Naujienų srautas

Sportas2019.06.25 19:48

Dvi Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulos pateko į Europos žaidynių finalą

LRT.lt 2019.06.25 19:48

Dvi iš trijų antradienį Europos žaidynėse startavusių Lietuvos baidarių ir kanojų įgulų pateko į finalą ir trečiadienį kovos dėl medalių, pranešama LTOK pranešime spaudai.

„Dabar noriu tik prigulti“, – po dramatiško finišo vienviečių kanojų 1000 m distancijos pusfinalyje prisipažino Vadimas Korobovas, užėmęs antrąją vietą ir sugriebęs vieną iš trijų bilietų į trečiadienio finalą.

Lietuvos kanojininko valtis finišo liniją kirto antra, akimirksniu greičiau nei vengro Tamaso Kisso ir moldavo Olego Tarnovskio.

Pirmąją vietą iškovojo rusas Kirilas Šamšurinas, kilometro nuotolį kepinant saulei įveikęs per 3 min. 48,374 sek. V.Korobovo rezultatas – 3 min. 49,412 sek. Jis vos 0,075 sek. aplenkė T.Kissą ir 0,0112 sek. – O.Tarnovskį. Kiti penki pusfinalio dalyviai atsiliko daugiau.

Įveikus 250 m Lietuvos sportininkas buvo antras, įpusėjus distancijai – trečias. Tačiau kai iki finišo liko 250 m, V.Korobovas irklavo tik penktas.

„Kai liko 250 m, jau pradėjo temti akyse, Supratau, kad reikia dar pasistengti. Mačiau tik šalia irkluojantį rusą su balta valtimi, kitų ne. Bet žinojau, kad jis yra favoritas, todėl toli paleisti negalima. Pavyko“, – pasakojo 22 metų atletas.

Jis neslėpė, kad tikėjosi tokios atkaklios kovos, nes varžovai – labai stipūs: „Planavau užimti trečiąją vietą, nes ji garantavo patekimą į finalą. Nesitikėjau, kad būsiu antras. Dabar, kai patekau į finalą, stengsiuosi pakilti kuo aukščiau.“

Europos žaidynių, kurios šioje sporto šakoje prilyginamos Europos čempionatui, finale kovos atrankos varžybų dviejuose plaukimuose pirmąsias trečias vietas užėmę kanojininkai ir trys greičiausi pusfinalio dalyviai – iš viso devyni atletai.

„Norėjau ir aš patekti tiesiai į finalą, atrodė, kad labai gerai įveikiau distanciją. Taip ir buvo. Bet nepakako. Dabar paaiškėjo, kad galiu ir geriau“, – atranką, kurioje savo plaukime buvo penktas, prisiminė V.Korobovas.

Penkti tarp devynių įgulų savo atrankos plaukime buvo ir baidarininkai Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius. O 1000 m nuotolio pusfinalyje jie paskutinę akimirką 0,308 sek. aplenkė Norvegijos sportininkus ir iškovojo trečiąją vietą, nukreipusią juos į finalą. Greičiau už lietuvius, kilometrą nuirklavusius per 3 min. 13,427 sek., finišavo urainiečiai (3 min. 12,910 sek.), antri – prancūzai (3 min. 13,015 sek.).

Po pirmų 500 m A.Olinikas ir R.Nekriošius tvirtai laikėsi antroje vietoje, bet po to smuko žemyn. Vis dėlto audringas finišo sprintas leido įsiveržti į finalą.

 „Šiek tiek vėliau pradėjome finišuoti negu priešininkai. Bet paskutinius metrus spaudėme kaip tik galime. Nelengvos buvo lenktynės. Labai karšta. Praėjo 20 minučių finišo, o aš vis dar kaip komoje, buvo net supykinę“, – prisipažino A.Olijnikas.

Pasak R.Nekriošiaus, dabar labai svarbu atsigauti iki finalo: „Turime profesionalius gydytojus, kineziterapeutus. Atsiduosime į jų rankas ir darysime viską, kad būtume visiškai pasirengę rytojaus startui.“

Treneris Sergejus Sorokinas pastebėjo, jog jo auklėtiniai dažniausiai į finalą patenka per pusfinalį: „Kievienose lenktynėse jie irkluoja vis geriau. Ir dabar atidirbo labai gerai, buvo antri, tik trečiame ketvirtyje kiek paleido, bet finišavo geriausiai iš visų. Aišku, finale reikės kovoto nuo starto iki finišo.“

Treneriui pritarė ir R.Nekriošius: „Varžybų eiga nenustebino – dažnai taip būna. Atranka ne tokia gera, pusfinalyje jau buvo geriau, o finalas, tikimės, bus dar geresnis.“

Patekti į finalą nepavyko dvivietės kanojos įgulai – Henrikui Žustautui ir Iljai Davidovskiui. Jie 1000 m distancijos pusfinalyje liko paskutiniai, devinti – 3 min. 45,441 sek., nors startavo galingai.

„Mes visąlaik iš pradžių stipriau irkluojame, o po to jau kaip išeina. Šįkart nepavyko. Kovojome, bet likome paskutiniai. Atrankoje neirklavome maksimaliai, tikslas buvo patekti į pusfinalį, jam labiausiai ruošėmės. Liūdna, kad nepasisekė, bet ne pasaulio pabaiga. Reikia treniruotis toliau.

Antrą sezoną tik kartu irkluojame. Dar ir valties normalios neturime. Pirmas sezonas, kai porininkas važiuoja į visas stovyklas. Pasaulio taurės etape nepatekome į pusfinalį, dabar patekome, gal rugpjūtį pasaulio čempionate ir į finalą pateksime. Artimiausias tikslas – laimėti Lietuvos čempionatą. O pagrindinis – patekti į kitų metų olimpiadą“, – sakė H.Žustautas.

„Pradėjome stipriai, tai įkvėpė. Bandėme laikyti iki galo, bet nepavyko. Reikia daryti išvadas. Dar šiek tiek trūksta varžybų patirties 1000 m distancijoje“, – tikino I.Davidovskis.

Jam žaidynės jau baigėsi, o H.Žustauto jau trečiadienį laukia 200 m distancijos vienviete kanoja varžybos. Lietuvis gins 2015 m. Baku iškovotą šios rungties Europos žaidynių čempiono titulą

„Stipriausi varžovai ruošėsi būtent 200 m distancijai. O man reikės per naktį pasikeisti į sprinterį“, - teigė irkluotojas.

Trečiadienį kovą Europos žaidynėse pradės ir Arturas Seja (vienvietė baidarė, 200 m) bei Rūta Dagytė (vienvietė kanoja, 200 m).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi