Sportas

2019.06.25 16:33

Bagdonas Europos žaidynių asmeninėse dviračių lenktynėse – penktas

LRT.lt2019.06.25 16:33

Antradienį Europos žaidynėse Minske dviratininkų plento varžybas vyrai ir moterys baigė atskiro starto lenktynėmis, skelbiama LTOK pranešime.

Dviratininkių lenktynėse 28,6 km distanciją įveikė 29 sportininkės. Tarp jų buvo ir Silvija Pacevičienė.

Lietuvė distanciją įveikė per 41 min. 42,85 sek. ir užėmė 26 vietą.

„Man, iš kalnų dviračių vėl sugrįžus į plentą, aiškiai trūko technikos. Ypač šioje trasoje, kurioje buvo daug posūkių. Po motinystės atostogų, tai pirmosios mano reikšmingos lenktynės plente“- sakė S.Pacevičienė. Čempione tapo šveicarė Marlen Reusser – 36 min. 17,41 sek.

Vyrų lenktynėse dalyvavo 37 dviratininkai. Lietuvai atstovavo Gediminas Bagdonas ir Ramūnas Navardauskas. Sportininkai, kaip ir moterys, įveikė 28,6 km, du ratus po 14,3 km.

Penktas startavęs R.Bagdonas, finišavo pirmas. Tai reiškė, kad jis už varžovus buvo greitesnis 3-4 min. Gedimino laikas – 34 min.16,54 sek. Ilgokai jam teko pasėdėti prizininkams skirtoje antroje kėdėje. Pirmoje sėdėjo baltarusis Vailis Kirijenka -33 min. 03,34 sek. Vis dėlto trys iš paskutiniojo penketuko pakėlė Gediminą pradžioje nuo antrosios, o greit ir nuo trečiosios kėdės. Tik V.Kirijenka liko savo vietoje. Antras buvo portugalas Nelsonas Oliveira – 33 min. 31,82 sek., trečias – čekas Janas Barta -33 mln. 40.47 sek. Į penktąją vietą Gediminą  nustūmė airis Ryanas Mullenas- 33 min. 41,43 sek.

„Šiandien normaliai pasimynė. Trasoje nebuvo ir pats nesukūriau jokių nelaimingų įvykių. Ar galėjau važiuoti greičiau? Vargu. Likus 5 km iki finišo jau buvau, kaip sako dviratininkai, miręs... Svajojau tik apie finišą. Atidaviau visas jėgas. Po finišo net pykino. Planavau dešimtuką, o 5-oji vieta, manau, tikrai gera. Distancijoje buvo daug posūkių, kuriuose teko pristabdyti. Daug padėjo mane distancijoje su automobiliu lydėjusio trenerio Valerijaus Konovalovo raginimai ir patarimai. Visi mane aplenkę dviratininkai yra šios rungties specai“ –sakė Gediminas Bagdonas.

R.Navardauskas buvo patenkintas 19 vieta – 35 min 55,79 sek. „Seniai nedalyvavau atskiro starto lenktynėse. Geras jėgų patikrinimas“ – sakė dviratininkas.

Visose rungtyse pirmieji dviratininkų penkioliktukai pelnė reitingo taškus, kurie bus svarbūs kovojant ir dėl olimpinių kelialapių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.