Sportas

2019.07.05 09:40

Savęs tarp pasaulio lyderių kol kas nematantis Gudžius: aš ne pažadukas, o realistas

Paulius Cubera, LRT.lt2019.07.05 09:40

Andrius Gudžius trečiadienį Vilniuje dalyvavo jau trečiose savo varžybose šiais metais. „Cosmos“ taurės varžybose diską 65 metrus 64 centimetrus nuskraidinęs pasaulio čempionas teigė, kad šiuo metu toliau mesti neišeina, tačiau iki pasaulio čempionato dar turi tris mėnesius, per kuriuos padarys viską, kad pasivytų įspūdingai įrankį metančius sezono lyderius.

Prieš varžybas „Cosmos“ taurėje A. Gudžių ištiko dar viena bėda – spazmai suspaudė blauzdą, tad atletui teko dorotis ne tik su šį sezoną sugadinusia pėda, bet ir su nauju skausmu. Kaip sakė pats, tai buvo ir psichologinis iššūkis, o bet kokia patirtis yra gera patirtis.

„Varžybos vidutiniškos, rezultatas toks tenkinantis, nei geras, nei blogas – virš pasaulio čempionato normatyvo, čia toks lengvas pasiteisinimas. Buvo įdomu, kaip su tuo skausmu susitvarkysiu čia (rodo į savo galvą). Kineziterapeutai sutvarkė, susuko, kiek galima, šiokia tokia patirtis vis tiek įkrito – kaip varžytis, ką daryti. Tik matėsi, kad po kiekvieno metimo skausmas vis didėjo, o rezultatas ėjo žemyn. Bet 65 metrai yra 65 metrai, jei būtų truputį šilčiau, gal būtų geriau.

Pėda sveiksta, gyja, galiu vis intensyviau treniruotis, bet kiti raumenys gauna perkrovų, nes neteisingai dar dirba pati pėda. Čia toks laiko klausimas“, – pasakojo Andrius.

Neplanuota operacija gegužę apvertė pasaulio čempiono pasirengimą titulo gynimui aukštyn kojomis. Vis dėlto išankstines prognozes paneigęs ir kur kas anksčiau į sektorių grįžęs A. Gudžius tikisi, kad per kelis likusius mėnesius sustiprės pakankamai ir bent „porą metriukų“ pridės.

„Džiaugiuosi, kad jau trečiose varžybose, kur šiemet dalyvauju, rezultatas panašiame lygyje – apie 64–65 metrus. Pasaulio čempionate su tokiu rezultatu galima planuoti aštuntuke kokią vietą. Iki čempionato dar trys mėnesiai, sudalyvausiu keliose varžybose, tikiuosi porą metriukų pridėti prie rezultato, o gal net tris ar keturis. Nesu tikrai beviltiškoje situacijoje. Esu tokiame lygyje, kokiame esu. Nieko nežadėsiu, nesu iš tų pažadukų, aš toks realistas – kovosiu, treniruosiuosi, ruošiuosi.

Bet tos skausmingos patirtys yra gerai. Būčiau numetęs šiandien 68 metrus, būtų per daug pasitikėjimo, kad galiu mesti jau stipriai, mesčiau stipriai, vėl ką nors pėdai padaryčiau ir žiūrėčiau čempionatą per TV. Dabar žingsnis po žingsnio patirtis kaupiasi, bagažas renkasi, adaptuojuosi. Kaip jau bus – pamatysime rugsėjo gale“, – kalbėjo 2017 metų pasaulio čempionas.

Šį sezoną A. Gudžiaus geriausias metimas (66,03 m) kol kas pasaulyje yra tik vienuoliktas, o ne kartą virš 70-ies metrų ribos įrankį skraidinęs Danielis Stahlis neseniai pasiekė įspūdingą 71,86 metro ribą. Tai ketvirtas geriausias metimas rungties istorijoje. Jamaikietis Fedrickas Dacresas įrankį šiemet yra numetęs 70,78 metro.

„Vyrai rodo aukščiausią formą. Berods ir pernai buvau sakęs, kad iš šių vyrų galima tikėtis labai aukštų rezultatų. Ten kažkur ir aš planavau būti – apie tuos 70 metrų. Vyrai jauni, stiprūs, reikia tikėtis, kad mes ir dar toliau. Galima tikėtis, kad jie priartės prie pasaulio rekordo. Šiemet pirmas dvejetas ir bus – Fedricas Dacresas ir Danielis Stahlis, – jie ir mėtys apie 70 metrų“, – po varžybų Vilniuje kalbėjo A. Gudžius.

Pasaulio rekordas dar nuo 1986 metų priklauso vokiečiui Jurgenui Schultui – 74,08 metro. Virgilijus Alekna 2000-aisiais užfiksavo 73,88 m rezultatą ir tai jau beveik dvidešimtmetį yra Lietuvos rekordas. 2006 m. Gerdas Kanteris švystelėjo diską 73,38 m – tad toliau nei D. Stahlis niekas nėra metęs jau 13 metų.

Pastaruosius du sykius, kai A. Gudžius ir D. Stahlis metė diską svarbiausiuose startuose Europos ir pasaulio čempionatuose, pranašesnis buvo lietuvis. 2017-aisiais Londone ir 2018-aisiais Berlyne švedas iškovojo sidabrą, o A. Gudžius – auksą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt