Sportas

2019.06.26 12:05

Baidarininkai Nekriošius ir Olijnikas Europos žaidynėse liko per žingsnį nuo medalio

LRT.lt, ELTA 2019.06.26 12:05

Minske (Baltarusija) vykstančių Europos žaidynių baidarių ir kanojų irklavimo varžybų dviviečių baidarių 1000 m distancijos finale trečiadienį Lietuvos atstovai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.

Mūsų šalies irkluotojai finišavo per 3 min. 19,045 sek. ir nuo trečiąją vietą užėmusių rusų Vladislavo Litovkos ir Romano Anoškino atsiliko vos 0,022 sek.

„Mintys – dviprasmės. Džiaugiamės, kad pasiekėme savo geriausią rezultatą Europos čempionate, nes žaidynės prilyginamos Europos čempionatui. Kita vertus, apmaudu. Nes jautėme, kad irkluojame labai gerai ir yra šansas net laimėti. Tačiau pritrūko kelių centimetrų iki medalio“, – rezultatą vertino A.Olijnikas.

„Treneris Sergejus Sorokinas buvo suplanavęs tokią taktiką. Ją išpildėme. Pritrūko tik sėkmės“, – antrino R.Nekriošius.

A.Olijnikas teigė, jog irkluodamas nematė, kaip sekasi varžovams: „Mes irkluojame susikoncentravę tiesiai į finišą. Varžovus gali jausti tik periferiškai. Vidury distancijos nesidairome. Net prieš startą sutariame dėl to. Treneris davė nurodymus dėl taktikos, nes buvo mūsų takui palankus šoninis vėjas ir turėjome tuo pasinaudoti. Sukome didesnį yrių intensyvumą.“

Lietuvos sportininkus Minsko pašonėje esančiame Zaslavlio irklavimo centre audringai paiko ir kelios dešimtys sirgalių, mūsų šalies delegacijos narių.

„Likus apie 400-500 m jau išgirdau skanduojant Lietuva“, - prisiminė R.Nekriošius. „O aš išgirdau likus gal šimtui metrų. Pajutau, kaip stumia jėga į finišą“, - nusišypsojo A.Olijnikas. „Tai tik parodo, kad mano klaausa geresnė, nors Andrius ir muzikantas“, – įgėlė Ričardas. Jį iš tribūnų palaikė, o po finišo apkabino žmona, maratonininkė Vaida Žūsinaitė-Nekrošienė. Rugpjūtį pora turėtų susilaukti pirmagimio.

Nugalėjo vokiečiai Maxas Hoffas ir Jacobas Schopfas (3.18,175), antrąją vietą užėmė ukrainiečiai Oleksandras Syromiatnikovas ir Olehas Kucharykas (3.18,865).

Kaip jau skelbta, vienviečių kanojų finale Lietuvos atstovas Vadimas Korobovas užėmė aštuntąją vietą.