Naujienų srautas

Sportas2019.06.26 22:31

NBA bręstantys pokyčiai – į trumpesnį reguliarųjį sezoną įsiterptų taurės turnyras

LRT.lt 2019.06.26 22:31

Panašu, kad per ilgus metus nusistovėjęs 82 rungtynių NBA reguliariajame sezone formatas gali keistis jau nuo 2021-2022 m. sezono, kuris taps 75-uoju lygos istorijoje, praneša ESPN.

Lygos ir klubo vadovų pokalbiuose – ne tik reguliariojo sezono trumpinimas, tačiau ir dar kelios naujovės. Planuojama, jog sezono metu galėtų vykti taurės turnyras, o dėl papildomų kelialapių į atrintamąsias po reguliariojo sezono klubai susikautų papildomame turnyre.

Po birželio 17-ąją surengtos konferencijos telefonu su tuzinų įtakingiausių komandų vadovų, verslo operacijų atstovų bei lygos valdybos darbuotojų paaiškėjo, jog tokie pokyčiai taps savotišku bandymų poligonu sezono metu, kurie leis įsitikinti jų veiksmingumu ilgalaikėje perspektyvoje.

Reguliariojo sezono metu galimai vyksiančio taurės turnyro idėjos šalininkai sutinka, jog be reguliariojo sezono rungtynių sumažinimo toks turnyras negalėtų įvykti. Tiesa, yra kita medalio pusė – 82 rungtynių reguliariajame sezone sumažinimas gali atnešti nuostolių komandoms, kurios turi įsipareigojimų su vietiniais transliuotojais bei yra priklausomos nuo pardavimų už bilietus arenose.

Dabartinė NBA reguliariojo sezono trukmė ne kartą būdavo pakišama po padidinamuoju stiklu ir kvestionuojama. Tokios lygos žvaigždės kaip Toronto „Raptors“ puolėjas Kawhi Leonardas neretai reguliariojo sezono metu praleisdavo dalį rungtynių, kad galėtų būti visiškai sveikas ir pasiruošęs 9 savaičių atkrintamųjų maratonui.

Be to, lygos ir klubų atstovai išreiškė ekonominiu aspektu paremtą nuomonę, kuria siekiama ieškoti būdų, kaip kuo daugiau reguliariojo sezono rungtynių paversti įdomesnėmis, atkaklesnėmis, taip kartu iš to daugiau uždirbant.

Pritariantys pokyčiams reguliariojo sezono metu tvirtina, jog pajamos gautos iš papildomų taurės ir bilieto į atkrintamąsias turnyrų leistų kompensuoti netektis, sumažinus reguliariojo sezono rungtynių skaičių.

Minėto susitikimo metu buvo svarstyta ir apie drąstišką reguliariojo sezono rungtynių skaičiaus sumažinimą – iki 58. Tokiu atveju būtų norima užtkrinti, kad klubai savose arenose sužaistų bent po 29 susitikimus. Kiti teigė, jog dabartinis 82 rungtynių formatas turėtų būti sumažintas tik keliais susitikimais.

Suprantama, jog norint į 2021-2022 m. sezone įnešti tokius didžulius pokyčius, NBA atstovams teks aktyviai bendradarbiauti su gausybe suinteresuotų grupių – nuo žaidėjų profsąjungos iki klubų savininkų, transliuotojų, remėjų ir kitų.

Pavyzdžiui, NBA kolektyvinėje darbo sutartyje yra įtvirtinta, jog NBA lyga ir jo klubai kiekvienais metais naudoja komercinius išteklius tam, jog būtų pakeltas algų kepurės dydis. Jeigu žaidėjų profsąjunga reguliariojo sezono rungtynių skaičiaus sumažinimą interpretuotų, kaip bandymą to išvengti, reformoms iškiltų grėsmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi