Naujienų srautas

Sportas2019.06.30 18:22

Austrijoje pirmąją sezono pergalę iškovojo „Red Bull“ pilotas Verstappenas

LRT 2019.06.30 18:22

Austrijoje vykusių lenktynių pabaigoje varžovą įveikęs „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas  triumfavo ir iškovojo pirmąją pergalę šių metų sezone, skelbiama tinklalapyje „f-1.lt“.

Kvalifikacijos nugalėtojas Charlesas Leclercas sėkmingai startavo iš pirmosios pozicijos ir išsilaikė pirmoje vietoje. Tuo tarpu itin prastai startavęs M. Verstappenas iš antros pozicijos nukrito į septintą.

Su kiekvienu ratu C. Leclercas didino persvarą prieš tuo metu antroje vietoje važiavusį „Mercedes“ atstovą Valtterį Bottą. Tuo tarpu Sebastianas Vettelis ir M. Verstappenas kilo rikiuote aukštyn.

Iš devintos pozicijos varžybas pradėjęs S. Vettelis  po pirmų šešių ratų jau buvo pakilęs iki ketvirtos pozicijos. Tuo tarpu sportininkams neįveikus dešimties ratų, M. Verstappenas jau važiavo penktas.

Pirmasis iš lyderių į techninio aptarnavimo zoną 21-ame rate pasuko V. Bottas. Jam iš paskos pasekė S. Vettelis. Priešingai nei „Mercedes“ pilotas, vokietis sustojimo metu prarado daug laiko. Dėl radijo ryšio problemos, „Ferrari“ mechanikai nespėjo laiku pasiruošti sportininko sustojimui.

Dar po vieno rato į techninio aptarnavimo zoną pasuko iki tol lenktynėse pirmavęs C. Leclercas, o L. Hamiltonas tapo nauju lenktynių lyderiu.

Britas sustojimą atliko 30-ame lenktynių rate. Kurį laiką demonstravęs gerą tempą, L. Hamiltonas ėmė važiuoti lėčiau, nes viename iš posūkių apgadino savo bolido priekinį sparną. Tad sustojimo metu teko keisti ne tik padangas, bet ir sparną. Dėl to sportininkas prarado nemažai laiko ir ne vieną poziciją varžovams.

Kai savo vienintelį sustojimą atliko ir į trasą grįžo M. Verstappenas, sportininkas nuo tuo metu pirmavusio C. Leclero atsilikinėjo beveik 13 sek.

Olandui prireikė 17 ratų, kad pavytų ir aplenktų S. Vettelį. Poziciją praradęs vokietis pasuko į techninio aptarnavimo zoną ir pasikeitęs padangas grįžo į trasą už L. Hamiltono.

Įveikęs S. Vettelį, M. Verstappenas gana gretai pavijo antroje vietoje važiavusį V. Bottą. Olandas ilgai neužtruko ir aplenkęs suomį ėmė vytis lenktynių lyderį. Iki finišo likus 15 ratų, pirmus du sportininku skyrė 6 sek.

Nors M. Verstappenas vienu metu ir skundėsi sumažėjusia „Honda“ variklio galia, iki finišo likus 5 ratams olandui pavyko pavyti C. Leclercą.

Iki finišo likus 3 ratams, M. Verstappenas trečiame posūkyje bandė aplenkti varžovą įveikdamas posūkį vidine trajektorija. Sportininkai neišvengė kontakto, po kurio M. Verstappenas pakilo į pirmą vietą, o C. Leclercas trumpam atsidūrė už trasos ribų.

M. Verstappenas sėkmingai finišo liniją kirto pirmas ir šventė pirmąją pergalę šių metų sezone. Tuo tarpu ilgą laiką pirmavęs C. Leclercas, nuo varžovo atsilikęs beveik 3 sek., turėjo pasitenkinti antra vieta.

S. Vettelis lenktynių pabaigoje įveikė L. Hamiltoną ir vos neatėmė trečiosios pozicijos iš V. Botto. Bet suomis sugebėjo išlaikyti varžovą už savęs. „Mercedes“ pilotas finišavo trečias ir užlipo ant apdovanojimų pakylos, o S. Vettelis liko ketvirtas.

Austrijos „Grand Prix“ rezultatai:

1. Max Verstappen (Olandija, „Red Bull“) – 1 val. 22 min. 1,822 sek.

2. Charles Leclerc (Monakas, „Ferrari“) – +2,724 sek.

3. Valtteri Bottas (Suomija, „Mercedes“) – +18,960 sek.

4. Sebastian Vettel (Vokietija, „Ferrari“) – +19,610 sek.

5. Lewis Hamilton (Didžioji Britanija, „Mercedes“) – +22,805 sek.

6. Lando Norris (D. Britanija, „McLaren“) – atsiliko vienu ratu

7. Pierre Gasly (Prancūzija, „Red Bull“) – atsiliko vienu ratu

8. Carlos Sainz (Ispanija, „McLaren“) – atsiliko vienu ratu

9. Kimi Raikkonne (Suomija, „Alfa Romeo“) – atsiliko vienu ratu

10. Antonio Giovinazzi (Italija, „Alfa Romeo“) – atsiliko vienu ratu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi