Naujienų srautas

Sportas2019.07.05 20:58

Universitetų rokiruotę JAV atlikęs Sargiūnas: tikiuosi, jog šis sprendimas išeis tik į naudą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.07.05 20:58

Lietuvos jaunimo (iki 20 m.) vaikinų rinktinėje nuo pat pirmojo oficialaus turnyro 2015-aisiais Europos šešiolikmečių čempionate Kaune žaidžiantis Ignas Sargiūnas per metus JAV spėjo ne tik pasiilgti komandos draugų, bet ir žaidybinio ritmo.

Dar iki 2018–2019 m. sezono Kauno „Žalgirio“ organizacijai priklausęs taiklią rankelę turintis atakuojantis gynėjas praėjusių metų vasarą nusprendė susieti savo ateitį su Džordžijos universitetu.

Visgi debiutas JAV studentų krepšinio lygoje NCAA I. Sargiūnui nesusiklostė. Krepšininkas naujoko sezone svarbia komandos dalimi netapo – per vidutiniškai ant parketo praleistas 6 minutes rinkdavo po 1,8 taško ir atlikdavo po 0,5 rezultatyvaus perdavimo.

Po pirmojo blankaus sezono lietuvis priėmė sprendimą – Džordžijos universitetą iškeitė į kitą Alma Mater – Kolorado valstijos universitetą. Tiesa, toks sprendimas debiutuoti NCAA čempionate jau 2019–2020 m. sezone gynėjui neleis. Dėl griežtų studentų lygos taisyklių I. Sargiūnas bus priverstas užsivilkti raudonuosius marškinėlius – vieną sezoną praleisti be oficialių rungtynių.

Po 2019–2020 m. sezono naujajame universitete 19-metis 196 cm ūgio žaidėjas galės rungtyniauti dar trejus metus.

Portalas LRT.lt I. Sargiūną pakalbino ketvirtadienį Vilniaus oro uoste prieš krepšininko skrydį kartu su 20-mečių rinktine į Tel Avivą, ten vyks šių metų Europos jaunimo čempionatas.

– Ignai, po sezono JAV sugrįžai į Lietuvos jaunimo rinktinę. Kiek buvo lauktas prisijungimas prie puikiai pažįstamų komandos draugų?

– Tai iš tikrųjų buvo labai laukiamas įvykis po metų, praleistų užsienyje. Nėra nieko geriau kaip žaisti už Lietuvą. Džiaugiuosi, jog esu dvyliktuke. Dabar tęsime pasiruošimą čempionatui.

– Kaip pavyko pasiruošti Europos čempionatui?

– Pasiruošimas vyko sklandžiai. Ištobulinome gynybos ir puolimo principus. Turėjome keletą draugiškų rungtynių. Viskas pavyko sklandžiai.

– Treneris Donaldas Kairys minėjo, jog šių metų komanda bus žemesnė, todėl mobilesnė ir greitesnė. Ką gali pasakyti apie jūsų rinktinės žaidimo braižą?

– Manau, jog šiais metais rinktinė tikrai yra žemesnė. Mūsų pagrindinis vidurio puolėjas Lukas Kišūnas nepadės rinktinei. Automatiškai nukrito ūgio vidurkis.

– Po sezono Džordžijos universitete nusprendei persikelti į kitą mokymo įstaigą. Kas lėmė tokį sprendimą?

– Yra keli kriterijai ir faktoriai, kurie lėmė mano tokį sprendimą. Kitus metus praleisiu kitame universitete. Tikiuosi, jog šis sprendimas išeis tik į naudą.

– Pasirinkai rungtyniauti Kolorado valstijos universitete. Kuo patraukė šis universitetas?

– Aplankiau universitetą ir iškart pajaučiau, jog ten bus mano vieta tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Manau, kad tai man labiau tikęs universitetas.

– Ar po sezono su Džordžijos universitetu nebuvo minčių grįžti į Europą ir baigti studijas JAV?

– Norėjau likti JAV. Nedvejojau. Nors metai buvo sunkesni ir žaidžiau nedaug minučių universiteto komandos gretose. Nebuvo taip, jog tikėjausi daug minučių. Toje konferencijoje pirmakursiams nėra lengva išsikovoti vietą, bet, kaip ir sakiau, norėjau tęsti studijas JAV, todėl pakeičiau universitetą.

– Ar po tokio sezono, kuomet jums trūko žaidimo laiko, sugrįžimas į rinktinę dar malonesnis?

– Iš dalies taip, tačiau kartu grįžtu į komandą, kur vėl susitikau su senais veidais, tai labai džiugina. Vilkėti rinktinės marškinėlius mums – privilegija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi