Naujienų srautas

Sportas2019.06.27 14:30

Artūrui Sejai iki medalio Europos žaidynėse pritrūko vos 0,15 sekundės

LRT.lt 2019.06.27 14:30

Minske vykstančiose Europos žaidynėse Lietuvos delegacijai trūko labai nedaug iki pirmojo medalio. Baidarių 200 m sprinto distancijos finale lietuvis Artūras Seja nuotolį įveikė per sek 39.506 sekundės ir liko penktas.

Lietuvis distancijos pabaigoje kovojo dėl trečiosios vietos, tačiau geriau pasirodė švedas Petteris Menningas (39.486 sek.), likęs ketvirtas, bei baltarusis Dzmitrijus Tratsiakovas (39.351 sek.), iškovojęs bronzą. 

„Labai smarkiai pasikeitė oro sąlygos, vėjas pūtė tai iš vienos, tai iš kitos pusės. Buvo daug sunkiau visiems sportininkams. Šiandien man nepavyko savęs realizuoti, irklavau net 4 sek. lėčiau nei vakar.

Apmaudu, kad iki prizinės vietos trūko mažiau ne dviejų dešimtųjų sekundės. Man teko lyg ir ne pats blogiausias takelis, tačiau pritrūko jėgų. Po dviejų vakarykščių startų gerai pailsėjau, išsimiegojau normaliai. Gal šiuo metu tiesiog esu silpnesnis“, – po finišo nesėkmės priežasčių bandė ieškoti vienas Lietuvos rinktinės lyderių, šiemet iškovojęs bronzą jau dviejuose pasaulio taurės etapuose.
Sportininkas teigė, kad retai tenka varžytis tokiomis sąlygomis: „Minske su tokiu oru susiduriu ne pirmą kartą, o kituose kanaluose labai retai. Šiandien net galvojome, kad perkels varžybas. Po to vėjas lyg ir nurimo, bet išplaukus į startą, vėl pakilo“.

Europos žaidyniu čempionu tapo prancūzas Maxime`as Beaumontas, įveikęs distanciją per 38.976 sek. Sidabro medaliu džiaugėsi vengras Balaszas Birkasas (39.149 sek.). 

Trečiadienį A. Seja antrankos plaukime užėmė antrąją vietą, užfiksavęs 34,958 sek laiką. Jis 0,127 sek. nusileido prancūzui Maxime‘ui Beaumont‘ui. Nepatekęs tiesiogiai į finalą, lietuvis startavo pusfinalio plaukime, kuriame užfiksavo naują Europos žaidynių rekordą – 34,303 sek. bei užtikrintai prasimušė į finalinį plaukimą.

Praėjusiais metais A. Seja analogiškoje distancijoje tapo Europos ir pasaulio čempionu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi