Naujienų srautas

Sportas2019.07.04 15:49

Kauno lengvaatlečiams šokas – prieš pasaulio čempionatą griaunama vienintelė treniruočių aikštė

LRT.lt 2019.07.04 15:49

Kaunas griaus aikštę, kurioje treniruojasi Andrius Gudžius, Liveta Jasiūnaitė ir kiti lengvaatlečiai. Jie nesulaukė atsakymo, kur rengtis pasaulio čempionatui, iki kurio liko tik trys mėnesiai, skelbiama portale sportas.info.

Šis rytas disko metimo treneriui Vaclovui Kidykui pateikė netikėtumų. Prieš treniruotę jis sužinojo, kad Kauno Ąžuolyne įrengtą metikų aikštę, kuri yra pagrindinė jo auklėtinio, Europos ir pasaulio čempiono Andriaus Gudžiaus treniruočių vieta, per savaitę ar dvi ketinama visiškai nugriauti. Kur treniruotis, kai iki pasaulio čempionato beliko trys mėnesiai, – V. Kidykas atsakymo nesulaukė.

„Išgirdęs pamaniau, kad čia juokas. Sakau, čia ne balandžio primoji, taip negalima juokauti. Pasirodo, tai ne juokas – informacija gauta iš Kauno savivaldybės sporto skyriaus vedėjo Mindaugo Šivicko. Jis perdavė, kad per savaitę ar dvi šita metimų aikštė bus nugriauta“, – pasakoja V. Kidykas.

Iš V. Kidyko sužinojęs naujienas apie griaunamą Ąžuolyno metimų aikštelę, geriausias Lietuvos disko metikas A. Gudžius asmeninėje feisbuko paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame sportininkas stebisi Kauno miesto valdžios sprendimu griauti vienintelę mieste treniruočių vietą.

„Traumos šiais metais mums trukdo ruoštis pasaulio lengvosios atletikos čempionatui. Matote aikštę, kurioje treniruojamės jau 14 metų. Čia, būtent šiuose sektoriuose, pasiektas ne vienas geriausias Lietuvos rezultatas, rekordas. Čia pasiruošiau Europos ir pasaulio čempionatui. Čia dirbome visą laiką, kol ruošėmės visiems čempionatams, kuriuose pavyko laimėti medalius, – vaizdo klipe metimų aikštės fone kalbėjo A. Gudžius.

Iš savo trenerio sužinojau, jog po dviejų savaičių šios aikštės nebeliks. Sužinojau, jog ši aikštė trukdo vienam gražiausių Kauno Ąžuolyno parko – rekonstrukcijai. Norint sutvarkyti parką, reikia viską pradėti nuo aikštės nugriovimo. Labai liūdna mintis.

Vienas iš pateiktų pasiūlymų – pasiūlymas kompensuoti keliones treniruotėms į Birštoną ir Palangą. Nemanau, kad A. Gudžius ir L. Jasiūnaitė yra svarbiausi. Svarbūs visi Kauno lengvaatlečiai. Visų jų neprivežiosi. Visi jie turi dienotvarkes ir mokslus.

Visada smagu metų pabaigoje užlipti ant scenos ir išgirsti padėkas iš mero. Žinote, kai gauni tokias padėkas, o vasaros viduryje sužinai, jog nebeturėsi treniruočių vietos, supranti, kad visai tai toks truputį dviveidiškumas. Ką gi, mielieji, Kaunas tvarkosi!“

Ši metimų aikštė buvo įrengta prieš 2005 m. Kaune vykusį Europos jaunimo iki 20 m. čempionatą, kai buvo gerokai atnaujintas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, įrengtos naujos apšilimo aikštės.

V. Kidyko žiniomis, vien metimų aikštei įrengti buvo išleista apie milijonas tada dar litų. Po to dar kartą ji šiek tiek tvarkyta prieš 2009 m. Europos jaunimo iki 23 m. pirmenybes. O dabar siūloma nugriauti, metikus išvaryti ir vėliau galbūt atstatyti tą patį.

„Tam, kad nebūtų sugedusio telefono, aš pats pasiskambinau ir pakalbėjau su savivaldybės Sporto skyriaus vedėjų M. Šivicku. Jis perdavė tokią informaciją: yra padarytas detalusis Ąžuolyno planas, kuriame atseit numatyta ir metimų aikštė. Tam, kad pradėtų rekonstrukciją, bus panaikinta šita metimų aikštė, kuri yra kaip laikinas statinys, o paskui, po metų ar dvejų, toje pačioje vietoje galbūt vėl bus įrengta metimų aikštė. Bet kam griauti tai, kam jau išleista daug valstybės pinigų, o po to įrengti tą patį? Kodėl negalima įteisinti šios pačios? Kai jau nugriaus, kur garantijos, kad atstatys – gal ten namai išdygs?“ – svarsto V. Kidykas.

Treneris prisimena, kaip lygiai prieš metus Palangoje stovyklavo su A. Gudžiumi ir buvo iškviestas į Kauno savivaldybę metimų aikštės klausimais pasisakyti. Tada nuramino, kad naujajame Ąžuolyno plane lyg numatyta ta pati metimų aikštė. O kol ją tvarkys, esą metikų neišvarys gatvėn – ras naują vietą ir kitur įrengs metimų aikštę jiems treniruotis. O kai bus įrengta kita vieta treniruotis, tada jau ardys dabartinę.

„Gudžius gali mėtyti bet kur, diskui daug nereikia“, – tąkart sutiko treneris.

Bet štai po metų išgirdo ką kita: tam, jog būtų pastatyta nauja, turi būti nugriauta sena. O kur treniruotis, kur toji nauja vieta – nepasakė.

Matyt, svarsto V.Kidykas, pas mus taip įprasta – sugriaukime, ką turime, o tada žiūrėsime, kas iš to bus. Taip, kaip buvo padaryta su visa aukšto meistriškumo sportininkų rengimo sistema, kuri buvo sugriauta ir panaikinta, taip Kaune daroma ir su metikais.

„Štai jums pavyzdys. Kažkada Andrių Gudžių atsivežiau iš Vilkijos ir pradėjome treniruotis. Ir štai jis pasaulio, Europos čempionas. Jeigu dabar rasčiau gabų vaiką, jį atsivežęs į Kauną galėčiau apgyvendinti nebent savo namuose. Štai kokia dabar mūsų sistema“, – pavyzdį pateikia V. Kidykas.

Jis pats 15 metų buvo sporto mokyklos „Viltis“ direktorius ir dėl metimų aikštės Ąžuolyne jau ne kartą teko kovoti. Ir pavykdavo atkovoti.

Kai V.Kidykas Sporto skyriaus vedėjo paklausė, kur Andriui tuos tris mėnesius, likusius iki pasaulio čempionato, į kurį jis, beje, vyks ginti čempiono titulo, treniruotis, sulaukė tokio atsakymo: mes jį iškomandiruosime į Birštoną arba į Palangą.

„Tai ar mums dabar tris mėnesius gyventi kažkur, ar nebuvo galima bent prieš pusmetį ar kelis mėnesius to pasakyti – būtume padėlioję, pasiderinę treniruočių stovyklas“, – negali atsitokėti V. Kidykas.

Bet metimų aikštės reikia ne tik A.Gudžiui – čia kiekvieną popietę susirenka treniruotis – sportuoti, bėgioti, rutulį stumdyti – apie 50 sporto mokyklos „Startas“ vaikų, čia ietį mėto Liveta Jasiūnaitė, kuriai reikia ne tik metimo sektoriaus, bet ir įsibėgėjimo tako.

„Ar geriau visi šitie vaikai gatvėje, ar geriau palikti jiems treniruočių vietą“, – retoriškai klausia V. Kidykas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi