Naujienų srautas

Sportas2019.07.04 20:25

Kalbas apie persikėlimą į JAV paneigęs Augustas Marčiulionis: tai buvo visiškai nerealu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.07.04 20:25

Vilniaus „Ryto“ organizacija savo gretose išlaikė vieną talentingiausių Lietuvos 2002 metų gimimo kartos krepšininkų – Augustą Marčiulionį, kuris ir toliau rungtyniaus Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidžiančiame Vilniaus „Perlo“ klube.

17-metis 190 cm ūgio gynėjas šiuo metu tęsia pasiruošimą su metais vyresniais komandos draugais Lietuvos jaunių (iki 18 m.) vaikinų rinktinėje, kuri liepos 29 – rugpjūčio 4 dienomis varžysis Vole (Graikija) vyksiančiame Europos krepšinio čempionate.

Praėjusiame NKL sezone po 7,1 taško įmesdavęs ir 3,5 rezultatyvaus perdavimo atlikdavęs gynėjas kartu su jaunių rinktinės kandidatais ketvirtadienį iškeliavo į Italiją, kur dalyvaus kontroliniame keturių 18-mečių rinktinių turnyre San Benedeto del Tronto mieste.

Vilniaus oro uoste, bendraudamas su žinisklaida, legendinio Lietuvos krepšinio Šarūno Marčiulionio sūnus pasidalino mintimis apie darbą su rinktine, kalbas apie galimą išvykimą į JAV ir ateitį „Ryto“ organizacijoje.

„Pasiruošimas klostosi smagiai. Dirbame tikrai su „fainais“ vyrukais ir trenerių štabu. Aišku, galbūt šiek tiek trūksta susižaidimo, bet viskas eina gera linkme, – aiškino talentingasis gynėjas. – Tris – keturias dienas turėjome fizinio pasirengimo treniruotes, kur dirbome su fizinio rengimo treneriu. Po to perėjome prie taktikos – mokėmės derinius ir juos šlifavome. Po truputį viskas gerėja.“

– Augustai, rungtyniaujate su metais vyresniais komandos draugais. Ar jaučiasi amžiaus skirtumas?

– Metų skirtumas ne itin jaučiasi. Aišku, komandos draugai paprašo ką nors nunešti, todėl būnu tas jauniausias, kuris turi patvarkyti reikalus. Jeigu rimtai, skirtumo nesijaučia. Esu jau anksčiau žaidęs su vyresniais komandos draugais.

– Buvo pasigirdusios kalbos apie jūsų galimą išvykimą į JAV. Kiek buvo realus toks planas?

– Tai buvo visiškai nerealu. Pačiam tai buvo visiška naujiena, atsiradusi iš niekur nieko. Toliau liksiu „Ryto“ organizacijoje. Planas buvo likti Vilniuje.

– Ar ateityje planuojate išvykti rungtyniauti į NCAA?

– Kol kas tokio plano nėra. Aišku, toks variantas visuomet galimas, bet žiūrėsime, kaip seksis. Tokie čempionatai padeda – vis tiek gauni dėmesio. Amerikos variantas tėčiui visai patinka, tad visiškai neatmestas.

– Vilniaus „Ryto“ komandos direktoriumi tapo Rolandas Jarutis. Ar jau bendravote su juo apie jūsų ateitį „Ryto“ organizacijoje?

– Kalbėjomės, aišku. Esame pažįstami nuo senų laikų. Jis anksčiau yra dirbęs direktoriumi tėčio krepšinio akademijoje. Man buvo pasakyta, jog gausiu daugiau laisvės, ant manęs bus pykstama bei rėkiama, bet laukia geras darbas, o pakitimai bus į naudą.

– „Ryto“ dublerių komandą treniruos Andrius Šležas, pakeitęs Arvydą Gronskį. Ką manote apie pokyčius komandoje?

– Norėčiau padėkoti Arvydui Gronskiui, kuris pasitikėjo manimi. Esu bendravęs su Andriumi Šležu, kartu skridome į Eurolygos jaunių turnyrą Ispanijoje. Man patiko su juo dirbti. Su juo nebus blogiau. Išmoksiu gerų dalykų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi