos sudėtį. Krepšinio užkulisiuose jau kuris laikas sklido kalbų apie tai, jog kauniečiai gali paskolinti vieną kitą organizacijai priklausantį žaidėją Prienų ekipai.

Tokių kalbų girdėjęs A. Kubilius, bendraudamas su portalu LRT.lt, šypsojosi, jog informacijos apie Prienų galimus naujokus buvo ir tokios, kuri nustebino pačius komandos vadovus. Tiesa, prieniškiai yra visiškai pasiruošę bendradarbiauti su „Žalgiriu“.

„Nuo šių metų matome jaunimo pagrindu sudarytą komandą. Ne paslaptis, jog to perspektyvaus jaunimo daugiausia turi Kauno „Žalgiris“. Visi nori žaisti „Žalgiryje“. Jeigu Kauno klubas mums skolins krepšininkus, mes tikrai jų neatsisakysime. Mums būtų įdomus toks bendradarbiavimas. Mėginsime prašyti „Žalgirio“ pagalbos, – aiškino A. Kubilius. – Sutarčių su konkrečiais žaidėjais šiuo metu neturime. Tikiuosi, jog greitu metu paskelbsime apie pirmus naujokus. Dabar jau esame pasirašę sutartį su vyriausiuoju treneriu, todėl galime pradėti sudėties formavimo darbus.“

– Kalbama, jog Prienų klubas rimtai domisi veteranu Mindaugu Lukauskiu. Ar kalbatės dėl kontrakto su šiuo krepšininku? – portalas LRT.lt pasiteiravo A. Kubiliaus.

– Kalbėjome su M. Lukauskiu, bet patvirtinti faktu, jog jis žais mūsų komandoje, dar negaliu.

– Kokia situacija dėl brolių Lavrinovičių. Ar minties pratęsti sutartį su šiais krepšininkais jau visiškai atsisakėte?

– Šiuo metu mūsų prioritetai kiti. Norime atsinaujinti ir atsijauninti.

– Portalo „kvitrina.com“ publikacijoje teigiama, jog Prienų klubas turi 60 tūkst. eurų skolų, likusių iš ankstesnio sezono. Kokia yra klubo finansinė situacija?

– Taip, skolų klubas dar turi. Skolos visuomet yra inkaras. Aišku, neturime tokių skolų, kurios būtų neįveikiamos. Vienas iš mūsų prioritetų, žiūrint į artimiausius kelis sezonus, – norime nusivalyti tą neblogo, tačiau neturinčio pinigų ir visiems skolingo klubo vardą. Finansinę drausmę šiais metais labai seksime.

– Prienuose daug metų dirbo Virginijus Šeškus. Nors jau turite kitą vyriausiąjį trenerį, ar klubo struktūroje yra numatomas vaidmuo V. Šeškui?

– Kol kas mūsų prioritetai yra kiti. Dar nesame suformavę komandos, nesame pasitvirtinę generalinio rėmėjo, nors šioje srityje esame stipriai pažengę į priekį. Tai ne mano vieno sprendimas. Manau, kad rasime vienokią ar kitokią išeitį, tinkančią abiem pusėms.

– Užsiminėte apie derybas su potencialiu generaliniu rėmėju. Kiek toli pažengusios derybos?

– Kol kas toliau kalbamės. Tikimės, jog būsimasis rėmėjas nebus vienerių metų projektas.

– Planuojate burti iš jaunų ir perspektyvių Lietuvos krepšininkų sudarytą sudėtį. Ar joje bus ir legionierių?

– Kai matau lietuvių krepšininkų rinkos kainas, suprantu, jog be legionierių bus sunku apsieiti. Lietuvių žaidėjų pasiūla yra labai maža. Kainos kol kas yra stipriai pakilusios. Mūsų prioritetas – lietuviai, bet, matyt, vieną kitą užsienietį komandoje turėsime.

– Ar esate išsikėlę ilgalaikę klubo viziją? Galbūt siekiate artimiausiu metu taikytis į penketuką ar dalyvauti Europos klubiniuose turnyruose?

– Galvojame, jeigu mums pavyks suburti energiją su patirtimi, padaryti kokybišką produktą, galbūt ateityje galėtume pretenduoti į aukštesnes vietas. Tikrai norėtume žaisti ir Europos turnyre. Nuo šio sezono žaisti Europoje variantų neturime, nebent pasirinktumėme FIBA Europos taurės varžybas, tačiau kol kas šis turnyras mūsų netraukia. Dalyvavimas ten brangus ir ne itin patrauklus žiūrovui. Jeigu šiais metais kažkokią vietą užsigarantuotume LKL čempionate, arčiau ketvertuko, manau, turėtume galimybę ateičiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi