Sportas

2019.06.27 13:15

Poilsiui laiko nėra: Vanagas ruošiasi „Rally Estonia“

LRT.lt2019.06.27 13:15

Įtemptas sportinis sezonas – puikiai pažįstamas „General Financing team Pitlane“ komandos palydovas. Praėjus mažiau nei mėnesiui po paskutinių varžybų „Italian Baja“, Benediktas Vanagas startuos viename žinomiausių Baltijos šalyse ralių „Shell Helix Rally Estonia“, skelbiama pranešime spaudai.

Tiesa, čia lenktynininką išvysime ne už klasikinio ralio bolido vairo, kaip yra įprasta šiose lenktynėse, o su „Toyota Gazoo Racing Hilux“, kuriuo komanda dalyvauja Dakaro ralyje bei Pasaulio taurės serijoje.

Dar viena naujiena – keičiasi ekipažo sudėtis. Dėl netinkamos datos, aukštais sūkiais įpratusios dirbti „General Financing team Pitlane“ komandos šturmaną Sebastianą Rozwadowskį Estijoje pakeis Mindaugas Čepulis, lietuviams puikiai žinomas iš klasikinio ralio disciplinos. Akylesni pamena, jog 2018 metais M. Čepulis jau buvo suvienijęs jėgas su B. Vanagu iki pat pastarojo pasitraukimo iš klasikinio ralio.

B. Vanagas su M. Čepuliu yra dalyvavę „Shell Helix Rally Estonia“ anksčiau, tačiau su kitu bolidu ir kitame amplua. Šiemet abiejų sportininkų laukia naujovės – „nulinio“ ekipažo pareigos (rūpintis sauga ir tikrinti trasas) bei klasikinio ralio trasų išmėginimas su „cross-coutry“ tipo automobiliu. B. Vanagas Estijos ralyje šiemet dalyvaus penktą kartą.

„Shell Helix Rally Estonia“ – didžiausias ir prestižiškiausias Baltijos šalyse ralis, pretenduojantis tapti pilnaverčiu WRC etapu. Renginyje dalyvauja visame pasaulyje žinomi lenktyniniai bei gamyklinės komandos, tokios kaip „Toyota GAZOO Racing WRT“, „Citroën Total WRT“, „Hyundai Motorsport N“, „M-Sport Ford World Rally Team“ ir t. t. „Rally Estonia“ vyks liepos 12–14 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.