Sportas

2019.06.25 12:24

Tinklinio Tautų lygoje – įspūdingas Indrės Sorokaitės žaidimas ir italių sėkmė

LRT.lt2019.06.25 12:24

Praėjusią savaitę finišavo antrą kartą rengiamos prestižinės moterų tinklinio Tautų lygos pirmasis etapas, kuriame varžėsi 16 stipriausių pasaulio komandų, skelbia Lietuvos tinklinio federacijos pranešimas spaudai.

Bendrą tinklinio Tautų lygos prizinį fondą sudaro 7 mln. 520 tūkst. JAV dolerių, kurie bus išdalinti lygiomis dalimis vyrams ir moterims. Už kiekvieną pergalę komandos gauna po 9 tūkst. JAV dolerių, o stipriausia turnyro komanda gaus 1 mln. dolerių čekį. Dar 200 tūkst. dolerių bus išdalinta geriausiems varžybų žaidėjams.

Moterų turnyre sėkmingai varžosi Italijos rinktinė, kurios gretose vienu pagrindinių smuikų griežia Indrė Sorokaitė. Italės per 15 mačų iškovojo 11 pergalių ir su 34 taškais užėmė ketvirtąją vietą. Tai leido patekti į finalinį etapą, kuriame liepos mėnesį bus kovojama dėl apdovanojimų.

„Nesitikėjome, kad pasirodysime taip gerai, nes turnyrą pradėjome vos po 10 treniruočių kartu. Tai yra labai trumpas laiko tarpas. Nemaža dalis žaidėjų prisijungė tik 3-4 etapuose, nes Italijos čempionatas baigėsi labai vėlai. Visgi buvome išsikėlusios tikslą patekti į finalinį šešetą, nes praėjusiais metais komanda tokio aukšto rezultato nebuvo pasiekusi“, – pasakojo I. Sorokaitė.

Tinklininkė iš Lietuvos buvo viena Italijos komandos lyderių. Ji ne kartą buvo rezultatyviausia savo ekipos gretose, o ne viena jos ataka buvo išrinkta tarp gražiausių turo momentų.

Rezultatyviausių tinklinio Tautų lygos žaidėjų sąraše I. Sorokaitė su 203 taškais užėmė devintąją vietą.

„Esu patenkinta savo žaidimu viso šio turnyro metu. Tai yra labai didelių pastangų ir susikaupimo vaisius. Kadangi mano pagrindinis šios vasaros tikslas yra patekti į pagrindinę Italijos komandą, kuri rugpjūčio mėnesį Sicilijoje varžysis dėl patekimo į olimpines žaidynes, tai nuo pirmos dienos žinojau, kad turiu per kiekvieną treniruotę įdėti visas pastangas. Tai leido įgauti trenerio pasitikėjimą ir gauti daugiau galimybių Tautų lygoje parodyti ką galiu. Manau, kad kol kas kelias link tikslo eina tinkama linkme“, – kalbėjo I. Sorokaitė.

Tinklininkė atskleidė, kad įsimintiniausios rungtynės vyko Honkonge su Japonijos rinktine.

„Tuomet rungtynių nepradėjau startinėje sudėtyje, tačiau paskutiniame sete, kai komandai reikalai klostėsi prastai ir buvome netoli pralaimėjimo, treneris įleido mane į aikštę ir mums pavyko persverti rezultatą bei išplėšti pergalę. Jaučiau didelę atsakomybę bei nežmonišką trenerio pasitikėjimą. Tuomet jaučiausi komandos ramstis“, – prisiminė I. Sorokaitė.

Tinklinio tautų lyga yra laikomas stipriausias tinklinio turnyras pasaulyje. Jame dalyvauja tik aukščiausias vietas pasaulio reitinge užimančios rinktinės. Tuo pačiu tai yra gera galimybė rinktinėms pasiruošti olimpinės atrankos turnyrui ir Europos čempionatui.

„Didelė garbė yra būti tarp 12 stipriausių komandų, o šiais metais dar pavyko patekti į finalinį etapą, kuris liepos 2-7 dienomis vyks Kinijoje. Ten varžysimės dėl čempionių titulo. O svarbiausi vasaros tikslai - kelialapis į olimpines žaidynes ir podiumas Europos čempionate“, – pabrėžė I. Sorokaitė.

Didžiulio populiarumo susilaukusioje moterų Tautų lygoje pirmąjį etapą laimėjo Kinijos komanda (35 tšk.). Antrąją vietą užėmė JAV rinktinė (35 tšk.), trečiąją – Brazilija (35 tšk.). Vietas finaliniame etape taip pat pelnė italės (34 tšk.), turkės (32 tšk.) ir lenkės (26 tšk.).

„Turnyro organizacija yra aukščiausio lygio, lygos reklamai skiriama daug dėmesio, informacija pateikiama daugumoje pagrindinių pasaulio televizijos kanalų. Sporto salėse dažnai būna išpirkti visi bilietai (4000-5000) darbo dienomis. Tai didelis pasiekimas“, – sakė I. Sorokaitė.

Šiuo metu Indrė vieši Lietuvoje. Pirmadienį Kaune prasidėjo I. Sorokaitės rengiama sportinė stovykla „IS Volley Camp“, skirta jaunosioms Lietuvos tinklininkėms. Stovykloje dalyvauja specialistai iš Lietuvos ir Italijos, taip pat geriausios Lietuvos profesionalios žaidėjos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt