Naujienų srautas

Sportas2019.06.30 15:10

Žuvusio Skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos prezidento kolega: tai ypatingas atvejis

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.06.30 15:10

Prancūzijos kalnuose šeštadienį žuvo Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos prezidentas Vytautas Skruibis. Jo kolega, Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos viceprezidentas Robertas Pesliakas LRT RADIJUI sako, kad ši nelaimė – ypatingas atvejis: jis buvo patyręs, tačiau parasparniui kylant kažkas atsitiko.

Pasak R. Pesliausko, nelaimė įvyko savarankiškos treniruotės metu.

„Iš ten kartu buvusių žmonių, kurie skraidė Prancūzijos kalnuose, niekas šito įvykio nematė. Aplinkybės bus žinomos po tyrimo, tada galėsime pasakyti daugiau informacijos.

Ten turėjo vykti varžybos, bet jis atvažiavo anksčiau, skraidė parasparniu. Kylant kažkas atsitiko, sunku pasakyti, tai tik nustatys tyrimas. Vieno lietuvio žmona buvo ant kalno ir pamatė šį įvykį“, – pasakoja jis.

Kaip teigia Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos viceprezidentas, jis buvo patyręs parasparnininkas.

„Užtenka pasakyti faktą, kad jis buvo federacijos prezidentas, tad skraidymo patirties tikrai turėjo nemažai. Tad atsitiko kažkokia nenumatyta aplinkybė.

Tai labai ypatingas atvejis. (Skraidymas – LRT.lt) yra pakankamai saugus, jei ne audros metu, nėra baisaus vėjo sūkurio, nebent tokia aplinkybė galėtų būti“, – LRT RADIJUI teigė jis.

Jis kol kas atmeta žmogiškosios klaidos galimybę: „Skrydžio metu valdymas yra labai paprastas, yra gana saugu (skristi – LRT.lt). Nebent tai buvo kažkokia sunkiai numatoma, neeilinė aplinkybė.“

Viceprezidentas sako, kad išaiškėjus daugiau įvykio detalių, apie tai bus informuoti ir kiti parasparnininkai, bus imtasi atskiro tyrimo federacijoje.

„Kilti aukštai jis gali tik tiek, kiek kyla šiltos oro srovės, tad, pavyzdžiui, Lietuvoje tai būtų iki 3 kilometrų, galima ir daugiau, bet tai yra pavojinga – reikia lįsti į debesis, o tai jau yra draudžiama. Greitis – iki 60 km/h oro atžvilgiu“, – paaiškina R. Pesliauskas.

LRT.lt primena, kad apie įvykusią nelaimę BNS patvirtino Prancūzijoje esantis Kauno skraidymo entuziastų sporto klubo „Skrydis kartu“ prezidentas Darius Lukoševičius.

Pasak jo, įvykio aplinkybes šiuo metu aiškinasi Prancūzijos teisėsaugos pareigūnai.

V. Skruibis Skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos prezidentu buvo išrinktas 2018-ųjų kovą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi