2019.07.04 09:02

Peru futbolininkai po 44-erių metų pertraukos kovos dėl „Copa America“ čempionų titulo

LRT.lt2019.07.04 09:02

Trečiadienį Porto Alegrėje (Brazilija) įvykusiose Pietų Amerikos žemyno „Copa America“ turnyro pusfinalio rungtynėse Peru futbolininkai 3:0 (2:0) susitvarkė su Čilės rinktine ir žengė į finalą, kuriame susitiks su turnyro šeimininke Brazilija.

Pastarąjį karą turnyro finale Peru rinktinė žaidė dar 1975-aisiais, kuomet finale dviejų rungtynių serijoje palaužė kolumbiečius.

„Copa America“ finalo rungtynės bus žaidžiamos šį šeštadienį. Penktadienį dėl trečiosios vietos turnyre susitiks Čilė ir Argentina.

Peru rinktinė pirmąjį susitikimo įvartį pelnė 21-ąją minutę. Christiano Cueva dešiniajame atakos krašte atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur galva Andre Carillo perdavė kamuolį Edisonui Floresui. Pastrasis tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė Peru į priekį 1:0.

38-ąją minutę čilės vartininkas Gabrielis Arriasas pavojingai paliko savo vartus ir arti pasitiko pavojingą ataką rezgusį A. Carillo. Peru futbolininkas tiksliai perdavė kamuolį į kitą atakos kraštą, kuriame smūgį, G. Arriasui nespėjus sugrįžti prie savo ginamų vartų, atliko Yoshimaras Yotunas 2:0.

Trečiąjį susitikimo įvartį Peru futbolininkai pelnė jau per teisėjo pridėtą laiką. Pirmąją pridėto laiką minutę Jose Paolo Guerrero, įveikęs varžovų gynybą, gražų išpuolė vainikavo pelnydamas įvartį.

Šeštąją pridėto laiko minutę Čilės rinktinės lyderis Eduardo Vargas galėjo 11 m baudiniu sušvelninti rezultatą, tačiau Peru vartininkas Pedro Gallese apsaugojo savo vartus nuo smūgio.