Naujienų srautas

Sportas2019.06.27 14:41

Europos žaidynių finale Žustautui nepavyko prisiirti prie nugalėtojų pakylos

LRT.lt 2019.06.27 14:41

Minske vykstančiose Europos žaidynėse kanojininkui Henrikui Žustautui 200 m sprinto distancijos finale nepavyko apginti prieš ketverius metus iškovojo nugalėtojo titulo. Sportininkas užfiksavo 46.703 sek. laiką ir liko 9-tas.

Nuo nugalėtoju tapusio baltarusio Arcemo Kozyro (42.835 sek.) lietuvis atsiliko beveik 4 sekundėmis. Sidabro medalį iškovojo italas Nicolae Craciunas (43.353 sek.). Bronza atiteko ispanui Alfonso Benavidesui (44.255 sek.). 

„Irklavau beveik 8 sek. lėčiau, nei vakar. Buvo ne mano diena. Atsimušiau į starto plūdurą, trukdė galingas vėjas, varžovai šiandien stipresni buvo. Toks jau sportas. Gaila kad taip man nutiko per rimtas varžybas“, – krimtosi kanojininkas.

Lietuvis prieš ketverius metu Azerbaidžiano sostinėje Baku vykusiose pirmosiose Europos žaidynėse tapo analogiškos distancijos čempionu. 2017 m. sportininkas iškovojo Europos čempiono vardą Plovdine.

„Šiandien labai svarbus buvo takelis. Pirmąsias tris vietas užėmė aštuntuoju, devintuoju ir septintuoju irklavę sportininkai. Jiems vėją kiek užstojo tribūnos. Fiziškai visi lygūs, o šįkart atsilikimas buvo milžiniškas. Vienas favoritų gruzinas, plaukęs penktuoju taku, liko ketvirtas, o vos į finalą patekęs italas iškovojo bronzą. Aš bandžiau vytis visus apie 70 m, bet vėjas tokiais gūsiais užpūsdavo, kad atsimušdavau lyg į sieną. Paskutinius 20 ar 30 m vos atirklavau, nes vėjas užsuko valtį. Nuo bangų ji buvo pilna vandens, tačiau negali nieko kaltinti. Minske prieš tai kelias dienas vėjas pūtė iš dešinės. Jei toks būtų buvęs ir šiandien, gal man būtų pasisekę“, – aiškino trečiuoju taku lenktyniavęs H. Žustautas.

Trečiadienį įvykusiame atrankos plaukime H. Žustautas iškovojo tiesioginį kelialapį į finalą, distanciją į veikęs per 39,526 sek. ir pralaimėjęs tik gruzinui Zazai Nadiradzei (39,421 sek.). Iš dviejų greičiausių atrankos plaukimų į finalą pateko po tris kanojininkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi