Naujienų srautas

Sportas2019.06.26 21:18

Trumpo atkirtis JAV futbolininkei: turi laimėti, o tik po to kalbėti

LRT.lt 2019.06.26 21:18

JAV moterų futbolo komandos kapitonė Megan Rapinoe po savo aštrių pasisakymų, skirtų prezidentui Donaldui Trumpui, sulaukė atsako iš paties JAV valstybės vadovo socialiniame tinkle „Twitter“.

Sportininkė antradienį, bendraudama su žurnalo „Eight by Eight“ žurnaliste, teigė, jog „nežada keliauti į suknistus Baltuosius rūmus“, jeigu JAV rinktinė taps pasaulio čempione šiuo metu Prancūzijoje vykstančiame turnyre.

JAV prezidentas netruko išreikšti savo nuomonės šia tema socialinio tinklapio „Twitter“ asmeninėje paskyroje, kurioje D. Trumpas teigė, jog JAV rinktinės žaidėja M. Rapinoe „turi pirmiausia laimėti prieš taip kalbėdama“.

„Moterų futbolo rinktinės žaidėja M. Rapinoe ką tik paskelbė, jog „nekeliaus į suknistus Baltuosius rūmus, jeigu rinktinė laimės čempionatą“, – teigiama D. Trumpo įraše. – Išskyrus NBA, kuri dabar atsisako savininkus vadinti savininkais, visos lygos ir komandos su malonumu apsilanko Baltuosiuose rūmuose. Esu didžiulis JAV rinktinės ir futbolo sirgalius, bet Megan turi, visų pirma, laimėti, o tik po to kalbėti. Atlik darbą iki galo! Mes dar net nepakvietėme Megan ar visos komandos į Baltuosius rūmus, bet aš dabar tą darau – nesvarbu komanda laimės ar ne. Megan niekada neturėtų reikšti nepagarbos savo šaliai, Baltiesiems rūmams ar vėliavai. Ypač po to, kai tiek daug buvo padaryta dėl jos ir komandos. Didžiuokis vėliava, kuriai atstovauji. JAV sekasi puikiai!”

Futbolininkė M. Rapinoe nevengia aštriai pasisakyti socialinėmis temomis. 2016 metais sportininkė buvo viena pirmųjų tarp baltaodžių atletų, palaikiusių amerikietiškojo futbolo žaidėją Coliną Kaepernicką, kuris protesuodamas priklaupdavo per prieš rungtynes atliekamą JAV himną, praneša CNN. Praėjus mėnesiui po C. Kaepernicko protesto, skambant JAV himnui, priklaupė ir pati JAV futbolo rinktinės žaidėja.

Be to, M. Rapinoe yra viena iš 28 sportininkių padavusių į teismą JAV futbolo federaciją, kuri kaltinama skirianti daugiau pinigų vyrų rinktinei, nors pastaroji sužaidžia mažiau rungtynių ir tarptautinėje arenoje iškovoja mažiau pergalių nei moterys.

Tai ne pirmas kartais, kada profesionalūs JAV atletai atsisako apsilankyti pas D. Trumpą Baltuosiuose rūmuose. 2018 m. Baltųjų rūmų administracija atšaukė kvietimą amerikietiškojo futbolo Filadelfijos „Eafles“ komandai po to, kai paaiškėjo, jog tik nedidelė dalis žaidėjų išreiškė norą apsilankyti pas prezidentą. 2018 m. NBA čempionė Oklando „Warriors“ kelionės į Vašingtoną metu leido laiką su buvusiu prezidentu Barracku Obama, o ne D. Trumpu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi