Sportas

2019.07.02 10:09

Rezultatais Japonijoje džiuginę penkiakovininkai poilsį pamirš – laukia olimpinio kelialapio medžioklė

Praėjusį savaitgalį Tokijuje (Japonijoje) vykusiame finaliniame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape Lietuvos atstovai džiugino puikiais rezultatais ir dar kartą įrodė savo aukštą klasę.

Penktadienį vykusiose moterų asmeninėse varžybose čempione tapo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, ji iškovojo kelialapį ir į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes. Netoli medalio buvo ir kita mūsų šalies penkiakovininkė – Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė. Paskutinėje – kombinuotoje šaudymo ir bėgimo – rungtyje iš 18-tosios vietos startavusi sportininkė pademonstravo geriausią laiką trasoje ir bendroje įskaitoje užėmė 4-ąją vietą.

Vyrų grupėje Justinas Kinderis iki pat finalinės rungties gerino pozicijas, iš 13-osios vietos pradėjęs šaudymo ir bėgimo rungtį sportininkas buvo pakilęs iki 5-osios pozicijos, tačiau kiek užtrukęs šaudykloje atletas pasirodymą baigė užėmęs 8-ąją vietą.

Sekmadienį J. Kinderis ir G. Venčkauskaitė-Juškienė, nelaimėję medalių asmeninėse varžybose, atsigriebė mišrioje estafetėje. Į lyderių penketuką taikę po plaukimo ir fechtavimosi rungčių lietuviai nebarstė taškų jojime, o finalinėje rungtyje, kurį laiką net išsiveržę į priekį, pasirodymą baigė iškovodami bronzinius medalius.

Pirmadienį J. Kinderis ir G. Venčkauskaitė-Juškienė atskirais lėktuvų reisais grįžo iš Japonijos sostinės. Sportininkai daug laiko poilsiui neturės – jau šį savaitgalį prasideda varžybos Minske (Baltarusija), o vėliau laukia treniruočių stovykla prieš Bato mieste (Didžioji Britanija) rugpjūčio 6–11 dienomis vyksiantį Europos čempionatą. Senojo žemyno pirmenybėse lietuviai bandys užsitikrinti kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.

Apie pasirodymą finaliniame pasaulio taurės etape Japonijoje ir laukiančius ateities iššūkius, grįžę į Lietuvą, sportininkai dalijosi mintimis su LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba.

„Lietuvoje praktiškai neturime drėgmės, o ten jaučiasi ir tvankumas, ir drėgmė. Netgi turėjome porą dienų lietaus. Lietus visiškai neatgaivino – buvo dar tvankiau. Jau per apšilimą bėgau su Justu ir jaučiau – burna džiūsta, labai karšta. Oras tikrai labai įdomus. Visgi man šiluma patinka, prie jos prisitaikau. Man geriau, kai būna šilčiau nei vėsiau“, – apie nelengvas oro sąlygas Tokijuje pasakojo G. Venčkauskaitė-Juškienė.

Kalbėdamas apie savo pasirodymą asmeninėje bei mišrių estafečių rungtyje, J. Kinderis išskyrė koją pakišusią šaudymo seriją, kuri atėmė iš lietuvių poros keletą brangių sekundžių ir neleido užimti aukštesnės vietos.

„Asmeninės varžybos prasidėjo su įsibėgėjimu – pradėjau vidutiniškai ir užbaigiau gerai. Estafetėse priešingai – pradėjome stipriai, nes aklimatizacija, ir užbaigėme ne taip stipriai. Šaudyme ne taip puikiai susitvarkiau ir išsprūdo aukštesnių prabų medaliai“, – tvirtino J. Kinderis.

Pozityviau nusiteikusi, kalbėdama apie Lietuvos penkiakovininkų užimtą trečiąją vietą, buvo G. Venčkauskaitė-Juškienė. 26-erių metų sportininkė teigė, jog per visas varžybas puikiai bendradarbiavo su porininku J. Kinderiu ir jautėsi užtikrintai.  

„Pasirodymą mišrių estafečių rungtyje vertinu stipriu 9-etu. Esu labai patenkinta. Justas galbūt šiek tiek nusiminęs, bet aš labai džiaugiuosi rezultatu. Neturiu kokių nors blogų minčių. Su Justu mums pavyksta lengvai bendradarbiauti. Jaučiasi harmonija ir stabilumas. Nėra streso ir nervų“, – pasakojo atletė.

Devynetu G. Venčkauskaitė-Juškienė įvertino ir savo įspūdingą šuolį asmeninėse varžybose iš 18-tos į 4-ąją vietą po paskutinės – kombinuotos šaudymo ir bėgimo – rungties.

„Galbūt pritrūko šiek tiek sėkmės, bet savo pasirodymą asmeninėse varžybose vertinu 9-etu. Visose rungtyse pasigerinau savo rezultatus. Be to, nepamenu, kada taip gerai būčiau pasirodžiusi šaudymo rungtyje. Bėgimas taip pat sekėsi puikiai. Plaukime pagerinau savo rezultatą. Galbūt fechtavime rezultatai buvo kiek prastesni. Galbūt jaudulys pakišo koją“, – kalbėjo penkiakovininkė.

Nei J. Kinderis, nei G. Venčkauskaitė-Juškienė apie poilsį nekalba. Abiejų sportininkų laukia intensyvus tvarkaraštis prieš Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatą rugpjūčio mėnesį Didžiojoje Britanijoje. Abu sportininkai dar nėra užsitikrinę bilietų į olimpines žaidynes, todėl lauks intensyvios treniruotės.

„Europos čempionate bus sunkiau netgi nei Tokijuje, kadangi bus daugiau dalyvių, daugiau stiprių europiečių, bus pusfinaliai ir net patekti į finalą gali būti sudėtinga. Bet mes stengsimės ir viskas bus gerai“, – mintimis dalijosi J. Kinderis.

„Bijau net grįžti pas šeimą, nes visa mano vasara yra parduota, – juokėsi G. Venčkauskaitė-Juškienė. – Šį savaitgalį keliaujame į varžybas Minske. Grįžus iš Minsko, lauks dvi dienos namuose ir kelionė į stovyklą. Stovykloje praleisime tris savaites ir iškart keliausime į Europos čempionatą.“