Sportas

2019.06.28 19:52

Ko reikia, kad Lietuvos rinktinė žaistų Tokijo olimpinėse žaidynėse?

LRT 2019.06.28 19:52

FIBA oficialiai paskelbė, kaip bus vykdoma atranka į dvylikos komandų olimpinį krepšinio turnyrą Tokijo žaidynėms. Gauti tiesioginį kelialapį per FIBA pasaulio taurę bus itin sunku.

Rugpjūčio pabaigoje startuosiančiose Pasaulio taurės varžybose tiesioginius kelialapius į Olimpines žaidynes iškovos 7 komandos – po 2 iš Europos ir abiejų Amerikos žemynų bei po vieną iš Azijos, Afrikos ir Okeanijos.

Vienas kelialapis jau yra rezervuotas šeimininkams japonams, o likę keturi bus išdalyti olimpiniuose atrankos turnyruose.

Jeigu Pasaulio taurėje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nepateks tarp dviejų geriausių Europos komandų, turės šansą į Tokiją patekti per papildomus turnyrus.

Kelialapius į juos iš viso gaus 24 rinktinės. 16 bus išdalinti Pasaulio taurėje – žemesnes vietas užėmusioms komandoms. Likę 8 atiteks geriausius FIBA reitingus turinčioms, bet tiesioginių kelialapių neiškovojusioms rinktinėms. Šiuo metu Lietuvos reitingas yra šeštas.

24 komandos reiškia, kad vyks 4 papildomi atrankos į žaidynes turnyrai po 6 komandas. Jose bilietus iškovos tik turnyrų nugalėtojai.

Lietuvos rinktinė Pasaulio taurėje žais H grupėje su Kanada, Australija ir Senegalu.