Sportas

2019.07.05 10:12

Nassaro istorijos slėpimu kaltinamas buvęs JAV olimpinio judėjimo vadovas sulaukė solidžios išmokos

LRT.lt 2019.07.05 10:12

Buvęs JAV olimpinio komiteto vadovas Scottas Blackmunas, dėl sveikatos problemų pasitraukęs iš posto 2018 m., anot paviešintų duomenų, gavo 2,4 milijonų JAV dolerių išeitinę kompensaciją. S. Blackmunas kaltinamas savu laiku nesiėmęs veiksmų prieš JAV olimpinės gimnastikos rinktinės gydytoją Larry Nassarą, kuris vėliau sulaukė kaltinimų seksualiniu priekabiavimu, skelbia BBC.

Aršios kritikos S. Blackmunas sulaukė ne veltui. L. Nassaras praėjusiais metais nuteistas daugkartinėmis laisvės atėmimo bausmėmis, kurios už grotų sirų kilmės amerikietį pasiuntė daugiau nei 300 metų. L. Nassaras yra kaltinamas bandymu seksualiai išnaudoti 265 mergaites bei merginas.

Tarp serijinio vaikų priekabiautojo aukų – kelios JAV olimpinės rinktinės žvaigždės, laimėjusios aukso medalius Londono ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. S. Blackumnas JAV olimpinio komiteto vadovo pareigas paliko praėjus mėnesiui po L. Nassarui skirto nuosprendžio.

JAV olimpinis komitetas, neseniai pakeitęs pavadinimą į JAV olimpinio ir paralimpinio komiteto, šiuo metu atlieka tyrimą, kuriuo bandoma išsiaiškinti, kaip L. Nassarui pavyko taip ilgai išvengti atsakomybės už savo veiksmus.

JAV advokatų įmonė „Ropes & Gray” išsiaškino, jog S. Blackmunas dar 2015 metais gavo informacijos apie „nerimą keliančius įtarimus dėl JAV olimpinės gimnastikos rinktinės gydytojo“, tačiau tuomet S. Blackmunas šią informaciją nuslėpė.

Įmonės teigimu, „tokios informacijos ignoravimas ir nuslėpimas turėjo pasekmių: keliolika mergaičių ir merginų patyrė seksualinį priekabiavimą vienerių metų laikotarpyje nuo 2015-ųjų vasaros iki 2016-ųjų rugsėjo”.

Naujai paskelbta surinktų JAV mokesčių ataskaita rodo, jog nepaisant didžiulės kritikos, S. Blackmunas sulaikė solidžios išeitinės išmokos.

Advokatas Johnas Manly, teisme atstovaujantis kelioms L. Nassaro išnaudotoms merginoms, informaciją apie S. Blacmunui skirtą išmoką įvertino kritiškai.

„S. Blackmunas dar 2015 m. vasarą žinojo, jog L. Nassaras seksualiai išnaudoja nepilnametes. Tokią informaciją jis nuslėpė nuo visuomenės, žiniasklaidos ir policijos ir blogiausia – nuo atletų ir jų tėvų. Vietoje to, kad S. Blackmunas keliautų į kalėjimą, jis gauna 2,4 milijonų JAV dolerių išmoką iš JAV olimpinio ir paralimpinio komiteto!”, – cituojamas J. Manly.