Sportas

2019.06.29 12:56

Krupeckaitė tęsia kovą dėl dar vieno medalio, Marozaitė baigė pasirodymą

LRT2019.06.29 12:56

Šeštadienį Minske vykstančių Europos žaidynių dviračių treko varžybose viltį iškovoti jau trečiąjį medalį išsaugojo Simona Krupeckaitė, patekusi į sprinto rungties ketvirtfinalį.

Sprinto rungties aštuntfinalyje dėl vietos ketvirtfinalyje kovojo su 23-ejų ukrainiete Olena Starikova. Lietuvė 0,127 sekundės dalimi įrodė pranašumą prieš oponentę ir žengė į ketvirtfinalį, kurio startas numatomas sekmadienį nuo 10:25 val. 

Miglė Marozaitės aštuntfinalyje suklupo ties 31-erių metų nyderlandų dviratininkės Laurine van Riessen barjeru. L. van Riessen mūsų šalies dviratininkę aplenkė 0,168 sek. 

M. Marozaitė turėjo galimybę prasibrauti į ketvirtfinalį per paguodos aštuntfinalio važiavimą, tačiau lietuvė trijų dviratininkių lenktynėse finišavo antra ir pralaimėjo vienintelį bilietą į kitą etapą iškovojusiai prancūzei Sandie Clair 0,085 sek. 

Beje, Šešioliktfinalyje Miglė Marozaitė varžėsi būtent ir varžėsi su Sandie Clair. Tąkart lietuvė varžovę aplenkė tik per plauką (0,04 sek.). To užteko iškovoti kelialapį į aštuntfinalio etapą. 

Simona Krupeckaitė dėl bilieto į aštuntfinalį kovojo su 26-erių metų Rio de Žanerio olimpinių žaidynių bronzos medalininke brite Katy Marchant. Europos žaidynių čempionė įrodė savo pranašumą ir aplenkė britę 0,051 sek. 

Dvikovoje dėl patekimo į šešioliktfinalį M. Marozaitė susitiko su aire Elizabeth Stewart-Robyn. Lietuvė 0,115 sek. aplenkė savo varžovę ir pateko į kitą etapą.

S. Krupeckaitė susitiko su ukrainiete Liubova Basova. Atkaklioje akistatoje panevėžietė oponentę aplenkė 0,085 sek.

Šeštadienio rytą abi dviratininkės startavo kvalifikacijos važiavimuose. Greitesnė kvalifikacijoje buvo M. Marozaitė, užfiksavusi 11,022 sek. laiką ir užėmusi 7-ąją vietą bendroje įskaitoje. S. Krupeckaitė buvo nemyžmiai letėsnė (11,050 sek.) ir liko 8-ta. Abi mūsų šalies dviratininkės žengė į atkrintamųjų dvikovų etapą.

Vyrų turnyre penktadienį bilietą į ketvirtfinalį papildomame aštuntfinalio važiavime iškovojęs lietuvis Vasilijus Lendelis ketvirtfinalyje susitiko su šių metų pasaulio čempionu sprinto rungtyje nyderlandų atstovu Harrie Lavreysenu.

Serijoje iki dviejų pergalių po pirmojo važiavimo lietuvio varžovas išsiveržė į priekį 1:0. Po pirmojo važiavimo V. Lendelis nuo varžovo atsiliko 0,089 sek.

Antrajame važiavime Nyderlandų dviratininkas vėl buvo greitesnis (0,282 sek.) ir paliko lietuvį be bilieto į pusfinalį. 

„Vasilijus šiuo metu yra silpnesnis už olandą. Olandai dabar nerealiai stiprūs, manau, niekas su jais nesusidoros. Antrą ketvirtfinalio važiavimą buvo galima laimėti, bet Vasilijus padarė žiaurią klaidą – tarpas jau buvo apie 30 m, reikėjo tik atiduoti visas jėgas spurtui. Bet jis kažkodėl sugalvojo palaukti. O buvo galima iškovoti trečią važiavimą“, –  LTOK pranešime spaudai cituojamas Lietuvos rinktinės treneris Dmitrijus Leopoldas. 

Šeštadienį startavo ir moterų omniumo daugiakovės varžybose, kuriose Lietuvai atstovauja Olivija Baleišytė. Pirmoje skrečo rungtyje lietuvė užėmė 8-ąją vietą. Tempo rungtyje lietuvė liko 14-ta. 

Eliminavimo lenktynėse O. Baleišytė buvo 10-ta, o grupinėse lenktynės dėl taškų – 15-ta. Galutinėje omniumo rungties įskaitoje lietuvė užėmė 11-ąją vietą iš 17-os dalyvių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt