Naujienų srautas

Sportas2019.06.28 14:31

Edgaras Stankevičius „Stumbro“ išsigelbėjimu tikėti nelinkęs: nemanau, kad kelios papildomos savaitės kažką pakeis

Jau kelias savaites vegetuojančiam Kauno „Stumbrui“ dar kartą ištiesta pagalbos ranka. Penktadienio popietę Lietuvos futbolo federacija (LFF) išplatino pranešimą, kuriuo teigė, jog iš abiejų klubo komandų atimtos A ir Pirmos lygos licencijos, tačiau kauniečiai dar turės šansą išsigelbėti ir tęsti sezoną išimties tvarka.

Paskutinį kartą „Stumbras“ A lygoje rungtyniavo dar praeitą mėnesį – gegužės 31-ąją Vilniaus LFF stadione kovėsi su „Žalgiriu“ ir net sugebėjo pirmieji įmušti įvartį.

Tiesa, nors komanda vėliau ir pralaimėjo tą dvikovą 1:2, ženklų, jog kažkas akivaizdžiai blogai komandos viduje, tarsi ir nesimatė – klube dar likę žaidėjai atidavė visas jėgas ir buvo netoli patenkinamo rezultato.

Nuo tada klubas nežaidė nei A lygos dvikovų su „Palanga“ ir „Panevėžiu“, nei LFF taurės mačo su tuo pačiu „Žalgiriu“. Klubas oficialiai tai teisino „sudėtinga situacija komandos viduje“.

Tačiau LFF vis bando tiesti pagalbos ranką klubui, kuris, neaišku, kiek to nori pats. Kurį laiką buvo neįmanoma susisiekti su ekipos prezidentu Richardu Walshu, o Lietuvoje dar likę klubo darbuotojai nėra informuojami apie susidariusios situacijos sprendimo būdus.

Paskutinė data, kuri turėtų būti aktuali Lietuvos futbolo mėgėjams – liepos 27-oji. Tada baigiasi žaidėjų perėjimų langas ir, jei klubas iki tol nebus padengęs turimų įsiskolinimų žaidėjams, federacijai, administracijai bei kitiems organams – klubo istorijoje bus padėtas taškas.

Iki tol klubui draudžiama sudėtį pildyti naujais žaidėjais. Sudėtį, kurioje šiuo vis dar lieka geriausiu atveju keliolika futbolininkų.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius portalui LRT.lt kalbėjo, jog vilčių, kad kažkas reikšmingai pasikeis ir klubas išgyvens, nėra daug.

– Kokia situacija šiuo metu yra su klubu, kokias pastangas deda patys kauniečiai?

– Bendravimas su jais vyksta jau ne pirmą savaitę, tiek su likusia Lietuvoje administracijos dalimi, tiek su prezidentu, matome klubo norus. Klubo vadovas bando surasti naujus investuotojus, bet vėlgi, matant jų situaciją, manau, kad jiems tai padaryti bus labai labai sudėtinga.

LFF pozicija šiuo klausimu yra tokia, kad iš klubo atimtos A ir I lygos licencijos ir šiame sezone jos tikrai nebus grąžinamos. Išklausius A lygos poziciją (visos komandos, su kuriomis klubas turėjo žaisti, rungtynes sutiko nukelti) buvo nuspręsta suteikti paskutinį šansą, gal klubui pavyks rasti naujus investuotojus. Federacija tikisi iš klubo atgauti ir tą piniginę dalį, kuri bus nukreipta į jaunimą, mat klubas nėra susimokėjęs legionierių mokesčio, o jis yra tiesiogiai skiriamas klubų jaunimo ugdymui.

Dėl to ir buvo priimtas toks sprendimas. Jei klubas iki liepos 27 dienos, kai baigiasi perėjimų langas, padengia visus įsiskolinimus mums, žaidėjams, administracijai ir visoms kitoms suinteresuotoms šalims, radę tą galimą investuotoją, tada vykdomajame komitete būtų svarstoma galimybė leisti klubui sezoną A lygoje pabaigti išimties tvarka – taip, kaip su Klaipėdos „Atlanto“ klubu yra šį sezoną.

