Naujienų srautas

Sportas2019.06.30 23:51

Ispanijos jaunimo rinktinės triumfas – nukarūnuoti Europos čempionų titulą gynę vokiečiai

LRT 2019.06.30 23:51

Sekmadienio vakarą Udinės mieste paaiškėjo stipriausia Europos jaunimo (iki 21 m.) vaikinų čempionato rinktinė. Turnyro finale Ispanijos futbolininkai 2:0 (1:0) įveikė vokiečius.

Europos jaunimo čempionų titulą Ispanijos futbolininkai iškovojo pirmą kartą nuo 2013 metų ir jau penktąjį kartą čempionatų istorijoje. Ispanijos ir Vokietijos jaunimo rinktinės rungtyniavo ir 2017 m. Europos čempionato finale Krokuvoje. Tąkart rezultatu 1:0 stipresni buvo vokiečiai.

Geriausiu čempionatu žaidėju pripažintas ispanas Fabianas Ruizas.

Finalinėse turnyro rungtynėse ispanai pirmąjį įvartį pelnė jau 7-ąją minutę. Iš pozicinės į greitą ataką virtusį išpuolį itin tolimu ir fantastišku smūgiu užbaigė Fabianas Ruizas, atstovaujantis „Napoli“ vienuolikei.

69-ąją minutę tas pats Fabianas Ruizas tolimu smūgiu patikrino vokiečių vartininko Alexanderio Nuebelio budrumą. Nors vartininkas smūgį atmušė, pirmasis prie atšokusio kamuolį atskubėjęs Danielis Olmo greitai įmušė antrąjį susitikimo įvartį.

Vokiečių viltis 88-ąją minutę netikėtu įvarčiu atgaivino Nadiemas Amiri. Gavęs kamuolį toli nuo varžovų baudos aikštelės, N. Amiri tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Į ispanų vartus skriejęs kamuolys pakeitė trajektoriją, lietęs vieno iš Ispanijos futbolininkų galvą.

Per likusį laiką Vokietijos futbolininkai pavojingesnių progų prie varžovų vartų nesukūrė ir turėjo pripažinti ispanų pranašumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą