Naujienų srautas

Sportas2019.06.28 09:17

Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo pasaulio taurę ir kelialapį į olimpines žaidynes

LRT.lt 2019.06.28 09:17

Ketvirtadienį Japonijos sostinėje Tokijuje pasibaigė pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės moterų turnyro finalinis etapas, kuriame čempione tapo mūsų šalies atstovė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Tapusi nugalėtoja, penkiakovininkė užsitikrino kelialapį į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė (1394 taškai) finalinėje – kombinuotoje šaudymo-bėgimo rungtyje pademonstravo puikų tempą ir taiklumą bei greitai panaikino 9 sekundžių atsilikimą prieš po pirmųjų trijų rungčių pirmavusią prancūzę Elodie Clouvel (1383 tšk.).

Prancūzę lemiamoje rungtyje lietuvė aplenkė beveik 11 sekundžių.

Trečiąją vietą pasaulio taurės turnyre užėmė vokietė Annika Schleu (1366 tšk.).

Kita Lietuvos atstovė – Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė Tokijuje taip pat pasirodė puikiai ir užėmė 4-ąją vietą, nors prieš lemiamą rungtį buvo tik 18-ta. G. Venčkauskaitė-Juškienė nuo varžybų nugalėtojos atsiliko 28,93 sekundės.

Bendroje įskaitoje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė (824 taškas) po jojimo rungties bendroje įskaitoje užėmė 3-ąją ir nusileido tik prancūzėms – Marie Oteizai (830 tšk.) ir Elodie Clouvel (849 tšk.). G. Venčkauskaitė-Juškienė žengė 18-oje vietoje (757 tšk.).

Penktadienį abi Lietuvos penkiakovininkės startavo antrojoje finalo rungyje – 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, papildomame fechtavimosi etape ir jojimo rungtyje.

Antrajame dalyvių plaukime pasirodymą pradėjusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė distanciją įveikė per 2:20.75 sek., savo plaukime užėmė trečiąją vietą, o bendroje įskaitoje – 26-ąją ir į savo sąskaitą įsirašė 269 taškus.

Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė savo plaukime pademonstravo kiek geresnį laiką – 2:18.73 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 18-ąją vietą bei surinko 273 taškus.

Fechtuojantis dėl papildomų taškų įskaitoje, abi lietuvės patyrė pralaimėjimus pirmose dvikove ir taškų neužsidirbo.

Jojimo rungtyje puikiai pasirodė pirmoji iš mūsų sportininkių startavusi G. Venčkauskaitė-Juškienė. Penkiakovininkė rungtyje nepadarė nė vienos klaidos ir kartu su žirgu „Meu Amore“ surinko maksimalią sumą – 300 taškų.

L. Asadauskaitei-Zdanprovskienei teko žirgas, vardu „Tiger Du Lozon“. Lietuvė jojimo rungtyje užsidirbo 7 baudos balus ir iš viso surinko 293 taškus.

Ketvirtadienį fechtavimo rungtyje vilnietė laimėjo 27 kovas iš 35, pelnė 262 taškus ir tapo rungties nugalėtoja. Kita finale besivaržanti mūsų šalies atstovė Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė laimėjo 14 dvikovų, pralaimėjo 21 ir pelnė 184 taškus (24-27 vietos).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi