Naujienų srautas

Sportas2019.06.30 09:25

Pasaulio taurės varžybose Tokijuje – bronzinis Lietuvos penkiakovininkų poros finišas

papildyta 13:06 val.
LRT 2019.06.30 09:25

Sekmadienį Tokijuje (Japonija) vykstančiame pasaulio finaliniame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etape paaiškėjo paskutinių varžybų – mišrios estafetės nugalėtojai. Lietuvos komanda – Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos pora prieš lemiamą rungtį bendroje įskaitoje žengė trečioje vietoje.

Paskutinę kombinuotą šaudymo-bėgimo rungtį pirmos pradėjo merginos. G. Venčkauskaitė-Juškienė pirmoje šaudymo serijoje užtruko tik 12 sekundžių ir greitai pakilo į antrąją vietą. Antroje serijoje mūsų šalies sportininkė sugaišo jau 16 sekundžių, tačiau netrukus aplenkė pirmavusią prancūzę Elodie Clouvel bei perdavė estafetę J. Kinderiui. 

Pirmoje šūvių serijoje lietuvis užtruko 17 sekundžių ir prancūzas Valentine`as Pradesas nustūmė mūsų šalies sportininką į antrąją poziciją. Paskutinėje šaudymo serijoje J. Kinderis sugaišo 25 sekundes ir dramatiškai bandė išsilaikyti antroje pozicijoje, į kurią kesinosi Airijos atstovas, tačiau antrojo lietuvio rato pabaigoje J. Kinderis buvo nustumtas į trečiąją poziciją. Ją lietuvis išlaikė, nepaisant į nugarą jau alsavusio Lenkijos penkiakovininko. 

Varžybų nugalėtojais tapo prancūzų pora (1479 taškai). Antrąją vietą užėmė airiai (1477 tšk.). Lietuviai nuo nugalėtojų atsiliko trimis taškais (1476 tšk.). 

Bendroje įskaitoje prieš lemiamą rungtį G. Venčkauskaitė-Juškienė ir J. Kinderis su 846 taškų užėmė 3-ąją vietą. 

Jojimo rungtyje G. Venčkauskaitės-Juškienės laukė pažįstamas žirgas – „Meu Amore“, su kuriuo sportininkė surinko maksimalų balų skaičių asmeninėse varžybose. J. Kinderis jojo žirgu „Discovery“. Abu lietuviai pasirodė fantastiškai – nesurinko nė vieno baudos balo ir gavo maksimalų – 300 taškų kraitį. 

G. Venčkauskaitė-Juškienė ir J. Kinderis puikiai pasirodė fechtavimosi rungtyje ir vienu metu buvo iškovoję 19 pergalių ir patyrę 9 nesėkmes bei dalinosi 1-2 vietas su prancūzais. Tiesa, per likusias 6 dvikovas panašaus tempo išlaikyti nepavyko ir mūsų šalies atstovų sąskaitoje po rungties buvo 21 pergalė ir 13 pralaimėjimų. 

Toks rezultatas Lietuvos penkiakovininkams uždirbo 232 taškus ir leido užimti 4-ąją vietą tarp 18 porų. 

Papildomame fechtavimosi raunde lietuviai iškovojo pergalę prieš baltarusius, tačiau pralaimėjo lenkams. Lietuvos pora užsidirbo papildomą tašką. 

Plaukimo baseine mūsų šalies sportininkai turėjo įveikti 200 m plaukimo distanciją. Mišrioje estafetėje komandų penkiakovininkai distanciją pasidalina per pusę. Lietuvių užfiksuotas laikas – 1:58.80 min buvo šeštas geriausias tarp visų rinktinių. Plaukimo rungtis Lietuvos sportininkams uždirbo 313 taškų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi