2019.06.24 12:09

Įspūdinga kova siaučiant audrai pasaulio taurės vandensvydžio finale baigėsi Serbijos triumfu

LRT.lt2019.06.24 12:09

Įspūdingas vandensvydžio mačas sužaistas FINA pasaulio lygos superfinale Belgrade, kur vietos sirgalių džiaugsmui Serbijos rinktinė po įspūdingos kovos ir įvarčio paskutinėmis sekundėmis šventė pergalę 12:11 prieš didžiausius priešus – Kroatijos rinktinę. Kovą papuošė ir prapliupusi audra.

Daugiau nei 3 tūkst. sirgalių susirinko Belgrado „Tasmajdan“ atvirame baseine, kuris ketvirtajame mačo kėlinyje tapo itin šlapias. Nuo pat rungtynių pradžios niaukęsis dangus pratrūko per paskutinį ketvirtį. Šiame sporte komandos žaidžia keturis ketvirčius po 8 minutes.

Rungtynių pradžioje kroatai atitrūko 4:1, bet po serbų spurto 5:0 mačas išsilygino ir iki pat jo pabaigos vyko itin atkakli kova.

Paskutinio ketvirčio pradžioje rezultatas buvo lygus 10:10, o mačas nebuvo sustabdytas net ir pliaupiant itin smarkiam lietui. Kadangi nebuvo žaibų ir perkūnijos, rungtynės galėjo saugiai tęstis.

Likus žaisti 46 sek. kroatai dar kartą išlygino rezultatą ties 11:11, tačiau serbai uždirbo baudinį likus vos 17 sek. iki mačo pabaigos. Filipas Filipovičius ramiai realizavo metimą iš penkių metrų ir tai garantavo Serbijai pergalę, 100 tūkst. dolerių čekį bei kelialapį į olimpines žaidynes.

Serbai šiuo metu yra olimpiniai, o kroatai – pasaulio čempionai.

Įdomu, kad rytinėje varžybų sesijoje buvo atversti du nauji puslapiai vandensvydžio istorijoje.

Rungtynėse tarp Japonijos ir Vengrijos pirmą kartą buvo panaudota vaizdo peržiūrų sistema ir po peržiūros Japonijai įskaitytas įvartis.

Kitose rungtynėse tarp Ispanijos ir Australijos, kurios sprendėsi bronzos medalių likimas, ispanų vartininkas Dani Lopezas tapo pirmuoju įvartį pelniusiu vartininku istorijoje.