Naujienų srautas

Sportas2019.06.27 10:32

Jaunimo rinktinės treneris Petrauskas: geriau tyliai nuvažiuokime ir skambiai grįžkime

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.06.27 10:32

Ketvirtadienio rytą Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 m.) krepšinio rinktinė iš Vilniaus oro uosto pakėlė sparnus į Graikiją, kur jau šį šeštadienį pradės kovas Heraklione vyksiančiame pasaulio čempionate.

Gedimino Petrausko treniruojama komanda praėjusių metų Europos čempionate Latvijoje turnyro ketvirtfinalyje apmaudžiai pralaimėjo rusams (77:79) ir galutinėje komandų rikiuotėje užėmė 5-ąją vietą, kuri leido iškovoti bilietą į planetos pirmenybes.

Pasaulio čempionate lietuviai rungtyniaus A grupėje, kurioje laukia akistatos su Senegalo, Naujosios Zelandijos ir neabejotinais turnyro favoritais – JAV krepšininkais. 

Šiemet 19-mečių rinktinė iššūkį su stipriausiomis pasaulio bendraamžių rinktinėmis pasitinka be vieno talentingiausių savo kartos žaidėjų Deivido Sirvydžio. Praėjusią savaitę Brukline įvykusioje NBA naujokų biržoje 37-uoju šaukimu pakviestas kontraktą su Vilniaus „Rytu“ dar turintis žaidėjas liko treniruotis JAV ir atsisakė žaisti rinktinėje.

Tiesa, komandoje yra ir sugrįžusių veidų. Prie rinktinės prisijungė praėjusių metų Senojo žemyno pirmenybes dėl traumos praleidęs 200 cm ūgio Martynas Arlauskas, jau spėjęs atsigauti po pėdos traumos.

Apie tai, kaip sekėsi ruoštis pasaulio čempionatui Heraklione, G. Petrauskas mintimis dalinosi su žurnalistais Vilniaus oro uoste.   

„Pasiruošimas čempionatui prabėgo greitai ir kaip studentams trūksta kelių papildomų dienų. Dar turime keletą dienų pasiruošimui, kurias išnaudosime jau nuvykę į turnyrą. Treniruočių metu bandysime užbaigti tai, ką pradėjome Lietuvoje. Džiaugiamės, kad nebuvo traumų. Praėjusiais metais turėjome Martyną Arlauską, gavusį traumą. Prieš pasirengimą buvo keli traumuoti žaidėjai, bet viskas praėjo sklandžiai. Mums buvo sudarytos geros sąlygos, tad ačiū Lietuvos krepšinio federacijai. Dabar metas keliauti ir atstovauti savo šaliai“, – tvirtino speciliastas.

– Rinktinėje neturėsite Deivido Sirvydžio. Ko komanda netenka be šio žaidėjo? – portalas LRT.lt paklausė G. Petrausko.

– Suprantama, jog Deividas yra talentingas žaidėjas, daug pridedantis puolime. Jis per metus pagerino ir savo gynybą, tad būtų didelė paspirtis rinktinei. Turime džiaugtis, jog esame tokioje šalyje, kurioje žaidėjai gauna tokį dėmesį iš NBA. Labai palaikau Deividą. Didžiausi sveikinimai jam patekus į NBA. Priversti į rinktinę važiuoti negalime. Jis pasirinko tokį kelią, o tai, kad jis buvo pasirinktas 37-uoju šaukimu, rodo, jog Deividas pasirinko gerą kelią.

– Ką rinktinei duos M. Arlauskas ir dar trys nauji krepšininkai lyginant su praėjusiais metais?

– M. Arlauskas būtų ir praėjusiais metais patekęs į rinktinę, jeigu ne trauma. Iš jo tikimės aštrumo puolime. Žinoma, matosi, kad žaidėjas nėra rungtyniavęs pusę sezono. Į ritmą jis įėjo pakankamai sunkiai, tačiau su kiekvienomis draugiškomis rungtynėmis vaizdas ir žaidimas gerėjo.

Esame ta komanda, kuri neturi vieno lyderio. Nestatome visko ant vieno žmogaus. Norime, jog rinktinės modelis būtų panašus į praėjusių metų – visi nuo suolo pakilę krepšininkai duotų naudos. Nebūtinai taškais – kas gynyba, kas atkovotais kamuoliais ir t.t.

– Minėjote, jog rinktinė neturi lyderių, tačiau susidaro įspūdis, jog ši komanda yra daugiau perimetro žaidėjų?

– Negaliu taip pasakyti. Turime Eriką Venskų, kuris tarp savo bendraamžių yra tikrai geras centras. Taip, galbūt jis nėra 210 cm ūgio dominuojantis vidurio puolėjas, tačiau negaliu sakyti, kad mūsų priekinė linija silpna. Praėjusiais metais mums buvo išryškėjusi atkovotų kamuolių problema, tačiau tai nėra vieno didelio žmogaus rūpestis. Visi penki žmonės turi atsitverti savo varžovus ir tada tuos kamuolius pasiimsime.

– Koks komandos braižas išryškėjo per kontrolines rungtynes?

– Jeigu atvirai, tik vienintelėse kontrolinėse rungtynėse – dvikovoje su U-20 rinktine žaidėme čempionato režimu, sumažinta rotacija, be jokių eksperimentų, naudodami pagrindinius žmones, pagrindinius derinius. Visos kitos rungtynės buvo skirtos ieškojimams ir eksperimentams bei optimalaus 12-uko ieškojimui. Kiekvienos rungtynės parodė spragas, kurias per treniruotes bandėme taisyti.

– Rokas Jokubaitis minėjo, jog treneris neleidžia kalbėti apie tikslus čempionate. O ką mano pats treneris?

– Turime tikslus, bet nenorime būti ta rinktine, kuri prisišneka ir grįžta nuleistomis galvomis. Geriau tyliai nuvažiuokime ir skambiai grįžkime.

– Ką galvojate apie varžovus grupėje?

– Senegalas – tikrai stipri rinktinė ir mūsų laukia pačios pirmosios rungtynės su šia komanda. Negavome jokios draugiškų rungtynių medžiagos apie šią komandą, tad apie juos galime spręsti tik iš praėjusių metų įrašų. Žinant tai, kur žaidžia šios rinktinės krepšininkai, tai yra stiprus varžovas. 6-7 žaidėjai žaidžia Europos lygose ir yra matę europietiško krepšinio. Tai – atletiška komanda, iš kurios nesutiksime daug pozicinio krepšinio. Viskas bus paremta fizine jėga ir kamuoliais. Naujoji Zelanda – į Australijos rinktinę panaši komanda su mažiau talento. Europinio stiliaus komanda, o JAV yra JAV.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi