2019.07.04 18:34

Monstriškų Tsongos padavimų neatlaikęs Berankis baigė pasirodymą Vimbldone

LRT.lt2019.07.04 18:34

Ričardo Berankio kelias Vimbldono teniso turnyre baigėsi antrajame rate. Pirmajame malonią staigmeną pateikęs 77-asis pagal skirstymą ATP reitinge esantis lietuvis šįkart 6:7 (4-7), 3:6, 3:6 nepasipriešino prancūzui Jo-Wilfriedui Tsongai (ATP-74).

Pirmasis setas klostėsi lygiai iki septintojo geimo, kai lietuvis padarė neišprovokuotų klaidų ir leido J. W. Tsongai laimėti savo padavimų seriją – 3:4. Tačiau tai Ričardo iš vėžių neišmušė ir jau kitą geimą paduodant varžovui pavyko pradėti 40:0, o netrukus ir išlyginti rezultatą, laimint varžovo padavimą – 4:4. Tenisininkai toliau kovėsi lygiai, lietuvis netrukus sausi laimėjo geimą, tačiau teko žaisti pratęsimą – 6:6.

R. Berankis pratęsime pralaimėjo penktąjį savo padavimą ir taip atidavė varžovui iniciatyvą. Rezultatą sumažinus iki 4:5 lietuvis privalėjo laimėti J. W. Tsongos padavimą, bet tai nepavyko ir prancūzas laimėjo setą – 7:6 (7-4).

Antrasis setas truko dvigubai trumpiau. Pradžioje abu tenisininkai greitai laimėdavo savo padavimų serijas, tačiau R. Berankis suklydo aštuntajame geime – 3:5. Po šios pergalės J. W. Tsonga jau nesižvalgė atgal ir paskutiniame seto geime nepaliko lietuviui jokių vilčių.

Trečiajame sete Ričardas bandė kovoti, tačiau ketvirtajame geime varžovas dar kartą parodė įspūdingą jėgą. Geimas po galingų padavimų netruko nė minutės. Kitame geime lietuvis dukart išsaugojo break pointus, tačiau septintajame pralaimėjo savo padavimo seriją – 3:4. Pergalę pajutęs J. W. Tsonga netrukus laimėjo savo seriją ir mačą užbaigė paduodant R. Berankiui – ketvirtasis break pointas tapo pergalingu.

Tenisininkų kova truko 1 val. ir 48 min. Pagal neatremiamus padavimus prancūzas triuškino lietuvį 14:3. Ričardas padarė viena dviguba klaida daugiau (3:2) ir nusileido varžovui pagal neišprovokuotas klaidas (28:21).

Už šią pergalę J. W. Tsonga užsitikrino 90 ATP reitingo taškų ir 123 tūkst. eurų piniginį prizą.

Trečiajame etape J. W. Tsonga kausis su Rafaeliu Nadaliu (ATP-2) arba Nicku Kyrgiosu (ATP-43).

Pirmajame rate R. Berankis užtikrintai 7:6, 6:4, 6:3 nugalėjo kanadietį Denisą Shapovalovą (ATP-27), o J. W. Tsonga – 6:2, 6:1, 6:4 įveikė Bernardą Tomičių.

Už pergalę pirmajame etape R. Berankis iš Vimbldono išsiveš 45 reitingo taškus ir 80 tūkst. eurų prizą. Kitą savaitę naujajame ATP reitinge lietuvis iš 77-osios pozicijos pakils į 72-ąją.