Sportas

2019.06.24 15:56

Savo „Svajonių komandą“ surinkusi Lietuvos regbio-7 rinktinė: turėjome vieną tikslą – laimėti

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.06.24 15:56

Pirmadienio popietę į Vilnių sugrįžo sekmadienį Zenicos mieste Bosnijoje ir Hercogovinoje Europos čempionato „Trophy“ diviziono nugalėtoja tapusi Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė.

Lietuvos rebgininkai kelią čempionų taurės ir bilieto į kitų metų elitinį „Grand Prix“ divizioną link pradėjo birželio 15-16 dienomis Zagrebe (Kroatija) surengtame pirmajame „Trophy“ diviziono etape, kuriame Patricko Rosso-Alleno auklėtiniai užėmė trečiąją vietą.

Po savaitės įvykusiame antrajame etape Bosnijoje ir Hercogovinoje mūsų šalies rinktinei reikėjo ne tik užimti pirmąją vietą, bet dar ir iki finalo įveikti pagrindinius konkurentus kovoje dėl čempionų titulo – belgus. Lietuviai šią užduotį įvykdė pusfinalyje (21:15), o finale buvo įveikti ir ukrainiečiai (24:19).

Susumavus dviejų etapų rezultatus, Lietuvos rinktinė kartu su ukrainiečias ir belgais surinko po 36 taškus, tačiau dėl geresnio pelnytų ir praleistų įvarčių skirtumo lietuviai tapo šių metų „Trophy“ divizinio čempionais.

Iškovoję pirmąją vietą, mūsų šalies mažojo regbio rinktinės atstovai kartu pelnė ir kelialapį į olimpinį atrankos turnyrą Prancūzijoje, kuris bus rengiamas liepos 13-14 dienomis Kolomjė mieste. Į elitinį „Grand Prix“ divizioną kitais metais lietuviai grįš pirmą kartą nuo 2016-ųjų. 

„Labai didžiuojuosi būdamas šių vyrukų treneris. Vis dar jaučiuosi lyg sapne. Dabar reikia šiek tiek laiko, kad nusistovėtų emocijos, – Vilniaus oro uoste bendraudamas su žinisklaida mintimis dalinosi čempionų treneris Patrickas Rossas-Allenas. – Šią pergalę mums paklojo sunkus darbas. Žiūrėsime, kas mūsų laukia toliau.“

Iškovota nugalėtoju taure ir Lietuvos rinktinės pasirodymu itin džiaugėsi vienas komandos lyderių Jonas Mikalčius.

25-erų metų rebgininkas, praeityje debiutavęs ir viename pajėgiausių pasaulyje Anglijos „Premier“ regbio-7 divizione, tikino, jog lietuviai galvojo tik apie nugalėtojų titulą.

„Ši pergale buvo kažkas netikėto. Pirmajame etape nenukeliavome iki finalo, tačiau antrajame ture visi susikaupėme ir turėjome vieną tikslą – laimėti. Turėjome nukeliauti iki finalo. Tą ir padarėme. Buvo sunku tuo patikėti“, – tikino atletas.

Antrajame „Trophy“ diviziono etape Zenicoje lietuviams teko pasukti galvą, kaip dar iki finalo susidurti su belgais, kurie birželio 16-ąją laimėjo etapą Zagrebe ir buvo rimti pretendentai tapti antrojo pagal pajėgumą Europos regbio-7 diviziono laimėtojais.

Lietuvių planas išdėgė grupėje iškovojus dvi pergales – įveikus bulgarus ir kroatus bei nepersistengus dvikovoje su čekais, kurioje stipresni buvo varžovai (17:21). Likę antri grupėje, mūsų šalies rebgininkai ketvirtfinalyje susitvarkė su Liuksemburgo rinktine, o pusfinalyje, anot J. Mikalčiaus, laukė tikrasis „finalas“ – dvikova su belgais.  

„Vaikinai labai kaupėsi šioms rungtynėms. Įveikus Belgiją, mūsų rinktinei nuslūgo įtampa prieš finalą su Ukraina. Žinojome, kad Ukraina negali laimėti pirmosios vietos, jeigu mes norime patekti į „Grand Prix“ etapą. Kažkiek baimės buvo, bet pagrindinis priešininkas jau buvo įveiktas pusfinalyje, todėl žaisti buvo kiek laisviau. Nejautėme jaudulio“, – apie lietuvių pergalę finale prieš ukrainiečius 24:19 kalbėjo J. Mikalčius.

Liepos 13-14 d. Kolomjė mieste lietuvių lauks dar didesnis išbandymas – kova olimpiniame atrankos turnyre su pajėgiausiomis Europos rinktinėmis, dar neturinčiomis kelialapio į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Mūsų šalies mažojo regbio rinktinės atstovų teigimu, apie kovas Prancūzijoje šviežiai iškepti „Trophy“ divizinio nugalėtojai dar negalvoja.  

„Dabar tiesiog norime grįžti ir pailsėti. Trečiadienį vėl turėsime susirinkimą su komanda. Bus aptarti nauji tikslai ir iššūkiai. Dabar džiaugiamės pergale. Buvome išvyke dvi savaites, vaikinai nematė savo šeimų, draugių, tad visi nori praleisti laiką su šeima“, – aiškino J. Mikalčius.

Tik šiais metais prie Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinės vairo stojęs pietų afrikietis P. Rossas-Allenas, paklaustas apie tai, kuo yra ypatinga titulą iš Bosnijos ir Hercogovinos parsivežusi Lietuvos rinktinė, nedaugžodžiavo, tačiau turėjo aiškų atsakymą.

„Tai – charakterio tvirtumas ir garbė atstovauti šaliai. Jie noriai dirba dėl vienas kito. Tai nuostabu“, – kalbėjo specialistas.

 J. Mikalčius savo ruožtu tikino, jog du birželio savaitgalius puikų žaidimą pademonstravusi Lietuvos rinktinė yra viena stipriausių, kokią, apskritai, yra pavykę suburti kovoms tarptautinėje arenoje.

„Tai yra stipriausia rinktinė, kokią mes kada nors esame turėję, kokioje esame kada nors žaidę. Turėjome surinkę beveik visus geriausius žaidėjus. Trūko tik kelių traumuotų žaidėjų. Visi grįžo iš traumų, visi norėjo laimėti. Supratome, kad galime žaisti aukščiau. Mūsų netenkino trečioji vieta, o kai nebetenkina trečia vieta, yra tik vienas tikslas – keliauti aukščiau ir žaisti su elitinėmis komandomis“, – kalbėjo rinktinės vedlys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt