Sportas

2019.06.26 16:27

Lietuvos šauliai pratęsė pasirodymą Europos žaidynėse

LRT.lt 2019.06.26 16:27

Trečiadienį Europos žaidynių šaudymo centrą okupavo penki sportininkai iš Lietuvos. Alisa Bogdanova ir Ronaldas Račinskas dalyvavo stendinio šaudymo apvalioje aikštelėje kvalifikacijoje, Karolis Girulis - 50 m šautuvu iš trijų padėčių varžybose, Gabrielė Rankelytė ir Jekaterina Ždanova tęsė vakar pradėtą darbą 25m sportiniu pistoletu 30+30 pirmajame etape, skelbiama LTOK pranešime spaudai.

Antroje kvalifikacinio šaudymo iš 25 m sportiniu pistoletu etapo dalyje Greta Rankelytė surinko 287 taškus (vakar – 276 tšk.) ir bendroje įskaitoje užėmė 32 vietą. J. Ždanova trečiadienį per 30 šūvių surinko 284 taškus (vakar - 2800 ir bendroje įskaitoje užėmė 31 vietą.

Nei viena iš lietuvių į rungties finalą nepateko.

„Šiandien jau geriau. Visai kitaip, nei prieš tai buvę du startai. Vakar pradėjau gerai, bet baigiau blogai. Šiandien visa serija pavyko taip kaip turėtų pavykti. Kodėl taip yra pasakyti sunku, jaudulio didelio nejaučiu.

Varžybos labai aukšto lygio, susirinko stipriausios Europos šaulės. Gerai, kad pavyko grįžti į žaidimą, susikaupti ir sušaudyti taip, kaip galiu. Tai padaryti tokio aukšto lygio varžybose nėra lengva“, – po paskutinės šaudymo serijos kalbėjo G. Rankelytė.

Stendinio šaudymo apvalioje aikštelėje kvalifikacijoje po 75 šūvius paleido asmeninėse vyrų ir moterų varžybose dalyvaujantys R. Račinskas ir A. Bogdanova. Pastarasis surinko 67, jauniausia varžybų dalyvė A. Bogdanova – 61 tašką.

„Lyginant su kitomis varžybomis, rezultatas manęs netenkina. Karštis tam įtakos nepadarė, jaučiausi gerai, nesijaudinau. Varžoves visas žinau, ne kartą su jomis varžiausi. Bet kai esu įpratusi pataikyti bent 22 iš 25, o čia vidutiniškai rinkau po 20, nuotaika gera būti negali,” – sakė A. Bogdanova.

Ketvirtadienį abu Lietuvos stendinio šaudymo atstovai kvalifikacijos etape atliks po dar 50 šūvių. Į finalą pateks 6 taikliausi šauliai.

Moterų grupėje pirmąją dieną taikliausia buvo italė Diana Bacosi – 74 taškai. Vyrų grupėje lyderiauja čekas Tomas Nydrle.

Lietuvos šaulį Karolį Girulį nuo 50 m šautuvu iš trijų padėčių varžybų finalo skyrė 12 taškų. Šaudydamas nuo kelio, gulomis ir atsistojęs alytiškis surinko 1161 tašką ir buvo netoli asmeninio rekordo. Pirmoje padėtyje lietuvis pelnė 390, atsigulęs - 389, stovėdamas – 382 taškus.

„Mano geriausias rezultatas, dabartinis Lietuvos rekordas, yra 1166 taškai, jį pasaulio taurėje Miunchene pasiekiau prieš mėnesį. Čia surinkau 1161 tašą. Ar galėjo būti geriau? Taip, buvo momentų, kai tiesiog reikėjo atsistoti ir viską pradėti nuo pradžių, perkrauti sistemą. Pakankamai nemažas iššūkis buvo vėjas, dėl nepatogios pozicijos (šaudė prie sienos – red. past.) negalėjau matyti vėjo stiprumo, jo gūsių. Tai atėmė kelis taškelius. Rezultatai šiose varžybose aukšti, finalas bus stiprus. Varžybos pasaulio čempionato lygio. Savo darbu esu patenkintas, padariau kone maksimumą. Buvo klaidų, bet buvo joms ir priežasčių“ – pasakojo K. Girulis.

Į finalą pateko 8 sportininkai. Norint varžytis dėl medalių, reikėjo surinkti bent 1173 taškus. Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė 1182 taškus surinkęs šaulys iš Rusijos.