Sportas

2019.06.27 11:13

Jokubaitis: vyrų krepšinis pridėjo patirties, turiu tą parodyti su savo bendraamžiais

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.06.27 11:13

Ketvirtadienį į Graikiją išskridusi Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 m.) krepšinio rinktinė jau šį šeštadienį Heraklione pradės pasirodymą pasaulio čempionate. Tokio lygio turnyre jau antrąjį kartą varžysis ir sutartį su Kauno „Žalgiriu“ pratęsęs vienas potencialių komandos vedlių Rokas Jokubaitis.

Būdamas 17-os žalgirietis dalyvavo 2017 metais Kaire surengtame pasaulio 19-mečių čempionate, kuriame lietuviai ketvirtfinalyje nusileido italams (68:73). Turnyre Egipte su dviem metais vyresniais komandos draugais rungtyniavęs gynėjas stebino brandžiu žaidimu – rinkdavo po 10 taškų ir atlikdavo po 5,3 rezultatyvaus perdavimo.

Dabar krepšininko situacija kitokia – savo pajėgumą ir talentą R. Jokubaitis bandys įrodydamas varžydamasis turnyre su savo bendraamžiais. Eurolygoje 2018-2019 m. sezone spėjęs debiutuoti žaidėjas jaučiasi užtkrintas savo jėgomis ir nori su Lietuvos rinktine pagaliau įveikti ketvirtfinalio barjerą.

Apie tai iš Mažeikių kilęs įžaidėjas kalbėjosi su žiniasklaida Vilniaus oro uoste prieš išskrendant į Graikiją.  

„Pasiruošimas buvo tikrai įtemptas. Galiu padėkoti treneriui Mantui Valčiukaičiui, kuris tikrai gerai mus parengė. Vėlavome su Eriku Venskumi prisijungti prie rinktinės ir tai galbūt kiek atsiliepė mūsų fiziniame pasirengime. Manau, kad spėjome pasivyti komandos draugus ir esame pasiruošę dalyvauti pasaulio čempionate“, – tvirtino R. Jokubaitis.

– Kaip jaučiatės atsigavęs po klubinio sezono su Kauno „Žalgiriu“? – portalas LRT.lt paklausė R. Jokubaičio.

– Atsigavimas tikrai nėra maksimalus. Jaučiasi nuovargis po sezono, kad ir koks jis bebūtų. Manau, kad psichologiškai esu pasiruošęs padėti komandai.

– Rinktinėje nėra Deivido Sirvydžio, tad lyderio našta gula ir ant jūsų pečių. Ar jaučiate tai?

– Tai jaučiasi. Visgi nėra Deivido ir atsakomybė yra didesnė. Lietuvos krepšinio garsėja komandiniu žaidimu. Tas komandinis darbas ir dvasia lems mūsų rezultatus aikštelėje.

– Ką rinktinei pridės sugrįžęs M. Arlauskas ir dar trys nauji veidai lyginant su praėjusiais metais?

– Tai rodo, jog kiekvienas žaidėjas negali būti užtikrintas, jog kitais metais žais rinktinėje. Rotacija yra gana didelė. Nors ir turime tris naujus žaidėjas, kiekvienas bus rotuojamas ir kiekvienas bus svarbus.

Kiekvienas naujas žaidėjas gali įnešto kažko savito. Pavyzdžiui, Nojus Mineikis puikiai pataiko iš toli ir treneris jį mato, kaip mūsų komandos snaiperį. Justinas Ramanauskas gali gintis prieš varžovų žaidėjus nuo „pirmosios“ iki „trečiosios“ pozicijų. M. Arlauskas gali daryti viską. Galbūt ir esame šiemet kiek nukraujavę, tačiau tapome mobilesni.

– Turėjote išskirtinį sezoną su „Žalgiriui“ bei debiutavote Eurolygoje. Kiek jaučiatės paaugęs per šiuos metus?

– Žaidimas vyrų krepšinyje tikrai pridėjo patirties. Tą dabar turiu parodyti su savo bendraamžiais. Aišku, pasitikėjimas savimi yra užaugęs, o tai padės siekiant aukštų rezultatų.

– Kalbant apie patį čempionatą, kokius turite išsikėlę tikslus rūbinėje?

– Treneris mums neleidžia garsiai šnekėti apie rezultatus, tad nenoriu apie tai užsiminti. Matysime, kaip bus čempionate. Rūbinėje tikrai visi užsivedę ir motyvuoti. Mikroklimatas – tikrai geras. Atvyksime ir kovosime.

– Ar teko domėtis kitais varžovais ir potencialiais favoritais pasaulio čempionate?

– Kaip visuomet – JAV ir Kanada laikomos favoritėmis. Mūsų grupėje – Senegalas, Naujoji Zelandija ir JAV. Prieš nei vieną iš šių rinktinių nėra tekę kovoti. Bus įdomu, nes nežaisime grupėje prieš Europos komandas. Turime rodyti savo žaidimą. Neeuropieitiškos komandos mėgsta žaisti greitą krepšinį, tad turime jį stabdyti ir kontroliuoti po mūsų lenta atkovotus kamuolius. Tiek ir tereikia.

– Rokai, praėjusių metų Europos čempionate Latvijoje optimalią formą stengiatės pasiekti atkrintamųjų pradžioje, tačiau ketvirtfinalyje pralaimėjote. Kaip šiemet stengsitės to išvengti?

– Tas ketvirtfinalio barjeras man jau antrus metus iš eilės nėra įveikiamas. Tiesiog, tikriausiai, ketvirtfinalio etape reikia būti trigubai labiau motyvuotiems. Tai etapas, kuomet gali patekti į pusfinalį arba nieko nelaimėti. Tai kertinis etapas šiame čempionate.

– Išsprendėte savo ateities klausimą su Kauno „Žalgiriui“. Ar dėl to ramiau vykti į pasaulio čempionatą?

– Manau, kad taip. Atsakomybės našta kažkiek nukritusi ir galiu ramiau atstovauti savo šalies rinktinei.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt