2019.06.23 18:28

Prancūzijos „Grand Prix“ lengvai laimėjo iš pirmosios vietos startavęs Hamiltonas

LRT.lt2019.06.23 18:28

Britas Lewisas Hamiltonas iškovojo dar vieną, jau ketvirtąją iš eilės, pergalę „Formulės-1” pasaulio čempionate. Prancūzijos „Grand Prix“ lenktynėse iš pirmosios pozicijos startavęs pasaulio čempionas užtikrintai laimėjo lenktynes.

Jau 23-iajame rate L. Hamiltono persvara prieš antroje vietoje važiavusį Valtteri Bottą buvo 8 sekundės, o finiše nugalėtojas suomį aplenkė net 18 sek.

Tai buvo jau šeštas kartas per aštuonis šių metų etapus, kai pirmieji du finišo liniją kerta „Mercedes“ pilotai. L. Hamiltonui – tai jau šeštoji pergalė šį sezoną.

Trečiąją vietą Prancūzijoje užėmė „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas, ketvirtas – „Red Bull“ lyderis Maxas Verstapenas, o penktas – Sebastianas Vettelis iš „Ferrari“. Beje, vokietis iškovojo papildomą tašką už greičiausią rato įveikimo laiką.

Šeštąją vietą užėmė Carlosas Sainzas („McLaren“), septintąją – Danielis Ricciardo („Renault“), aštuntąją – Kimi Raikkonenas („Alfa Romeo“), devintąją – Nico Hulkenbergas („Renault“), dešimtąją – Lando Norrisas („McLaren“).

Bendroje pilotų įskaitoje L. Hamiltonas jau turi 187 taškus, V. Bottas – 151, S. Vettelis – 111, M. Verstapenas – 100, Ch. Leclercas – 87.

Konstruktorių taurės įskaitoje „Mercedes“ visiškai dominuoja su 295 taškais, „Ferrari“ turi 172, o „Red Bull“ – 124.