Sportas

2015.02.12 21:38

K. Kemzūra dar nebraukia R. Seibučio iš šios vasaros planų

Karolis Dobrovolskas, basketnews.lt2015.02.12 21:38

Prie Lietuvos rinktinės prisijungus Šarūnui Jasikevičiui, vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra neskubės jo vyti į aikštę. Šeštadienį lietuviai žais pirmąsias draugiškas rungtynes su makedonais, tačiau Š. Jasikevičius tada į aikštę dar neišbėgs.

Prie Lietuvos rinktinės prisijungus Šarūnui Jasikevičiui, vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra neskubės jo vyti į aikštę. Šeštadienį lietuviai žais pirmąsias draugiškas rungtynes su makedonais, tačiau Š. Jasikevičius tada į aikštę dar neišbėgs.

„Nėra būtina tikrinti Š. Jasikevičiaus žaidimo kokybę. Šiuo metu jam svarbiausia atgauti jėgas ir išmokti tai, ką rinktinė jau žino iš stovyklų Druskininkuose ir Klaipėdoje. Visgi labiau norėčiau leisti pasireikšti kitiems krepšininkams“, – žurnalistams trečiadienio vidudienį pasakojo K. Kemzūra.

Lietuvos rinktinės strategas atskleidė, kad dar negalvoja visiškai atsisveikinti su traumuotu Renaldu Seibučiu. Jeigu rinktinė patektų į olimpiadą, K. Kemzūra svarstytų galimybę gynėją pasikviesti į rinktinę.

Ar mače su makedonais bus siekiama pergalės? – žurnalistai paklausė Lietuvos rinktinės trenerio.

Mes stengiamės laimėti visose rungtynėse. Dabar vyksiančios rungtynės iki Venesuelos yra paruošiamojo periodo sudedamoji dalis. Salėje treniruojamės, ruošiamės, o rungtynės yra tarsi poligonas, kur viską išbandome. Be abejo, bandysime laimėti, nes mums tai labai svarbu.

Galbūt bus leidžiama daugiau pasireikšti jaunimui?

Rinktinės prioritetas nėra „apšaudyti“ jaunimą, bet šansą gaus visi.

Ar paaiškėjus, kad Donatas Motiejūnas neatstovaus rinktinei, tai kaip nors keičia jūsų planus?

Nepakeitė, nes toje pozicijoje mes turime kitų krepšininkų. Mes turime suprasti Donatą. Linkiu jam pasiekti savo tikslą ir įsitvirtinti NBA, o kitą vasarą grįžti ir padėti rinktinei.

Ar Arvydo Sabonio pagalba aukštaūgiams yra svari?

Jis padeda treniruotėse. Mūsų aukštaūgiai gauna papildomos motyvacijos ir dirba dar energingiau ir naudingiau.

Ar yra analizuojamas Makedonijos ir Graikijos rinktinių žaidimas?

Stengsimės pasiruošti kuo geriau. Visgi šiame pasirengimo etape tai nėra svarbiausias momentas. Man svarbiau, kaip žaisime mes, kokia yra mūsų kokybė.

Prisijungus Š. Jasikevičiui, ar yra kuriami deriniai būtent jam?

Kuomet galvoji taktiką, pirmiausia atsižvelgi į krepšininkų sąrašą ir tuomet kuri. Mes turime ne tik Š. Jasikevičių, bet ir Mantą Kalnietį bei Tomą Delininkaitį. Deriniai yra paruošti visų pozicijų krepšininkams.

Galbūt įžvelgiate žaidėjus, kurie turi mažesnes perspektyvas?

Perspektyvos yra neapibrėžtas dalykas. Viskas yra jų rankose ir negalima daryti išvadų po vienos vasaros. Galbūt matosi, kad kai kuriems rinktinėje debiutuoti dar yra per anksti. Deividas Dulkys stebina savo energija ir fiziniais duomenimis, kurie praverstų visoms komandoms. Reikia įvertinti ir tai, kad jis nežaidęs profesionalaus europietiško krepšinio.

Kokia Renaldo Seibučio sveikata?

Jį išleido iš ligoninės ir buvo atvykęs į viešbutį, susitikęs su komandos draugais. Reikia palaukti, kol sugis, kad nebūtų komplikacijų. Jeigu patenkame į Londono olimpiadą, svarstysime visus variantus. Jis yra kovotojas ir tikrai, manau, prisijungtų.

Ar stebite likusių kandidatų Italijoje ir Ispanijoje žaidimą?

Minimaliai stebiu. Žinau, kad Madrido „Real“ pirmauja ir linkiu jiems nepralaimėti. Sergu už tas komandas, kuriose yra lietuviai ir noriu, kad jie greičiau prisijungtų prie rinktinės. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
LRT IŠ TOKIJO 21