Jei matysime, kad niekas nesikeičia, liepos 27-ąją šioje istorijoje bus padėtas galutinis taškas.

– Minėjote, jog klubas ieško naujų investuotojų. Galbūt yra konkretūs pavadinimai, žmonės, apie kuriuos federacija jau buvo informuota?

– Konkretaus nieko nėra, derybas veda prezidentas, Lietuvoje likusi administracijos dalis nelabai yra informuojama apie progresą arba regresą. Žinome, kad kalba, bando, tačiau kol kas niekas neaišku, ar vienas žmogus, ar kompanija. Galbūt yra kalbos su viena ar kita Lietuvos kompanija, norinčia prisidėti prie klubo išgelbėjimo, tačiau visi kalba su prezidentu.

–Ar pati federacija šiuo metu bendrauja su užsienyje esančiu prezidentu, ar Lietuvoje dar likusia administracijos dalimi?

– Visas derybas veda Walshas, mes irgi labiau bendraujame su Walshu, bet yra likęs dar vienas kitas žmogus ir Lietuvoje (vienas tokių – sporto direktoriaus pareigas einantis Valdas Knyzelis).

–Gal galėtumėte įvardinti, kokią sumą bendrai (žaidėjams, administracijai, LFF ir kitiems) siekia komandos įsiskolinimai?

– Dėl to ir buvo įvestas šitas laikotarpis su žaidėjų perėjimų langu (kauniečiams draudžiama registruoti naujus žaidėjus – LRT.lt), jog, kai ateina naujas tariamas investuotojas, jis iškart prisiperka naujų žaidėjų. Norime, kad pirma būtų su visais atsiskaityta, žaidėjais, administracija, po to būtų galimybė klubui vėl registruoti žaidėjus.

Federacijai skola auga kiekvieną dieną, pridedant delspinigius, taip pat už nesužaistas rungtynes, tai vien federacijai ši skola šiuo metu siekia apie 20 tūkstančių eurų.

– Ar visi lygos klubai vieningai sutiko suteikti „Stumbrui“ dar laiko, ar buvo tokių, kas buvo prieš?

– A lygos klubai viduje darėsi apklausą, tai visos komandos, kurios turėjo su „Stumbru“ žaisti, sutiko nukelti rungtynes ir turime gavę oficialų A lygos klubų raštą apie tai.

– Ar patys žaidėjai, nesikreipia tiesiai į federaciją?

– Pastarosiomis savaitėmis to tikrai nebuvo, anksčiau kreipėsi keletas žaidėjų. Taip pat kreipiasi ir administracijos darbuotojai, o situacija, kai žaidėjas turi parduoti kompiuterį, jog galėtų pavalgyti, tikrai yra komiška.

– Ar žinote, kiek šiuo metu „Stumbro“ futbolininkų dar turi kontraktus su klubu?

– Situacija tokia, jog tikrai nemanau, kad šiame sezone jie dar turės dublerinę komandą, nes, net ir atsiradus investuotojui, jie fiziškai jai nebeturi žaidėjų.

Kalbant apie pirmą komandą, tai praėjusią savaitę, kai dar buvo galimybė, jog klubas žais rungtynes – žaidėjų dar būtų užtekę surinkti startinį vienuoliktuką. Kiek jų yra šiandien – sunku pasakyti, nes žaidėjai po truputį skirstosi.

– Kokie šansai, jog šiemet sezoną užbaigs antroji klubo komanda Pirmoje lygoje?

– Richardas Walshas antros komandos atžvilgiu ilgai buvo kategoriškas, sakė, kad antros komandos neturės, tačiau dabar ta pozicija pamažu keičiasi. Bet vėlgi – licencijos jau yra atimtos, tad jie gali tiesiog prašyti, kad išimties tvarka bent pirmai komandai būtų leista pabaigti A lygos čempionatą.

Jei dėl pirmos komandos dar yra šansų, kad atsiras kažkoks investuotojas, tai į antrą komandą daug vilčių nedėčiau. Vėlgi, jei jokių veiksmų nebus – liepos 27-ąją su šiuo klubu bus padėtas taškas. Jei per tiek laiko nepavyko kažko nuveikti, nemanau, kad tos keletas savaičių kažką reikšmingai pakeis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi