2019.06.28 23:53

JAV futbolininkės žengia pirmyn – nuskriaudė šeimininkes prancūzes

LRT2019.06.28 23:53

JAV moterų futbolo rinktinė toliau gina savo pasaulio čempionių titulą. Paryžiaus „Parc des Princes“ stadione amerikietės pravirkdė vietos gerbėjus, kai ketvirtfinalyje 2:1 (1:0) įveikė Prancūzijos futbolininkes.

Iki šiol visuose pasaulio čempionatuose medalius iškovojusios amerikietės ir vėl žengė į pusfinalį. Abu įvarčius pasaulio čempionių titulą ginančiai JAV rinktinei pelnė Megan Rapinoe.

Ši krašto puolėja per dvejas atkrintamųjų varžybų rungtynes jau įmušė 4 įvarčius, o iš viso savo sąskaitoje turi 5. Taip ji susilygino su amerikiečių puolėja Alex Morgan.

Pirmąjį įvartį M. Rapinoe įmušė dar 5-ąją mačo minutę, kai pasiuntė kamuolį į varžovių vartus baudos smūgiu. Tiesa, saugės smūgis greičiausiai buvo perdavimas, tačiau kamuolys skriejo į žaidėjų būrį, nė viena jo nelietė, o vartininkė pražiopsojo ir kamuolys atsidūrė tinkle.

Nors pirmojo kėlinio smūgių statistika panaši, tačiau kur kas pavojingiau atakavo JAV futbolininkės. Po pertraukos prancūzės kurį laiką gerokai spaudė varžoves, valdė kamuolį ir kūrė progas, tačiau tos vienintelės tikros progos ir itin pavojingo smūgio nesukūrė.

65-ąją minutę amerikietės pasileido į greitą ataką, kurios dešiniajame krašte atsidūrusi Tobin Heath pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur iš kairės įkirtusi M. Rapinoe galingu smūgiu mušė antrą įvartį.

Vis dėlto prancūzės ir toliau nepasidavė. 81-ąją minutę uždirbus baudos smūgį Prancūzijos rinktinės aukštaūgė Wendie Renard iššoko aukščiausiai už visas ir galva pelnė puikų įvartį. 187 cm ūgio vidurio gynėja įmušė jau ketvirtąjį įvartį šiame čempionate.

Vis dėlto per likusį laiką prancūzės rezultato išlyginti jau nesugebėjo.

JAV rinktinės pusfinalyje laukia išskirtinis ir labai intriguojantis mačas su Anglijos rinktine.