2019.06.27 21:03

Vėlyvas įvartis išvedė vokiečius į Europos čempionato finalą

LRT.lt2019.06.27 21:03

Italijoje ir San Marine vykstančiame Europos jaunimo (U21) futbolo čempionate paaiškėjo pirmieji finalo dalyviai. Jais tapo vokiečiai, atkakliose ir sunkiose rungtynėse 4:2 palaužę Rumunijos futbolininkus.

Mačas prasidėjo be didesnės kažkurios komandos persvaros, tačiau pirmieji šovė vokiečiai – užgesinę gaisrą savo baudos aikštelėje, jie nurūko į žaibišką kontrataką, kurią įvarčiu po ilgo reido užbaigė Nadiemas Amiri.

Įvartis rumunus tarsi pažadino – jie visiškai perėmė iniciatyvą, pradėjo nuolat kelti pavojus prie vokiečių vartų ir galų gale tai davė vaisių, kai po VAR įsikišimo paskirtą 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo vienas ekipos lyderių George`as Puscasas.

Net ir įmušę Rumunijos futbolininkai apsukų nemažino ir prieš pat pertrauką sugebėjo net išsiveržti į priekį – dar vieną įvartį, šį kartą galva, pridėjo tas pats Puscasas.

Po pertraukos į aikštę išėjo tarsi visai kita Vokietijos komanda – vokiečiai daug sėkmingiau dalinosi kamuoliu, rezgė pavojingas atakas ir jau kėlinio pradžioje ekipos lyderis Gian-Luca Waldschmidtas smūgiu nuo 11 metrų žymos rezultatą išlygino.

Karštas oras kiek numušė rungtynių tempą, tačiau sėkmingiau prie jo prisitaikė vokiečiai, kurie ir toliau išliko šiek tiek pavojingesni.

Galų gale jų aktyvumas davė vaisių – paskutinę pagrindinio laiko minutę baudos smūgiu kamuolį į tinklą pasiuntė tas pats G. Waldschmidtas, taip išvesdamas savo komandą į priekį.

Netrukus ketvirtąjį įvartį pridėjo pirmasis mače pasižymėjęs N. Amiri, vokiečiai žengė į finalą, o ten susitiks su Prancūzijos arba Ispanijos rinktine.