2019.06.28 20:56

Simona Krupeckaitė iškovojo Europos žaidynių auksą

LRT2019.06.28 20:56

Geriausia Lietuvos treko dviratininkė Simona Krupeckaitė į savo įspūdingą trofėjų kolekciją Minske pridėjo Europos žaidynių aukso medalį keirino rungtyje.

Šiose Europos žaidynėse Baltarusijos sostinėje 36-erių veteranė S. Krupeckaitė jau iškovojo antrąjį medalį.

Poroje su Migle Marozaite ji jau iškovojo komandinių sprinto varžybų sidabrą.

Keirino rungtyje S. Krupeckaitė į pusfinalį pateko tiesiogiai, o jame anksti spurtavo ir užtikrintai laimėjo važiavimą bei pateko į finalą. Jame lietuvė ir vėl buvo greičiausiai bei iškovojo čempionės titulą.

„Nesitikėjau laimėti. Važiavau net nemąstydama apie medalį. Buvo daug jaudulio, daug nepasitikėjimo savimi, bet labai didžiuojuosi, kad pavyko įvykdyti užduotis ir minimum, ir maksimum. Didžiuojuosi tiek savo, tiek visos komandos padarytu darbu. Esu be proto dėkinga treneriui už begalinį palaikymą ir tikėjimą. Labai džiaugiuosi šiuo medaliu“, – po finalo kalbėjo S. Krupeckaitė.

Sidabro medalį pelnė olandė Shanne Braspennincx, o bronzos – rusė Darja Šmeliova. Finale dar kovojo lenkė Urszula Los ir prancūzė M. Gros.

S. Krupeckaitė keirino rungtyje 2010 m. buvo tapusi pasaulio, o 2012 m. – Europos čempione.

Sprinto rungties atrankoje V. Lendelis iškovojo penktąją vietą tarp 22 dviratininkų  (9,787 sek.). Pirmame atkrintamųjų varžybų etape 24 metų lietuvis dviratininkas nugalėjo baltarusį Andrejų Lukaševičių, tačiau šešioliktfinalyje nusileido 2018 m. šios rungties pasaulio vicečempionui ir šių žaidynių komandų sprinto bronzos laimėtojui britui Jackui Andrew Carlinui.

Šešiolikfinalio paguodos dvikovoje V.Lendelis įtikinamai pranoko čekų olimpietį Pavelą Kelemeną.

Aštuntfinalyje Lietuvos dviratininką netikėtu spurtu likus dar dviem ratams iki finišo už nugaros paliko triskart Europos čempionas olandas Jeffrey Hooglandas. V.Lendelis, supratęs, kad varžovas nebepavejamas, nepuolė jo iš paskutiniųjų vytis taupydamas jėgas dar vienam paguodos važiavimui.

Aštuntfinalio paguodos lenktynėse V.Lendelio laukė du varžovai. Vienas jų – šešiskart olimpinis čempionas britas Jasonas Francisas Kenny. Taip pat – lenkas Rafalas Janas Sarneckis. Atkakliose lenktynėse akimirskiu anksčiau finišo liniją kirto Lietuvos sportininkas.

Vietą pirmame aštuonete iškovojo ir dar viena Lietuvos dviratininkė - 20 metų Olivija Baleišytė, kovojusi skrečo lenktynėse. Jai tu buvo repeticija prieš pagrindinį startą – daugiakovės, dar vadinamos omniumu, varžybas.

Repeticija bvo sėkminga – aštuntoji vieta.

„Pasirodymą vertinu vidutiniškai. Galėjo būti ir geriau, bet nėra blogai. Tai pirmoji mano patirtis tokio masto varžybose. Jaudulys daro savo. Be to, šiandien buvo lyg apšilimas prieš rytojaus omniumą. Pasitikrinau, kaip pati jaučiuosi, kokią pavarą pasirinkti. Nes rytoj olimpinė rungtis, ji man svarbiausia“, – kalbėjo O. Baleišytė.

Skreče svarbiausias tikslas per 40 ratų (10 km) – pirmai įveikti visą distanciją. Dar vienas būdas laimėti – ratu aplenkti visas varžoves. Tai padariusi dviratininkė tampa čempione, o sidabras ir bronza atitenka vėiausiai aplenktoms priešininkėms. Ratu vienos ar kelių sportininkių aplenkta dviratininkė traukiasi iš varžybų.