2019.06.27 22:08

Dviratininkės Krupeckaitė ir Marozaitė Europos žaidynėse iškovojo sidabrą

LRT.lt, ELTA2019.06.27 22:08

Minske (Baltarusija) vykstančiose Europos žaidynėse ketvirtadienį Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė iškovojo sidabro medalius. Trenerio Dmitrijaus Leopoldo auklėtinės buvo antros komandų sprinto rungtyje.

2016 metų Europos čempionato bronzos laimėtojos S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė atrankoje buvo šeštos (34,091 sek.), o pirmajame etape užfiksavo antrą rezultatą (33,083 sek.) ir pateko į finalą.

Tiek atrankoje, tiek pirmajame etape greičiausios buvo Rusijos atstovės.

Finale lietuvės du ratus įveikė per 33,225 sek. ir 0,908 sek. nusileido Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionėms bei dukart pasaulio ir keturiskart Europos čempionėms rusėms Darjai Šmeliovai ir Anastasijai Voinovai (32,317 sek.).

„Šis medalis labai lauktas. Labai daug ir sunkiai treniravomės, kad jį iškovotume“, – teigė 23-ejų metų M. Marozaitė.

Jos porininkė, neįtikėtiną patirties bagažą sukaupusi 37-erių metų Simona Krupeckaitė pridūrė: „Šiandien nebuvo taip sunku lyginant su tuo, ką reikėjo padaryti, kad atsistotume ant garbės pakylos. Nes sunkiausias darbas yra treniruotėse“.

„Su rusėmis komandų sprinte kovoti dar ankstoka. Darja Šmeliova šiuo metu yra geriausias vadinamas pirmasis ratas pasaulyje, bet su jomis galime varžytis keirine, asmeniniame sprinte“, – aiškino Lietuvos trekininkes treniruojantis S. Krupeckaitės vyras D. Leopoldas.

Kovoje dėl bronzos 2018 metų pasaulio vicečempionės olandės Kyra Lamberink ir Shane Braspennincx (33,317 sek.) nugalėjo lenkes Marleną Karwacką ir Urszulą Los (33,393 sek.).

Moterų grupinėse lenktynėse Lietuvos atstovė Viktorija Šumskytė nefinišavo.