Sportas

2019.07.03 16:56

Neapolio Universiados sportininkų miestelyje iškelta Lietuvos trispalvė

LRT.lt2019.07.03 16:56

Trečiadienio popietę Neapolyje (Italija) šalia Universiados miesteliu tapusio milžiniško kruizinio laivo Costa Victoria suplevėsavo Lietuvos trispalvė. Oficialioje vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo gausi Lietuvos sportininkų, trenerių ir aptarnaujančio personalo delegacija, pasipuošusi vienodais Lietuvos simbolika išmargintais rūbais, skelbiama pranešime spaudai.

„Tikiu, kad nė vienas Lietuvos sportininkas nenuvils savo gerbėjų, trenerių ir visos Lietuvos. Visi yra pasiryžę atiduoti visas jėgas, kad tik kuo geriau atstovautų savo gimtąjai Lietuvai bei universitetui. Tokiomis akimirkomis negali nežavėti lietuvių vieningumas“, - po vėliavos pakėlimo ceremonijos sakė Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas.

Į trisdešimtą kartą rengiamą vasaros Universiadą su sportininkų, trenerių ir sporto šakų delegacijų atstovais į Taipėjų atvyko ir Universiados miestelyje apsigyveno virš 9300 žmonių iš maždaug 130 šalių. Tuo tarpu Lietuvai šiais metais atstovaus 41 sportininkas, o delegaciją sudarys 57 nariai. Sportininkai Lietuvai atstovaus plaukimo, lengvosios atletikos, šaudymo, meninės gimnastikos ir dziudo rungtyse.

Lietuvos atstovai kovas pradės rytoj, liepos 4 dieną. Pirmieji savo pasirodymą pradės Lietuvos plaukikai ir šaulė. Po vėliavos kėlimo ceremonijos šiandien vakare visų sportininkų laukia įspūdinga žaidynių atidarimo ceremonija. Jos metu Lietuvos veliavą patikėta nešti dziudo imtyninkui Romui Petkui. Šis įspūdingų duomenų milžinas Universiadoje dalyvaus 90+ ir absoliučioje svorio kategorijoje. Prieš metus vykusiose Europos universitetų žaidynėse Romas iškovojo bronzos medalį.

„Džiaugiuosi, kad šiais metais Lietuvos vėliava patikėta į dziudo kovotojo Romo Petkaus rankas. Kiekvienais metais dziudo atstovai džiugina mus savo pasiekimais studentų sporte. Tikimės iš jų gerų rezultatų ir Neapolyje, nes jų delegacija gausiausia per visą istoriją“, - džiaugėsi LSSA prezidentas Č. Garbaliauskas.

Susidomėjimas Universiada Neapolyje didžiulis - visi bilietai į uždarymo ceremoniją parduoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.